Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem bírom kivenni a...

Miért nem bírom kivenni a kutyám törzskönyvét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy doberman kiskutyám, 3 hónapos, nem rég vettem egy,a környékünkön híres tenyésztőtől. "Viszonylag" olcsón (100 euró) vettük, mivel törzskönyv nélkül kaptuk el. Most szeretnénk neki kivenni a törzskönyvet (anyja,apja kiállítási,törzskönyves kutya), és a tenyésztő azt mondta,hogy már nem lehet, mert lekéstük azt az időhatárt,amikor a kiskutyáknak ki lehet venni a törzskönyvét. Nem értem miért nem bírom kivenni,hisz a kiskutyának van könyve, csak a tenyésztő nem vette ki a hivatalból. Ilyenről még nem hallottam,hogy 3 hónapos kutyának nem lehet kivenni a könyvét. Egyébként az anyja és az apja nem ugyanabból a kennelből való, pároztatásért kapta a tenyésztőnk. Köszi a válaszokat :)

2014. aug. 7. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Késő bánat. Törzskönyvet a szuka gazdája tud kiváltani. Tehát, akitől vetted, az nem tud semmit tenni. A szuka gazdájától kell megkérdezni, a tenyésztési szabályzat szerint kiváltható lehet-e utólag a törzskönyv.
2014. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az nem lenne baj,tudom,hogy ki a szuka gazdája. Csak nem értem,hogy mi ez a szabályzat... :) hisz még kiskutya
2014. aug. 7. 14:03
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát itt valami nagyon sántít, mert minden tenyésztő köteles alombejelentőt írnia, és akkor automatice annyi törzskönyv fog érkezni. Azt írod, hogy híres tenyésztő, akkor mi érdeke lenne tk nélkül eladni a kiskutyákat? Mondjuk nekem már ez is fura, hogy ilyen olcsón (100 euro ~ 30 ezer forint) vettétek a kölyköt... Biztos vagy benne, hogy nem egy törzskönyves szaporítóval volt dolgod?
2014. aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A tenyésztő a saját almából lévő kiskutyákat, melyeknek az anyjuk és az apjuk is az övé, azokat törzskönyvel árulja,300 euróért, és biztos,hogy normális tenyésztő, láttam már a kutyáit kiállításon :)ez az első ilyen kutyám,tehát nem tudom,hogy hogyan mennek a törzskönyves dolgok :( nincs így,hogy egy idő után már nem lehet kivenni? A szuka gazdája is biztosan,hogy bejelentette az almot,mikor megszülettek a kutyák,mivel a tenyésztőnk,azt mondta,hogy "van törzskönyve, csak már késő kivenni" szóval akkor egy kutyának bármikor ki lehet váltani a TK-ét,ha a szuka gazdájával beszélek?
2014. aug. 7. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérdezd meg azt, akitől vetted, hogy melyik kennelből származik a kutya és hogy adjon egy telefonszámot, így a kölyök tenyésztőjével talán meg fogod tudni beszélni a dolgot. A kan tulajdonosa ebben nem fog tudni segíteni.


Egyébként Magyarországról írsz? Mert elképzelhető, hogy más országokban mások a szabályok, más a procedúra.

2014. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van törzskönyve a kiskutyának, akkor az ott van a szuka gazdájánál. Valószínűleg oka volt, hogy nem adták hozzá.

Az ár is azt tükrözi, nem teljes értékű tenyésztés szempontjából a kiskutya.Olyan is létezik, hogy a tenyésztő nem kér minden kölyökre törzskönyvet. Ma már a legjobb tenyésztő is meggondolja, egy hobbira alkalmas kutyánál érdemes-e papírt váltani. Nagyon elszaladtak az árak és tetszik, nem tetszik, mindenkinek számít pár tízezer forint.

2014. aug. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha beleegyeztél abba, hogy igy papir nélkül az ár harmadáért megkapod, akkor miért kéred utólag a papirt? Szerbiából irsz? mellesleg külföldön is ugyanazok a szabályok, egy alomra csak egyszer lehet kiváltani törzskönyvet. utólag már nem.
2014. aug. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szóval 100 eurórért kellene papíros kutya, amit 300 eu-ért kaptál volna meg. Pontosan azért kaptad meg annyiért papír nélkül, mert valamiben nem felelt meg annak, hogy törzskönyves kutya legyen .
2014. aug. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szeretem az ilyen kérdéseket. Kutya kell, minél olcsóbban, aztán meg még legyen neki papirja, utólag.
2014. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem azért választottuk ezt a kutyát, mert olcsó volt, hanem azért,mert most lett volna csak alkalmas a kiskutya, és a tenyésztőnek csak 2 hónap múlva lettek volna kiskutyái. Őt pedig mint mondtam, pároztatásért kapta.
2014. aug. 8. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!