Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kert nélkül nagytestű kutya!?

Kert nélkül nagytestű kutya!?

Figyelt kérdés

Csak érdeklődésből. (54nm.) Amilyen fajtákra gondolok:

Golden Retriver, Labrador, Német juhász, Berni pásztor stb...

Amilyenekre Nem gondolok: Doberman, Rottweiler, Pitbull, stb..

Ezeknek a nagytestű fajtáknak is csak "annyi kell" mint egy kicsinek? (Tudom, hogy több kaja kell, de sétából ugyanannyi?)

Köszi a válaszokat!



2014. aug. 7. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem ne kényszeríts be egy nagytestű kutyát 54 nm-re. Nem neki való. Nem fogja tudni a mozgásigényét kielégíteni. A séta nem lesz elég neki. Persze ha ki tudod vinni minden nap az erdőbe rohangálni egy két három órát oké. Ha viszont nem, akkor csak bekettyózik.
2014. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehetséges lakásba, de csak akkor ha megfelelően lemozgatod! Általában a kistestűbb kutyák több mozgást bírnak a tévhittel ellentétben, a nagy és óriástestűek pedig hamarabb kifáradnak, de mozgatni minden egyes nap kell őket is! Ha lakótelepen tartod a kutyád akkor naponta minimum 3x, de inkább 4x sétáltatnod kell! Ebből 2 (kora reggel és késő este) legyen egy max félórás, minimum 15 perces eü séta, és kettő hosszú (vagy egy nagyon hosszú, kb 3 óra kettő esetén 1,5-2 elosztva), amikor ráérsz, például délután. Egy nem kertben tarott kutyát sokkal többször és több időre ki kell vinni márcsak az ürítés miatt is. Képzeld el neked milyen lenne, ha egy nap csak 2x mehetnél wc-re. Hát elég kellemetlen szerintem.

A Labik és a Goldik közepes mozgásigénnyel rendelkeznek, nekem kölyök Labim van akit naponta 2x viszek sétálni, és 2 órára megyünk maximum. Többet egyenlőre nem bír, de kertes házban lakunk, igaz a kert nem nagy, de szaladgál ott is eleget. Minden egyes nap viszem, pedig kertes házban ha kimarad 1-2 nap nem nagy baj, hiszen a kertbe pisil, nem gond. Neked viszont a szobatisztaságra nevelésnél 2 óránként le kell vinned a kutyát, még szakadó esőben is. A Német Juhász inkább tapasztaltabb kutyásoknak ajánlott, a Berni Pásztort még bevállalhatod, bár 54 nm-hez elég nagytestű.

Én a Retrivereket ajánlom kezdésnek, de csak akkor, ha be tudod tartani azt, hogy MINDEN EGYES NAP leviszed. Mert a kutya nem macska, hogy pelenka vagy alom kelljen.

2014. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak érdeklődtem nem "suvasztanék" be egy nagytestűt 54nm-re... Köszi a választ! ;)
2014. aug. 7. 16:54
 4/11 sippara ***** válasza:
94%

Mikor tanuljuk már meg kedves első a MOZGÁSigény és a TERÜLETigény közötti különbséget? Elmondom neked, hogy egy nagy mozgásigényű kutya épp úgy megkattan a kertben, mint a lakásban, csak ha kertben kattan meg, annak az lesz az eredménye, hogy a saját tengelye körül pattogva visítva rohangál fel-alá a kerítés mentén, ami egyszerigazdinak "cuki", meg "házőrzés". Hát nem.

A kutya MOZGÁSigényét a séta, gazdival való játék, munka, és bandázás hivatott kielégíteni. Lakásban annyival "problémásabbak", hogy fekve elfoglalnak legalább 1-2 négyzetmétert, így annyi hely minimum kell nekik. Megfelelő mennyiségű (napi 3-4) és minőségű (több órás bandázások, labdázás, klikker, engedelmes munka, bármilyen sport) foglalkozás mellett minden kutya tartható lakásban, aminek nincs TERÜLETigénye, utóbbi pedig gyakorlatilag csak a keleti pásztorokra igaz.

2014. aug. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mennyit tudsz vele egy nap sétálni és foglalkozni a szabadban?
2014. aug. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kiskoromban volt panelban egy német juhászunk, imádtam:) Mondjuk ő egy kivételesen toleráns és nyugodt, engedelmes kutya volt. Háromszor sétált naponta, abból a délutáni egy többórás, intenzívebb játszós, haverkodós, kint ülős "foglalkozás" volt, a többi kettő sima séta mellett. De ebből nem szabad kiindulni, mert ő tényleg egy olyan kutya volt, aki csak akkor tombolt, ha érezte, hogy most tombolás-idő:) Általánosságban azt tudom mondani, hogy ha egy átlagos, vagy nyugodt típusú németjuhászt rendszerességre tanítasz, akkor ő is ugyanúgy tudni fogja, mikor minek jött el az ideje, pl játékidő, sétaidő, kajaidő. Viszont bármire "időzíted", ahhoz mindig tartsd magad, mert ő várja ezeket. Mindennap keríts sort arra, hogy mindenfélét megélhessen, ugyanúgy a kinti foglalkozásokat, mint a bentieket. Mi nagyon sokat játszottunk vele bent a lakásban is, eldugós-megkeresőset, enyhébb labdázást, enyhébb kergetőzést, és nagyon sok simogatást, "nyúzást":)

Szóval egy nem túl pörgős, inkább gazdamániás németjuhi nagyon jól tudja érezni magát ilyen körülmények között is, ha tiszteletben tartod, hogy ő "jókutya", HA te is jó vagy hozzá, és nem hanyagolod el. Úgyhogy én kifejezetten ajánlom 54nm-re is, ha van lehetőséged kiválasztani az alomból a lehető legnyugisabb, bújósabb kiskutyát, és van benned következetesség. Éljenek a németjuhik:) (mondom ezt úgy, hogy most bichonom van:D persze őt is imádom, ő az életem, de őt egy fokkal egyszerűbb tartani:) amúgy ha nem vagy biztos abban, hogy elbírsz-e egy nagytestűvel, komolyan ajánlom a bichont is, mert egyáltalán nem egy buta, őrjöngős "játékkutya"... na de ez mostmár off:)

2014. aug. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy napi kb. 4-5-6 órám lenne rá.
2014. aug. 7. 19:48
 8/11 A kérdező kommentje:
;) Köszi szépen! ;)
2014. aug. 7. 19:49
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok:

Ami még eszembe jutott, hogy én nem is nagyon gondolkoznék más nagytestű fajtában, mint a NJ, a kiemelkedő türelme és az intelligenciája miatt. Más fajták is nagyon intelligensek, nehogy valaki úgy értse, hogy lebutáztam a többit:) De szerintem a nj-vel a legkönnyebb "megértetni", ami a lakásban tartással jár, hiába pörgős, ő simul a legkönnyebben a menetrendhez, amit kitalálsz. Persze ha jó kutyát választasz:)

De ez csak az én véleményem!

2014. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 alice_L ***** válasza:
Nem a kerthiany a probléma, hanem ezt a napi tobbszori tobb oras foglalkozast sotét, latyakos hideg szeles idoben is ugyanugy meg tudod majd ejteni?
2014. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!