Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a japán és az...

Mi a különbség a japán és az amerikai akita között? Valamint nektek melyik "tetszik" jobban?

Figyelt kérdés

Mind külsőre, mind viselkedésre érdekelne, hogy mi a különbség a japán és az amerikai akita között és még, hogy milyen színváltozatokban létezik...


Nektek melyik tetszik jobban, és miért? :)


Előre köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 7. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%

nekem a japán jobban tetszik van is 1 japán akitám

az amerikai akita egy keverék kutyának tartom néz utánna mind 2 fajta sztenderdjének

2014. aug. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt vannak a küllemi különbségek és a színváltozatok:

[link]


Jellemre úgy tudom az amerikai könnyebben kezelhető,de ugye minden kutya más és vannak kivételek. Nekem japán akitám van, sokkal szebb a fejformája szerintem és sportosabb.Ez nekem nagyon fontos mert mi járunk kirándulni,futni stb... Az amerikai akita nagyobb és magasabb is, nem biztos hogy be tudnám rakni a kocsiba, én a kutyusomat szinte mindenhová magammal viszem,szóval nekem nem volt kérdés hogy melyiket válasszam.

2014. aug. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem és nagyon köszönöm mindenkinek. :) Még annyit, hogy azt mondják, hogy ez a kutya a világ egyik leghűségesebb fajtája... Gondolom ez inkább a japánra igaz, kíváncsi vagyok a véleményetekre, akik írtátok, hogy e fajtát tartjátok... Mennyire van ez így? Valamint olvastam, hogy az akita jó lehet házőrzésre is. Ez a kisebb japánra is igaz? Köszönöm!
2014. aug. 8. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A fajta standardokat a neten el tudod olvasni (volt aki linkelt is be hozzá oldat).

Az amerikai akitával nincs személyes tapasztalatom, legalábbis nem annyi, hogy az mérvadó legyen, így róluk nem ejtenék szót.

Nekünk két japán akitánk van. Vörös-fehérek. Nagyon makacsak, önfejűek, de egyben nagyon okosak, sok mindenre meg lehet őket tanítani (viszont az nagyon fontos, hogy csak pozitív megerősítéssel lehet velük valamit is elérni). Fontos, hogy már kölyökkorban nagy hangsúlyt kell fektetni a szocializációra! Folyamatosan igénylik a foglalkozást, mert különben elkanászodnak. Mind a két kutyánk ki tudja nyitni az ajtót (a szukánk volt, hogy a hűtőajtót is kinyitotta)...erre maguktól jöttek rá. A kanunk kevésbé játékos, nem szereti az idegen gyerekeket (szerencsére a saját gyerkőccel nincs ilyen baj,persze azért egy pillanatra sem hagyjuk őket egyedül (előbb voltak a kutyák és csak utána született a kisfiúnk)). Mind a ketten hajlamosak az azonos nemű kutyákkal való rivalizálásra. Én jó házőrzőnek tartom őket. Tényleg nem ugatnak sokat, viszont jeleznek ha kell.

Biztos hallottad Hachiko történetét (filmet is készítettek róla),na ő miatta tartják a japán akitákat a világ egyik leghűségesebb kutyafajtájának. A szukánknak nehezebb volt kivívni a tiszteletét felénk, de most, hogy betöltötte a 3. életévét azt mondom jó irányba haladunk :)


A fent leírtak közül sok természetesen más kutyafajtára is jellemző, de nekünk ezek a tapasztalataink, illetve hirtelen ezek jutottak eszembe :)

2014. aug. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Vörös-fehér japán akita-keverék, kan és most lett 3 éves. Nagyon okos, kiváló házőrző és jelzőkutya, de makacs és a sétánál húz. Erről nem sikerült leszoktatni. Sikitani is tud, nagy macskavadász. És labdaimádó, játékos, hízelgős, szépen kifejlődött, de nem lett közepesnél nagyobb. Sajnos a fülei nem maradtak állók.
2014. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
5-ös vagyok...az utolsó hozzászólást olvasva jutott eszembe,hogy a mi kutyáink is nagy vadászszenvedéllyel bírnak. A kanunkat még össze tudtuk anno szoktatni a kicsit később hozzánk került cicákkal (az egyik még szopizta is az oldalát :-D,nagyon jól kijöttek),de a szukánk nehezebb eset ebből a szempontból is. Az egyik cicánkkal úgy ahogy elvolt,de folyton cipelte,nyúzta (ez miatt persze mindig rászóltunk,akkor abbahagyta,de volt annyi esze,hogy mikor úgy vélte nem látjuk folytatta a "játékát",aminek sajnos az lett a következménye, hogy egyszer halva találtuk a cicát,megfojtotta :( ...azóta sem tudtuk összeszoktatni más cicákkal, azóta még inkább él benne a vadászszellem :(
2014. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám rettenetesen ragaszkodik hozzám, mondjuk mi sülve főve együtt vagyok, mindenhová magammal viszem ahová csak lehet, nem egy szökős típus, de volt már olyan mikor nem aludtam otthon és utánam szökött. Eleinte sírt ha egyedül hagytam de aztán megszokta, viszont mindig kitörő örömmel fogadott mikor hazaértem. Nálam nagyon jól kijön a két cicámmal, bár már pici kora óta ismeri őket. Nagyon makacs, viszont ha elismer téged falkavezérnek, akkor hűsége és szeretete nem ismer határt. Őket úgymond be kell törni, de nem veréssel hanem mint ahogy már előttem említették,csak és kizárólag pozitív megerősítéssel.
2014. aug. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végeredményben vadászkutya, nem csoda, hogy macskavadász. Séta közben nem szabad kimondani azt, hogy hol a cica? Akkor két lábra áll a kerítéseknél, fülek fel és kezdődik a "vadászat". Sajnos irgalmatlan rángatással és húzással. Mióta a hegy alsó részén lakunk, a felső erdőből éjszaka erre vonuló vaddisznók miatt éjszaka hatalmas lármát csap, menne vadászni. Annak ellenére, hogy keverék, az ösztönei hibátlanok.
2014. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!