Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie szőrápolása?

Border collie szőrápolása?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran? Hogyan? Milyen kefével/fésűvel? Kozmetikushoz milyen gyakran kell vinni? Minden választ előre is köszönök:)

(Hosszú szőrűről van szó...)


2014. aug. 7. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Sejtettem, hogy hosszú szőrű, mivel rövid szőrű border nincs :)

Naponta tanácsos egyszer fésülni. Nekem dublafejű kefém van, tehát van egy sörtés része és van egy olyan mint egy rendes fogas hajkefe. Ha van nagyobb csomó akkor azzal szedem ki, egyébként a sörtéssel kefélem ki, majd a fogassal az aljszőrig megyek. 5 perc az egész ha nincsenek csomók (a durva csomókon csak az olló segít).

Kozmetikushoz csak most a nyári nagy melegben vittem először. 1 éves, de jövő nyáron is visszük valószínűleg. Tudom, hogy mindenhol azt írják, hogy dublaszőrű kutyát nem szabad nyíratni, de már az állatorvos is azt mondja, hogy ez a meleg már nem az a meleg amit elvisel egy duplaszőrű, mivel sokkal párásabb a levegő és alárohad a bőre. Sokkal felszabadultabb a kutyám mióta megnyírta, úgyhogy mi erre rácáfoltunk.

2014. aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
nincs rövid szőrű border, na te is nagyon értesz hozzá... :D
2014. aug. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
a többi dolog amit írt a kedves első válaszoló szerencsére nem ekkora marhaság. amúgy egyedtől is függ, hogy milyen gyakran, az enyémnek nem filcesedik egyáltalán, havi egy alapos fésüléssel elvan, van amelyiknek hetente többször kell. én csak fürdetni szoktam kozmetikushoz vinni, évente egyszer, max. kétszer.
2014. aug. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

Remélem megnyitja, egy rövid szőrű border van a képen, van olyan! (Bár én se láttam még soha)

Amúgy köszi a válaszokat!:)

2014. aug. 8. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik a rövid szőrű border collie nekem hosszú szőrű border colliem van és egy héteben kétszer háromszor kell ápolni.
2014. aug. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!