Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sértő egy kicsit ha ilyet...

Nem sértő egy kicsit ha ilyet kérdez az állatorvos?

Figyelt kérdés

4 hónapos amstaff kutyám van, eddig 3x járt a dokinál, először boldogan ment, s fedezte fel a helyet.

Másodszor már kicsit noszogatni kellett,hogy bejöjjön a kapun, míg végül a harmadik alkalommal már csak ölben tudtam bevinni.

Morgott és oda-oda kapott a dokinak, meg kikerekedett szemekkel figyelte minden mozdulatát, a doki pedig félt tőle, már odanézett a kutya és 3 métert ugrott, míg végül megkérdezte,hogy verem e ezt a kutyát,hogy ennyire fél már attól is ha felé nyúl?

És tök komolyan kérdezte, először az jutott eszembe,hogy *nyádat verik, de végül egy nemleges választ adtam.

Őszintén,hogy lehet ilyet kérdezni?Tőle fél a kutya és nem véletlen...


2014. aug. 7. 20:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Nekem egész pontosan egy 4 hónapos amstaffom van. :)

És nem így viselkedik a kutyám.

"Tőle fél a kutya és nem véletlen..."

Ezt kifejtenéd?

2014. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az enyém is csak az állatorvossal ilyen,hiszen neki csak annyi jön le,hogy megszurkálja őt a doki,persze,hogy nem szereti és fél tőle.
2014. aug. 7. 20:21
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
De, fura a kérdés. Nekem 3 éves a kutyám (rotti) teljesen kiegyensúlyozott, mégis az állatorvoshoz úgy kell bevonszolni. Nem hülye, utálja ha évente idegenek szurkálják és nem felejt :) Mondjuk az előző kutyám (szintén rotti) fejlehajtva viselte az injekciókat, és a többi vizsgálatokat is. Egyébként egyszer sem tettek megjegyzést az orvosok a mostani kutyám vonakodó viselkedése miatt.
2014. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Az én amstaffom sem szereti a dokit, főleg ha injekciót kap, de meg is van az oka rá. Az első dokink - mint utólag kiderült - nem bírja az ilyen jellegű kutyákat (egyébként nem értem, pont egy állatorvosnak nem kéne ilyennek lennie), és mindig lefogatta a kutyát. Úgy kell ezt érteni, hogy az asszisztense kivette a kezemből a pórázt, rátekerte az orrára (akkor is, ha a kutya teljesen nyugodt volt), és lefogta. A harmadik alkalommal a kutyám megelégelte, felugrott injekció közben és a doki beletörte a tűt. Azóta inkább eljárok vele 30 km-re állatorvoshoz. A mostani dokink szerencsére normális, ismeri az előzményeket, és nagyon rendesen bánik a kutyával.
2014. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem a kutya fél az állatorvostól, hanem te. Mikor a kutyámat (nahát, amstaff :D - jó, keverék..) vittem fogkőeltávolításra, és be kellett kötni neki a tűt, majdnem leugrott az asztalról félelmében. Kérdezték, hogy ideges vagyok-e, mert általában azt veszi át a kutya. Készséggel elhittem nekik, mert valóban ideges voltam, izgultam.
2014. aug. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

1. vagyok

Az én kutyámat ugyanúgy szurkálja a doki. Mégis örül neki!

Próbáljátok meg, hogy a doki ad neki finom falatot (keksz) a vizsgálat közben.

Mi lesz, ha 30 kg-os lesz?

2014. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
Az egy dolog, hogy a kutya odakap, mert fél, de ezt nem kellene engedni neki. És nem kellene kézben bevinni a rendelőbe. Azért van a lába, hogy tipegjen rajtuk. Vagy ha 25 kilós lesz, akkor is kézben viszed be? Akkor is csattogtathat majd?
2014. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 KGabi0000 ***** válasza:
Szerintem nem sértő,hiszen Te tudod,hogy nem vered a kutyádat és szereted,az orvos pedig joggal kérdezte ezt meg,habár szerintem nincs olyan kutya,aki szeretne állatorvoshoz járni.Az enyém sem szeret,bár a dogi gyorsan beadta neki,azt kész is volt.Kb.5 másdperc alatt,a kutya mégcsak reagálni sem tudott,én megfogtam a nyakörvét és a doki beadta.A kutyám egy kicsit megmordult,látszott rajta,hogy nem tetszik neki.Bár az én kutyám soha nem volt agresszív emberrel szemben,soha nem harapott meg még embert,morogni is csak akkor morog ha fújják a fülét.
2014. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
19%

Ez amiatt van, hogy a kutya megerzi, ki erez ellenszenvet iranta.

Nekem a kaukazusimat gyulolte a dokink, a kutya soha senkire sem morgott, de ra aztan igen.

Aztan az a legszomorubb az egeszben, hogy amikor lerobbant a kutyam, ezt a dokit tudtam elerni, eljott, aztan mondta, hogy nem mutheto, es idos is, es inkabb altassuk el, mert nagyon szenved. Teny, hogy hirtelen lerobbant, vegbelrakja volt, es azota is lelkiismeretfurdalasom van, hogy a kutyam pont o segitette a halalba. Mert a kutyam biztos felt.

2014. aug. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
40%

Valószínűleg rossz élménnyel jött el az orvostól, ezért volt egyre bizonytalanabb. A mi kutyánk is morogja a dokit, már csak szájkosárban viszem be, de soha nem ijedt meg tőle.


Normális orvos azért ilyet ne kérdezzen már. Bár mondjuk az tény, hogy egy amstaffnak nem kellene agresszívnak lennie az emberekkel szemben.

2014. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!