Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komoly segítségre szorulok...

Komoly segítségre szorulok tanács téren! hogyan diétáztassam a mini yorki-t?

Figyelt kérdés
Van egy 2.5 éves Biewer Yorki (mini)kutyusom 2013 februárjában sikerült megmenteni egy állat tenyésztőtől akkora már 1,5 éves volt. A probléma az én etetési stílusommal van nem a kutyával!!! Úgy érzem kicsúszott a kezeim közül a kutya táplálása. ugyan is a szobai mérlegen 4,50 kg a kutya :(((( Szörnyen érzem magam ez végett. Megpróbáltam fogyókúráztatni házi készítésű kutya étellel de nem sikerült fogynia aztán tanácsra vásároltam neki Royal Canin mini testsúly csökkentő tápot amit nem szívesen eszik, úgy néz ki mint egy krinolin. Valaki esetleg tudna pontosabb választ tanácsot adni?? Megértem ha majd kapok olyan üzeneteket amik bántóak lesznek de kérlek értsétek meg hogy nem szándékosan hízott el a kutya

2014. aug. 7. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Az ilyen-olyan fogyasztótápok meg giccsfélék mellett mennyit mozog a kutya? Fogyózhat akárhogy, ha nem mozog, semmi értelme a diétának.

Jó, nem 30 kilométeres bicajtúrákra kell menni, de labdázás, kis kocogás, közös játék nem árt meg a kutyának.

2014. aug. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egész nap csak fekszik mert a két hátsólába folyton kibicsaklik muszáj lefogyasztanom valahogy mert azt mondta a Doki nem fogja így meg műteni túl kockázatos
2014. aug. 7. 21:55
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A nem éhes kutya nem eszik szívesen. nem a táp a hibás. A kutyád nem éhes. Oszd el naponta több részre az adagját. Az aktuális adagot kiteszed elé. Ha az pár szem, akkor annyit. 5 perc múlva bármi is van a tálban, elveszed. Következő időpontban ismételsz. Amikor éhes lesz, meg fogja enni, amit elé teszel. Én azért ajánlom a napi többszöri etetést, mert így rövidebb ideig érez éhséget, amikor már valóban éhes is lesz .
2014. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A hasa alá teszel egy szélesebb anyagot, amivel meg tudod tartani a kutyát annyira, hogy rakosgatni tudja a lábait. Már a lakásban néha egy kis körbejárás is mozgásnak számít.
2014. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 KGabi0000 ***** válasza:
Én azt ajánlom,hogy fokozatosan növeld a mozgást,először csak egy kicsit sétálj vele,aztán egyre többet,amíg le nem fogy normális súlyúra,legyen meg egy pontos adag,amit a kutya naponta kap,se többet,se kevesebbet,pont annyit amennyi kell.Mozgás mellett így is sikerül lefogynia!Remélem segíthettem!Sok szerencsét,remélem sikerül!
2014. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Akkor csak úgy adj neki kaját,hogy mozognia kell érte,egy keveset és mindig emeled meg a mozgások számát,távolságát.


Sétáltatni ugye szoktad?


Mert esetleg több rövidebb séta jobb lenne.


Illetve BARF étrendnek nézz utána

Facen van egy BARF-os csopi, lépj be és kérdezz nyugodtan..

2014. aug. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Úszni nem tudsz vele valahol? Azt a kövér kutyák is szeretnek, főleg ilyen melegben.
2014. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az orvos nem segít a fogyasztásban?

Tényleg csak azt tudod csinálni,hogy a tápot adod,eszi nem eszi,nem kap mást.Válogatós kutya nincs,csak nem éhes.

2014. aug. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak egyféle recept van: Kevesebb kaja és több mozgás. Azzal mi a problémád, hogy nem szívesen eszi a tápot? Az a cél, hogy kevesebbet egyen, tehát minden rendben. Éhenhalni nem fog! :)
2014. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
igazából szerintem örülj neki hogy nem eszi meg a royal canin-t!.....úgy csináld ,hogy reggel és este kiszórsz belőle egy kicsit a táljába és negyed óra múlva felveszed hogy egy szem se maradjon előtte....ha éhes eszik mindenféleképpen....
2014. aug. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!