Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Ma megharapott sógornőm...

SOS! Ma megharapott sógornőm kutyája a saját portánkon, ő már nem lakik itt, de a kutyát nem vitte el már hónapok óta mondom neki tüntesse innen a kutyát, de semmi! Jogilag mit tudok tenni ez ügyben? Vagy mit tehetek?

Figyelt kérdés
A harapással voltam az ügyeleten amire kaptam tetanuszt is,a kutya tudomásom szerint már több mint két éve nem volt oltva!Kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben jogilag valamit lehet-e tenni? Mert pár napig a munka is szenvedve fog menni,táppénzre meg nem mehetek mert most vagyok új munkahelyen és rosszul jönne ki,hogy próbaidőn táppénzen vagyok! Plusz ráadásnak van egy 8 hónapos kislányunk is és ezért akartam hogy vigye el a kutyát,mert beszámíthatatlan.

2014. aug. 7. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

A tetanusz nem halálos, de a veszettség igen, szóval jó lenne ha holnap az első dolgot lenne elmenni a háziorvoshoz és veszettség ellen is oltatnod magad.

Jogilag pedig gyepmestert kell hívni a kutyához.

2014. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%
szegény kutyus, képzelem milyen jó dolga van nálad, ha megharapja az ételt adó kezet... és mi az, hogy nálatok lakik a kutya, és nincs beoltva, most az a kutya a te felelősséged, és a te gyerekedet veszélyezteted azzal, hogy egy oltás nélküli kutya rohangál a portádon... nem csak ujjal lehet ám mutogatni a másikra, hanem ki lehet hívni az állatorvost, és be lehet oltatni a kutyát, ha meg nincs rá szükséged, el lehet ám vinni menhelyre, ahol valószínűleg nem fognak szerencsétlennel úgy bánni mint a "kutyával" képletesen...
2014. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Eddig az a kutya el volt zárva csak a szomszéd a drágalátos tesója menyasszonyomnak mindig átengedi! És képzeld mivel nem az én kutyám miért én oltsam miért én tartsam,van gazdája gondoskodjon az róla! Nem véleményt kértem. Ha meg nem értesz az értő olvasáshoz akkor kezd a sulit újra de ilyen felfogással ahogy látom óvodától kezd :D ;)
2014. aug. 8. 16:40
 4/4 anonim ***** válasza:
mivel ha a kutya tulaja elköltözött, de ti ott továbbra is gondozzátok azt a szerencsétlen ebet, akkor a ti felelősségetek... ez ilyen rohadt egyszerű.
2014. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!