Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem (olyan) népszerűek...

Miért nem (olyan) népszerűek a magyar kutyafajták idehaza? Mitől jobbak a külföldiek? Melyik a legveszélyeztetettebb?

Figyelt kérdés

Hasonló "munkakörben" is gyakrabban alkalmaznak inkább idegen fajtákat, mint hazaiakat. Miért?

Melyik fajtánk van a legnagyobb veszélyben és melyeknek biztosított a jövője?

A pulinak és a vizslának? Az utóbbinak még a munkaköre is és ezáltal nem vesznek el a belső tulajdonságok,mint ahogy a többinél egyes írások szerint észrevehető?



#kutya #kuvasz #mudi #puli #magyar agár #komondor #pumi #erdélyi kopó #magyar vizsla(sima és drótszőrű)
2014. aug. 7. 23:14
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kuvaszom van! A 3 éves kislányom naponta simogatja mászik a hátára és néha a farkát is meghúzza. Ennek ellenére a kb. 50 kg. körüli kan tűri és imádja, ha a kislány játszik vele. Hanyatt fekszik neki és hempereg. Soha nem kapta meg, még csak fel sem lökte. Ha foglalkoznak vele ugyanolyan tanulékony, mint a sztárolt külföldi fajták. Csak foglalkozni kell vele és motiválni. Klikkerezéssel elég jól motiválható. Viszont naponta megküzdök azzal, hogy a sok elterjedt tévhit miatt állandóan azt kapom széttépi a gyerekem, engem is meg fog harapni. Öreg korára megbolondul, csont nő a fejébe és az majd nyomni fogja az agyát. Szóval baromságok. Ahonnan hoztam 5 kuvasz volt a legöregebb 11 éves kan volt imádta a gazdáját. Mondta a gazda, hogy már rosszul lát ezért figyelni kell, hogy szóljon a kutyának, hátha nem ismeri fel. Viszont más fajtáknál is előfordulhat baleset, ha a kutya öregen megvakul és nem ismeri fel a gazdáját. Én régen szintén külföldi fajtákkal kezdtem, de idővel rájöttem, hogy semmivel sem rosszabbak a magyar fajták. Amíg élek kuvaszom lesz! Szerintem az a legnagyobb baj, hogy az embereknél az a természetes németjuhászt egyebeket viszik kutyaiskolába, tanítják. A kuvaszt meg megkötik, illetve nem tanítanak neki semmit, mert az a dolga őrizze a házat. Ha nincs szocializálva megfelelően nincs tanítva, akkor probléma lesz vele ez biztos.
2014. aug. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg élek kuvaszom lesz!" ---> :-))


En is igy vagyok veluk, s szerintem akinek egyszer volt(van) kuvasza, az tobbe nem tud lemondani a fajtarol.

2014. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem őket, de nem mindegyiket tartanám.

Komondor: kedvenc fajtám, egyszer biztos lesz

Kuvasz: nem igazán tetszik, inkább a komondor, de igazából nincs vele bajom

Puli: szintén kedvenc fajtám

Pumi: nekem túl heves, "terrieres" jellemű

Mudi: helyes kutya, nagyon szimpatikus (ő is)

Magyar vizsla: nekem túl hiperaktív és túl barátságos az idegenekkel

Magyar agár: túl fázós és a vadászösztön kizárja

Erdélyi kopó: szintén kizárja a vadászösztön, de alapból nem igazán kedvelem a kopókat

Az egyetlen külföldi kutyafajta, amit vennék az a közép schnauzer. :)

2015. aug. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%
Mert a magyar kutyafajták a kuvasz meg a vizsla kivételével nagyon csúnyák komondor csunya,puli csúnya,pumi mudi csunya, erdélyi kopó is,és pl házörzönek inkább veszünk rottweilert kájt kaut mert nem csak jobban védik a területe hanem szebek is(nem utálom egyik fajtát sem de szerintem nagyon rossz kutyákat tenyésztetünk ki) :(
2018. júl. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
82%

A helyesírásodnál biztosan jobbak. :)


Az, hogy csúnya relatív. Ízléssel nem szabad vitatkozni, vagyis szabad, de butaság. Nekem pl. se a komondor, se a puli nem csúnya.


Az pedig, hogy jobb vagy rosszabb, egyedfüggő. Vannak rossz magyar fajta egyedek, mint ahogy külföldi fajtákból is van rossz. Komondorok és kuvaszok is nyertek pásztorkutyás versenyeket kau, káj, kangal, stb. fajták között, úgyhogy nem lehet azt mondani, hogy rossz.


A rottweiler pedig egy teljesen más kategória, nem lehet összehasonlítani egy pásztorkutyával sem. Van amiben jobb, van amiben rosszabb, mint egy pásztorkutya.

2018. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Vizslám, Komondorom volt és lesz is mindig. Ennyi a történet.
2019. szept. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 My János 1926 ***** válasza:
Azért nem népszerűek mert a bolsik tettek róla ,hogy ne legyen az. A magyar az népszerű itthon ? Ez is az ország rohasztás része . Nézzetek utána mitt tettek a ruszkik és a románok velük anno .
2021. máj. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!