Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy német dogot, de...

Szeretnék egy német dogot, de nincs kertünk!?

Figyelt kérdés
Még suliba járok. Mielőtt elindulok suliba és miután hazaérek tudnám levinni sétálni meg este. Szerintetek hogy viselné? Körülbelül fél év múlva költözünk és lesz kert.15000ft-om nincs rá. Szerintetek így tenyésztőtől ingyen elhozni érdemes?

2014. aug. 7. 23:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*150000
2014. aug. 7. 23:43
 2/11 anonim ***** válasza:

1, Nagyon kevés ennyi mozgás egy ilyen kutyának.

2, Nem számít a kert, hogy ha nem foglalkoztok fele akkor boldogtalan és rossz kutya lesz.

3, Tenyésztő ingyen nem ad kutyát, mert baromi sok munkája van benne.

2014. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
En tenyesztotol nem ajanlom. Legalabbis ahol en lakok nagyon ritka a normalis kutya. ( csaladon belul tenyesztik ) bar ugyis lehet szeretni de en azt olvastam h nagyon az eselye a betegsegek kialakulasanak. Nekem argentin dogom van panelban napi 6 orat mozgatjuk a szabadban. Ki is doglik tole. De ha koltoztok akkor is sokat kell mozgatni majd a kertben. (: szoval osszesitve elhoznam hiszen a celnak megfelel (: kiskoraban meg a setaknal 1-2 ora elegendo.
2014. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Napi 4órát kint lenne. És azt olvastam, hogy nem nagy a mozgásigényük. A tenyésztőset még meggondolom.
2014. aug. 7. 23:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon lusta kutyuk, de ha mozgásra kerül sor gyorsak mint a nyúl :) Méretéből adódóan azonban panelbe én se ajánlom :(
2014. aug. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csak egy fél évet lenne panelba. Ameddig kicsi. Utána kertes házunk lesz. Eddig tacskóm volt. A kettő teljesen különbözik egymástól. Mindig is nagy kutyát szerettem volna. Imádok kint lenni velük:)
2014. aug. 8. 00:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a fajtát CSAK tenyésztőtől szabad venni, mivel problémás az egészsége. Nyugi, nincs 100 tenyésztő, mivel ritka. És pénzt meg kezdj el gyűjteni, ha ügyes vagy, a fél év panelozás alatt összejön az ára.


Ja, arra készülj fel, horror ára lesz az etetésének. És nem, neki nem jó a konyhai maradék meg a pedigré. Főleg kiskorában, mmikor fejlődik.

2014. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá 150 ezer forintod, akkor a német dogot felejtsd el. Ha csak az etetését és egyéb alapvető szükségleteit nézzük, akkor már összejönne a havi tartási költségeiből a 150 ezer egy év alatt, sőt annál több is. Ez egy tipikusan olyan fajta, amit csak nagyon jó helyről szabad venni, és aminek a nevelésénél tilos spórolni, különben nagyon komoly bajok adódhatnak. Hozzáteszem, a 150 egy jó helyről származó kutyára nem is biztos, hogy elég lenne.
2014. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem volt kutyám, egy német dogot szerettem volna. Nézegettem a tenyésztőket, de csak egy kennelben tetszettek a kutyák. Felhívtam a tenyésztőt, kérdeztem, van-e még eladó kölyök. Mondta, hogy persze, még egy szuka van, 250.000 forint, de engedményes, mert 3 hónapos, nem kell senkinek. Törzskönyv, szűrés, garancia, ésatöbbi.

Nem kell mondjam, megköszöntem, és letettem a telefont.

Én is imádom őket, egyik kedvenc fajtám, de amíg nem leszek milliomos, nem engedhetem meg magamnak. Eleve a táp ára és a mennyiség, amit megeszik, rettenetesen sok. Ahogy előttem is írták, nem Pedigree még Chappi kell neki, hanem olyan táp, aminek kilója nem 200 forint.

Ingyen pedig nincs kutya. Tenyésztőtől pláne. Esetleg fajtamentők, de ott sajnos öreg kutyák vannak, átlagban 5-8 évesek, ami egy dognál már korosnak számít.

2014. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy Német Dog bizony nem olcsó, szóval ilyen kutyát ne vegyél. Valószínű egy agyonszaporított állatt mellett döntenél a tenyésztő helyett, ami nem sokáig lesz veled. A tenyésztő bizony ingyen nem ad kutyát, kivéve ha "hibás" az állat. (Pl. színhiba) Mivel az nem felel meg a standardnak általában ingyen vagy sokkal olcsóbban odaadják.

De szerintem ne vegyél még kutyát. Semilyet. Minden kutya etetése és felszerelései drágák legyen az Német Dog vagy Yorkie. Teljesen mindegy mit veszel, az ára mindegyiknek húzós, főleg a felszrelésnek és tápnak.

2014. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!