Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért érzek így a kutyusom...

Miért érzek így a kutyusom iránt? Utálom magam ezért.

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja vesztettem el a legelső kiskutyám, már beteg volt, de ez az elején nem derült ki..miután hazahoztam, rá egy hétre itt hagyott minket. Végig néztük a szenvedését, a napjaink azzal teltek,hogy orvostól orvosig járkáltunk vele, de már nem tudtak segíteni rajta, inkább rontottak a helyzetén szegénykémnek.. Saját kezemmel temettem el, a kis halott testét én nekem kellett végső nyugalomra helyeznem..hatalmas trauma volt nekem, mert már évek óta szerettem volna egy ilyen kis barátot. A történtek után, kb 2 hónappal, kaptam egy ugyan ilyen fajtájú kiskutyát, kisértetiesen hasonlít a halott kiskutyámra. Először nem szerettem volna, mert még nem hevertem ki teljesen a tragédiát, de utánna nagyon beleszerettem. Viszont néha mikor rosszalkodik, nagyon feltud dühíteni és azon jár az eszem,hogy bárcsak az első kiskutyám lenne itt velem és,hogy a mostani kutyám sosem lesz olyan jó,mint az volt. Kicsit többre tartom a halott kiskutyámat, mint őt. Hatalmas bűntudat szokott az ilyen gondolatok után nehezedni rám és néha a sírás is rámtör. Ha látok egy fényképet az első kutyámról és utánna ránézek a mostanira, mindig megállapítom,hogy sokkal csúnyább és ilyesmi dolgok. Tudom,hogy én vagyok a hibás, hiszen ő nem tehet semmiről és nem kellene büntetnem ezért, hiszen nem érdemli ezt tőlem.. el fognak múlni ezek a gondolataim?? :(
2010. jan. 12. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

ő nem tehet erről:S

ás tényleg nem ezt érdemli

ártatlan

hiddel a régi kiskutyád most boldogan néz titeket,és örülne hogyha te elfelejtenéd hogy milett vele és csak arra gondolnál hogy boldog most


:)

2010. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Nem lehet,hogy azért érzel így,mert még nem heverted ki az első kutyusod elvesztését? Ilyenkor a különbségek jobban kitűnnek,és mivel nagyon hiányzik,talán úgy érzed,az első kutyusod jobban szeretted,mint a másodikat...Idővel,ha "próbára tétetik a kapcsolatotok", pl beteg lesz a kutyus, vagy felejthetetlen élményt éltek át közösen,talán elmúlik ez a hasonlítgató érzés. De persze mindig hiányozni fog. Nekem is volt ilyen,a második (igaz,nem ugyanolyan fajták voltak) örökké rosszalkodott,és folyton az furakodott az agyamba,h bezzeg az első nem tett ennyi rosszat..

Csak azt tudom kívánni,h halványul az érzésed,és jobban leszel :)

2010. jan. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Egy olyan kiskutyát látsz tökéletesnek, aki 1 hétig volt veled betegen?


Hidd el, ha tovább veled lett volna, ő is csinált volna rosszaságokat stb... Ilyenek a kölykök.

2010. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Remélem is,hogy elmúlik, mert utánna ha belenéz a szemembe és látom,hogy ő mennyire szeret engem..megtudnám magam folytani..áh.:(

Igen talán még nem hevertem ki, sőt biztos..sokszor elsírom magam ha visszagondolok a szenvedéseire..:(

2010. jan. 12. 20:20
 5/13 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak:

Nem az,hogy tökéletesnek látom, de az a kiskutya, sokkal kisebb volt, mint a mostani, törékenyebb, egyszer sem csóválta a farkát abban a kevés életében és látszott rajta,hogy beteg...mikor elaltatták azelőtt, ahogy rámnézett,tudta,hogy itt a vége..

Tisztában vagyok azzal,hogy ő is rossz lett volna, de...nemtudom ezeket az érzéseket kitépni magamból..pedig elhiheted,hogy megtenném ha lehetne.

2010. jan. 12. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

első vok

nekem is volt ilyenhörcsöggel

denem ő tehetet róla :S

2010. jan. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
azért nézett úgy rád, mert megköszönte azt a törődést , amit tőled kapott. és hidd el hogy mostmár sokkal könyebb neki :)
2010. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy tudom,hogy nem ő tehet róla.
2010. jan. 12. 20:27
 9/13 A kérdező kommentje:

20:26

Igen tudom,hogy könnyebb,4 napig egyfolytában csak sírt és küzdött.. de olyan igazságtalan az élet...:(

2010. jan. 12. 20:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
20.19-es kommentre: Szerintem ha valakit nagyon szeretsz, szinte tökéletesnek látsz. És ha látod,hogy beteg, szenved, akkor minden rossz kitörlődik a fejedből,és miután elpusztult,csak a jók maradnak meg...szerintem.(2.kommentelő voltam)
2010. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!