Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya a lakásban, összetet...

Két kutya a lakásban, összetett probléma, ötletek?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet,hogy van egy Havanese kiskutyám(fiú,4 éves) a házunkban. Kertes a ház,viszont lent van 3 nagy kutya(közös udvarban lakunk,3 család) ezért nem tudtam szobatisztaságra tanítani. Kutyapelenkára pisil,kakil, nagyon ügyesen. Viszont van egy nagy teraszunk,kiskapuval elválasztva a többi kutyától. Az anyukám nagyon szeretne egy kislányt a fiú mellé(természetesen ivartalanítva), aki most 5 hetes és lassan elhozható. Nem szeretném,ha a továbbiakban két kutya bent piszkítana a házban, ezért arra gondoltam, hogy a teraszra vennék egy almot(azt hallottam,hogy az jobb) és így megpróbálnám kiszoktatni őket. Első kutyás vagyok,soha nem volt még sajátom. Szeretném a segítségeteket kérni,hogy lenne egyszerűbb kiszoktatni a kiskutyával az idősebbet. Mivel sokszor van, hogy éjszaka egyedül lennének ezért bentre is kellene valami,ahova piszkíthatnak,ha nem tudjuk őket kiengedni. Elég összetett a probléma,kérlek ne a lebeszélésre-a megoldásra törekedjünk. Köszönöm a megértést és a segítséget előre is! :))


L/19



2014. aug. 8. 12:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
20%

A szobatisztsághoz nem kell kert

A mi benn lakó kutyánk alomba piszkított mindig, semmiféle kutyapelenka nem kellett.


Szerintem így már nehezen lesz odaszoktatható, de a kicsit menni fog.

2014. aug. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Ui

Éjszaka nem piszkított...úgy kell neki ételt adni, hogy ne éjjelre essen az emésztés ezen szakasza

2014. aug. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim válasza:
Szerintem jó ötlet! Bár ha bent is hagysz valamit soha nem fognak kiszokni mert ott egyszerűbb! tapasztalat! Kutyám amég fent a lakásba volt alma, addig az utcán nem kakilt
2014. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Értem. és ha én délelőtt iskolában vagyok, és nincs itthon senki,de az almuk kint van.. akkor? :(
2014. aug. 8. 12:19
 5/36 Zowie ***** válasza:
Nem akarlak megbántani de szerintem már annak a 4 éves kutyusnak sem kéne a lakásban piszkítani. Így olvasva az az érzésem, mintha cicát tartanátok pelenkára, alomba végzi a dolgát. Az egy dolog, hogy nem tudod a többi kutya miatt az udvarra kivinni de utcán nem szoktatok sétálni? Mert ahogy kiveszem a szavaidból nem. Mi lenne ha az új kutyát ha már mindenképp akartok megtanítanátok a szobatisztaságra úgy, hogy rendszeresen kiviszitek.
2014. aug. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

És az ablakon vigyem ki a két kiskutyát?:)

Sajnos a 3 kutya igen nagy(Husky,Rottweiler,Németjuhász) -> ebbe nincs beleszólásom,tudom hogy nem egészséges ennyi kutyát tartani de elég nehézkes itt élni ezekkel az emberekkel..

Szóval ígyis ugrálnak, minden bajuk van, ha a kutyám kint van a teraszon. Mellesleg a szüleim 50 km-t vezetnek a munkahelyükig, nincsenek sokat itthon.

Ez az egyetlen megoldás. Sajnos.

2014. aug. 8. 12:26
 7/36 A kérdező kommentje:
Jah,és közös a kapualj..azaz nincs külön kijárat :)))
2014. aug. 8. 12:27
 8/36 Zowie ***** válasza:
És ha esetleg a kezedben viszed ki őket? Nem tudom nem ismerem a körülményeket de csak ki mentek ti is valahogy. A szomszédokkal nem lehet esetleg beszélni,valami megoldást találni hogy biztonságban tudj közlekedni majd a kutyusokkal?
2014. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
A 4 éves kutyusomat is vittem többször sétálni,ha kézben viszem ki félő,hogy képesek kiszedni belőle. Nagytestűek, ugrálnak.. a gazdáik nem nevelték meg őket. Nem játszottak velük eleget, és még 3-4 évesen is azt hiszik, pihekönnyűek. Nagyon körülményes lenne, és félteném őket. Állítólag lesz kenneljük, és éjszaka lesznek elengedve.. most ez az újabb hülyeség. Akkor simán kitudnám vinni őket,de akkor is csak délután,mert most kezdem a szakmámat tanulni. Ezért írtam,hogy elég összetett a probléma :/ Nem is kérem,hogy megértsétek.. csak segítségre van szükségem mert a legjobbat szeretném a kutyusaimnak.
2014. aug. 8. 12:33
 10/36 anonim ***** válasza:
86%
Mondd, ha dokihoz kell vinni a kutyát, akkor azért sikerül kivinni valahogy? Mert ha nem, akkor az nagyon gáz, ha meg igen, akkor a sétáltatást is meg lehet oldani. Nem akarlak lebeszélni az alomról, szíved joga macskát csinálni a kutyából, csak sajnálom szegény állatot, hogy egész életét a lakásban unatkozva fogja leélni, ingerek nélkül, bulizás nélkül, zöld fű nélkül.
2014. aug. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!