Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olyan kutyat ami mar olt...

Olyan kutyat ami mar olt macskat hozza lehet szoktatni a macskahoz?

Figyelt kérdés
Van egy 4 eves nemetjuhaszom ami sajnos egy macskat mar megolt ami epp betevedt a teruletere.Mar egy ideje gondolkodtam hogy szeretnek egy macskat is es a napokban talaltam egy kidobott macskat.Haza hoztam, szep,jatekos kiscica az olembol probaltam mutatni a kutyanak, en ugy vettem eszre hogy nem haragszik ra a kutya.A cica folyamatosan sziszeg ra meg fel tole de a kutyam nem tunik agresszivnek ugyanakkor tul nyugodt sem mert erdekli a macska, de ha tul kozel jon rászólok hogy nem szabad es a kutya figyelmet is eleg konnyen el tudom vonni a macskarol ha adok neki valami parancsot vagy ennivalot,altalaban mikor hamis kedveben van olyankor nem tudom elvonni semmivel a figyelmet :D

2014. aug. 8. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Igen, de nagyon sokáig nem szabad felügyelet nélkül együtt hagyni őket. Lehet, hogy ez hónapok és a macska óvatosságán is múlni fog. Továbbá az idegen macskákat ez után is meg fogja fogni.


Én 2 macskát szoktattam régen a malamutomhoz, elfogadta őket, de senki másét nem, illetve semmit, ami betévedt az udvarra az után sem.

A macskák voltak a gyorsabbak, nagyon óvatosak és fél évig a házban laktak, időszakos kijárással. Aztán kiköltöztek és akkor már megfértek egymástól. Nagybarátok sosem lettek.

2014. aug. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
A kutyát ne a macskához szoktasd hozzá, hanem ahhoz, hogy te vagy a falkavezér, te parancsolsz, te döntöd el, hogy mit csinálhat a kutya és nem adsz neki engedélyt, hogy a macskádat bántsa, ez ennyire egyszerű. Legalábbis az elmélet egyszerű, gyakorlatban viszont következetes neveléssel kell mindezt elérni. Durva, hogy ilyen alapvető ismeretek nélkül kutyát tartasz, az meg még durvább, hogy ilyen hiányos tudás mellé odavitted a macskát és orosz rulettet játszol az életével.
2014. aug. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Akkor nézzük úgy a dolgot, hogy olyan ember közelébe aki már megölt egy másik embert, odaengednéd a gyerekedet? Ha a válasz nem, akkor azt erre az esetre is alkalmazni kellett volna...
2014. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jaj utolso, lehet, hogy jonak gondoltad a hasonlatod, de a ket dolog egyaltalan nem ugyanaz.

A kutya egy osztonyleny. Idegen macskat banthat, de ami a sajatja a kerdezonek es egy haztartasban el veluk, azt tisztelni fogja elobb- utobb.

Az ember gyilkosok azok mas lapra tartoznak...ok tudnak kontrollalni magukat, atgondolhatnanak mindent ezerszer, ez kulonboztet meg minket az allatoktol tobbek kozott.

Egy ragadozo allat akkor ol direkt, ha ehes, /vagy ha arra tanitja egy ember pl./

2014. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
És ez változtat a tényen, hogy egy ilyen kutya veszélyes a macskára? Nem hinném. Nyilván nem tök ugyanaz a kettő, de a lényeg igen, én biztos, hogy egyik esetben sem vállalnám a kockázatot, nem bíznék meg ebben a kutyában annyira hogy mellé engedjem a macskát.
2014. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet,de sosem lesz biztonságban a cicc.Ha menekül,ha játszik,az bekapcsolhatja a vadászösztönét a kutyának.Az a titka,hogy amikor átállna vadászó üzemmódba a kutya,még azelőtt,a ráutaló magatartàsnál parancsold le a kutyát.Előszőr kézből.Ha elkezdi nyalogatni,mereven fixírozza,később ahogy rámozdul,azonnal tiltani.Ehhez persze kell,hogy már legyen tekintélyed és elfogadja,hogy a macsesz tabu.
2014. aug. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a cica, amelyiket kinyírta, engedély nélkül ment a területére. A másikat meg Te hoztad haza és a tiéd. Tudja a különbséget, hidd el! Enyém is németjuhász 3 éves,utálja a macskákat! De mikor vettünk egy kölyökmacskát, azt elfogadta-igaz nem azonnal, de amikor túlzásba esett le kellett tiltani. Ha le tudod tiltani és engedelmes, hozzá lehet szoktatni. Nekünk 3 hét volt, és hetente volt javulás. Tehát első hét után lett jobb, 2 hét után már együtt sétálgattak, 3 hét után a cica szopizni akart a németjuhászomból..... az meg hagyta... utána együtt játszottak stb, együtt alszanak, egyedül a kaját nem engedi a kutya, hogy egyen belőle a cica, de imádják egymást. És utcán a cicákat meg támadná. Ennyi.
2014. aug. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!