Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védő örző kutya?

Védő örző kutya?

Figyelt kérdés

Üdv

A ház udvarára szeretnék venni 2-3 kutyust, aki ügyel éjszaka és ha elmegyek otthonról.


Milyen kutyát tudtok ajánlani ami nagyon erős és egyben szelíd is tud lenni gazdájával, kitartó, oktatható és néha játszani is lehessen velük.


Érdekelne kutya ajánlatok (nevek).


Előre is köszönöm válaszotokat.



2014. aug. 8. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben nézz szét a menhelyeken. Nagyon sok kutya van, akik közül lehet válogatni: [link]


Legjobbak a kaukázusi juhász, kuvasz, komondor, moszkvai őrkutya, ilyen keverékek elég sűrűn találhatók a menhelyen.


És ha lehet egy javaslatom, akkor először csak 1 kutyával kezdjetek, főleg ha ez lesz az első. 2-3 kutyát sétáltatni, meg úgy foglalkozni velük egyébként is elég nagy meló, kezdjetek egyszerre csak eggyel. És legalább 2 éves kutyát vegyetek, mert a kölyök az 2 évig "haszontalan" lesz, nem fog védeni senkit és semmit.

2014. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2014. aug. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia! Először én is körülnéznék menhelyen, rengeteg "őrző védő" kutya van ott is! ;) ( [link]

Amúgy itt leírok pár kutyát ami őrző védő és egyben nagyon szeretni való.:

Boxer, Golden retriver, Labrador, Német juhász, Berni pásztor, magyar vizsla,óriás uszkár.

( [link] Ezen az oldalon sok kutyafajta található! ;)

Remélem tudtam segíteni. A kutyák amiket felsoroltam gyerekbarátok, de FŐ a jó nevelés! ;)

Hajrá!

2014. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Boxer és a Pitbull Terrier, szerintetek jól kijönnének egymással ?
2014. aug. 8. 22:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Jézusom 3-as ne írj már baromságokat! A labrador és a golden, uszkár mióta őrzővédők? Na és a magyar vizsla? Istenem segíts... kérdező el he hidd, inkább olvass utána, mik az őrzővédő fajták.
2014. aug. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Valamivel izmosabb / erősebb kutyák érdekelnek. Mivel nem kis ház, nem kis értékekkel. Ha betörés történne ugorjanak a támadóra.
2014. aug. 8. 23:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Kaukázusi juhász, kuvasz, komondor, moszkvai őrkutya, közép-ázsiai juhászkutya - ezeknél jobbat nem fogsz találni. Menhelyek tele vannak velük. A pit meg a boxer maximum ugat, de nem fog tudni mit kezdeni egy betörővel. Szépen megmérgezik vagy agyonütik őket és volt kutya, nincs kutya.
2014. aug. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A riasztó beindul, mire kiérnek a biztonságiak, jó ha picit fenntartják a drága betörőket, ha ilyensmi történne. Köszönöm a javaslatokat, utánnanézek a dolgoknak.
2014. aug. 8. 23:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de kutyával nem lehet házat őriztetni, mert pár perc alatt likvidálni lehet őket, kerítésen kívülről is. Aki be akar törni, az úgyis tudja, hogy vannak nálatok kutyák és fel fog rá készülni.


A másik, hogy három kutya rengeteg foglalkozást igényel, nem lehet őket csak úgy kinn hagyni a kertben, hogy "őrizzenek". Ki kell őket képezni, de ha azt nem is szeretnéd, akkor is foglalkozni, fárasztani, szocializálni kell őket, elsimítani a köztük lévő esetleges konfliktusokat. A pitbull és az amstaff kifejezetten családi kutyák, nem fognak őrizni semmit. Ha kizárólag kintre szeretnéd őket, akkor a rövidszőrűeket alapból ki lehez zárni, mert nem bírják, nem arra valók.


Sokaktól hallottam és nagyon jó ötletnek tartaom azt, hogy a kutya éjjel is benn van a házban, és mivel ha elvinnének valamit, bentről vinnék el, gondolom, így megpróbálnának bemenni, de egyrészt nem férnének hozzá a kutyához a kerítésen keresztül, nem tudnák megmérgezni, de lefújni sem (hacsak nem az előző napokban, amikor a kutya kinn van a kertben), másrészt zárt ajtó mögötti ugató kutyához nem sokan nyitnak be.

2014. aug. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én a pitbullt nem ajánlom, itt van róla 1 link: ( https://www.youtube.com/watch?v=LDjlexKJTnM)

Egyébként üzenem a 4-esnek, hogy "És egyben szelíd a gazdájával" Gondoltam ajánlok ilyet is olyat is. Igen az uszkár nem őrző-védő, de 2-3 kutyust akar venni a kérdező... Ha (pl.:) 1 Golden Retriver, 1 Doberman, 1 Keverék? vagy 1 Rotweiler, 1 Német juhász, Labrador?

Ha tetszik egy fajta (pl.:) Dobermann:

Menj fel a youtub-ra és írd be a keresőbe: (pl.:) 101 nagykutya Dobermann. Vagy amelyik fajta tetszik, de nem vagy benne biztos akkor írd be, hogy 101 nagykutya ................

Hajrá!

2014. aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!