Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan népszerűek a...

Miért olyan népszerűek a csivavák, Yorshire terrierek?

Figyelt kérdés

Ők olyan "divatkutyák"? Csivava, Yorkshire terrier, Bichon Havanese/frise/bolognese

Ők most divatkutyák?

Mi is az a "Divatkutya"?

Köszi előre is a válaszokat! ;)



2014. aug. 9. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen divatkutyák egyrészt. Másrészt kis termetűek könnyen tarthatóak, keveset esznek és ürítenek.

Divatkutya tehát vesz egy híres ember vagy politikus kutyát és a követői máris azt vesznek, hogy hasonlítsanak rá. Aztán van olyan divatkutya mint a Yorkshire t. hogy azért veszik mert szép a külseje aztán a szomszéd lányka is meglássa neki is megtetszik és ő is megveszi és így terjed el.

2014. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, de én is ezt tapasztalom. Több ismerősömnek is van ilyen kutyája. Tök fura, hogy függetlenül a lakás méretétől, kertes vagy nem kertes ház, egy ilyen pici kutya rohangál (folyamatosan figyelnem kell, nehogy a lábukra lépjek), és amikor megyek haza, nyitom ki a kaput, ott vár engem a rottweilerem, aki ennyi kis kutya után még nagyobbnak tűnik.
2014. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Ment mindenkinek a "Zöld kéz" :)

Amúgy nem akarok ilyen fajtákat venni, csak kérdés volt. Én a kicsit nagyobb kutyákat szeretem (pl.:) Westie, Foxi,...

Az ölebek is cukik, de az nem az én stílusom.

Köszi a válaszokat! ;)

2014. aug. 9. 09:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Mostanában lettek elterjedtek, gondolom egyrészt a majmolás miatt is, de pl egy bichon antiallergén fajta is, mert tényleg nem hullik a szőre, nincs kutyaszaga, keveset eszik, gyerekek mellé is jó választás stb. A mi bolognesünk már 12 éves, senki se tudta anno,hogy milyen fajta, meg mi az a bichon egyáltalán. Azóta változott a helyzet :D A yorkikról és csivavákról nem tudok személyesen nyilatkozni, de sajnos egyre több "selejt" példányt látok görbe háttal, gyenge idegrendszerrel a mostani divathullám miatt.
2014. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Mert kedvez a lusta p_csáknak.


- Antiallergén, emiatt azt hiszik, hogy egyáltalában nem kell foglalkozni a szőrével.

- Keveset eszik, nem drága az eltartása.

- Keveset ürít, így úgy hiszik hogy azt a "pici kakát" észre se veszi senki, ugyan mit vegye ő fel...

- Apró termetű, és azt hiszik hogy elég mozgástér neki a 1,5 szobás lakás, sétáltatni minek.

- Kis "cukimuki", nem számít, ha egy acsargó köcsögöt nevelnek belőle, szépen tud nézni a kis gombszemeivel és el van nézve neki minden.

- Rárisz Hiltonnak meg Kéti Perrinek is ilyenje van, akkor nekem is kell (mondják ők).

2014. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A roti is divatkutya volt.Leváltotta a staffi.
2014. aug. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
az a divat kutya hogy öltöztetve, van amelyiket kifestik táskába hordják nekem egy Yorkshire terrierem van nagyon szeretem de azért bolondot se magamból se belőle nem csinálok néha de nagyon ritkán hajgumit rakok az ugy mond "hajába" de öltöztetni nem öltöztetem és nem táskába hordom hanem benn van a házbe de nappal kint lehet a hatalmas udvarunkon amugy ha megyünk valahova hámmal és pórázzal megyünk rem seggitetem te is valami ilyet szeretnél vagy mi a kérdés gondolata?
2014. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
amugy van egy Amerikai staffordshire terrier em ismost lesz szeptemberben 4 éves !!!!!!!!!! őt is nagyon szeretem
2014. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan vesznek már panellakásba is kutyát és oda azért mégsem lehet nagy kutyát venni :). Amúgy lehet van benne valami divatozás is, de ezt csak egy réteg csinálja. Pl. nekünk is van csivavánk de nem ezért... hanem mert gyönyörű és nagyon aranyos:D. Áááá, annyit puszilgatom, ölelgetem.:):):)
2014. okt. 29. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, sokan azért veszik, hogy hencegni lehessen vele, meg mert öltöztethető. Nekem nincs ilyen yorkies ismerősöm, a közelem en mindenki futtatja, kutyasuliba jár vele, tanítgatja.:) nekünk biewerünk van, ő valamivel nagyobb az átlagnál, kb. Westie méretű.:)
2015. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!