Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek egy keverék kutya...

Szerintetek egy keverék kutya valóban ragaszkodóbb egy fajtisztánál?

Figyelt kérdés
Meglehetősen sok forrásból hallottam hogy egy keverék kutya sokkal jobban kötődik és ragaszkodik a gazdájához mint egy fajtiszta! Nekem eddig csak keverék kutyáim voltak( 1 foxikeverék, és egy husky keverék, a foxikeverék lényegesebben ragaszkodóbb volt, pedig ugyanúgy neveltem mindkettőt). Valamikor viszont szeretnék egy fajtiszta GOLDEN RETRIVERT, mert rengeteg pozitívumot hallottam erről a fajtáról, többek között éles eszéről, intelligenciájáról, és gazdájához való lojalitásáról! Éppen ezért érdekelnének a vélemények tapasztalatok, a fajtiszta és keverék kutyákkal kapcsolatos pró-kontra érvekre!
2014. aug. 9. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem igaz. Vagyis nem fajtafüggő a dolog. Általában azokra szokták ezt mondani, akik menhelyes, gyepis kutyák, akik már megélték a rosszat, így talán valamivel jobban értékelik a jót, ha lehet ezt így mondani... De persze ez olyan tessék-lássék dolog, én nem vagyok benne biztos, hogy ez így van.

A ragaszkodás inkább függ attól, hogy hogyan bánsz az adott kutyával, mintsem a fajtája.

2014. aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Baromság. Úgy van ahogy az első írta. De mivel egy keverék menhelyről vagy utcáról befogadott kutya megtapasztalta a rosszat, ez abba is átforulhat, hogy képtelen elfogadni a jót, és nem fogadja el a gazdáját, félénk lesz.

A Retrieverek nagyon ragaszkodóak, hidd el lehet hogy jobban fog hozzád majd ragaszkodni, mint bármelyik keverkék. :)

2014. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! :) Én is ezen véleményen voltam, csak kíváncsi voltam mások álláspontjára is ezzel kapcsolatban! :)
2014. aug. 9. 10:31
 4/7 Platypus ***** válasza:
88%
Azért a fajta is számít. Vannak emberközpontú fajták és önállóbbak, maguknak valók. Egy keveréknél ez teljesen lutri. És egy kidobott kutya sem feltétlenül lesz hálás a megmentésért. A rossz élmények könnyen vezethetnek oda, hogy a kutya elveszti a bizalmát az emberekben és csak rengeteg munkával és türelemmel lehet rehabilitálni. Viszont a jobb menhelyeken, ahol foglalkoznak a kutyákkal, előre meg tudják neked mondani, melyik ragaszkodó és melyik nem. Míg egy fajtatiszta kölyöknél kell némi szerencse is, még akkor is ha emberközpontú fajta.
2014. aug. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Persze, olyan téren fajtafüggő a dolog, hogy egy golden mondjuk ragaszkodóbb, mint egy kaukázusi. Na de ugye az se mindegy, hogy kinek mit jelent a ragaszkodás!? Mert pl. én rosszul vagyok attól, hogy az ilyen goldenek, meg labradorok, meg vizslák szinte mindenkihez odamennek, akkor is ha idegenek, míg egy kaukázusi mondjuk lehet nincs folyton úgymond a fenekedben, de sokkal inkább a "te kutyád", hozzád ragaszkodik, nem megy oda senkihez haverkodni. Szóval az se mindegy, hogy kinek mit jelent, ki mit szeret jobban, hogy fejezze ki a kutya a ragaszkodását :)

2014. aug. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez utóbbi már nekem is átfutott a fejemen amit most leírtál, mert valóban ambivalens, hogy kinek mit jelet egy kutya ragaszkodása! De mindettől függetlenül kárpótolja az embert egy golden, a maga lehengerlő személyiségével, még ha mindenkivel barátkozó is! :)
2014. aug. 9. 11:09
 7/7 anonim ***** válasza:
A golden jó lesz nagyon! A keverékek is gyönyörűek és ragaszkodók lehetnek, de azért a fajtatiszták is fantasztikusak! Nincs ilyen ellentét, amit hallottál, csak sokan szeretnek nagy okosságokat terjeszteni.
2014. aug. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!