Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv? Hám? Mindkettő?

Nyakörv? Hám? Mindkettő?

Figyelt kérdés

Egy sétánál csak hám legyen a kutyán (Egyáltalán jó-e a hám?) csak nyakörv, vagy mindkettő?

Köszi a válaszokat!



2014. aug. 9. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hám. Kényelmes a kutyának, és biztonságos is. A nyakörvből ki tudja húzni a fejét (ha nagyon akarja), és rossz is neki.
2014. aug. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor hámot veszek! :)
2014. aug. 9. 10:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez függ attól, hogy a kutya hogy sétál pórázon. Ha szépen, akkor mehet rá a hám, de ha még nem sétál szépen, akkor szerintem jobb a nyakörv, könnyebb azzal tanítani a helyes sétára. Bár kajával is lehet rá tanítani, akkor meg végül is a hám is jó. Szóval, ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ez a jó, vagy az a jó.


Én fojtóval sétáltatok, hám van rajtuk, de láthatósági, hogy az elengedős helyen legyen rajtuk valami. Van sétáltatós hámunk is, de én azt nem használom, a sima fojtót szeretem, vagy nyakörvet.

2014. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kutya függő is, mert ha van olyan fajta ami pórázon sem sétál rendesen a hámban le fogja szakítani a kezedet.
2014. aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. aug. 9. 10:25
 6/9 anonim ***** válasza:
Amelyik kutya tud sétálni,nem húz,arra felesleges a hám. Ha meg húz akkor meg azért nem szabad rá hámot rakni.
2014. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
A hám munkára való, sétáltatni nyakörvben sétáltatunk.
2014. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pont hogy a hámból tudja könnyen kiszabadítani magát, és ha esetleg megindulna valamerre nehezebben kontrollálható (nagyobb testű kutya esetében különösen), mint nyakörvvel. Én a nyakörvet és a sima pórázt javaslom, emellett pedig sok sétát a szabadban ;)
2014. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gabica12105 ***** válasza:
Én mindenképp nyakörvet ajánlanék, sokkal jobb(legalábbis nekem) és én mindig ezzel szoktattam a kutyákat hozzá. De attól függ milyen kutyád van. Nagytestű, mondjuk egy német juhász vagy egy kicsi pl.: tacskó.
2014. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!