Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Seta kozben a jardan hagyjatok...

Seta kozben a jardan hagyjatok szaglaszni a kutyatokat?

Figyelt kérdés

En eddig hagytam, elvegre kutya. De nem jon szepen mellettem, mert mindig lent van a feje es huz a szag iranyaba.

Sokszor nyuszog, fel,es akkor lecovekel, mert olyan szagot erzett. /pl.roka, itt nagyon sok van/.

Ha nem hagyom szagolgatni a jardan, szebben fog jonni mellettem?

Fuves teruleten szaglaszhat.

Jo ez igy? Megerti, hogy utcan nem szabad lapulva szaglaszni?

A kutyam nem vadaszkutya, de regen arra is hasznaltak ezt a fajtat.


2014. aug. 9. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak szakaszok, ahol igen. Ott a "mehetsz" vezényszóra mehet el láb mellől, majd az "ide" vezényszóra vissza kell jönnie.


Az is segíthet, ha feljebb teszed az álla alá a nyakörvet és mindig picit megrántod felfelé, mikor lent van az orra földön. Ismerősöm ezzel szoktatta le a beagle-jét a folytonos szimatolásról.

2014. aug. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem hagyom.

Javarészt úgyis csak addig van pórázon, míg eljutunk "A" pontból "B"-be (folyópart, rét, bolt, posta, akármi), utána szabadon engedem.

Amíg séta van, addig végig a lábam mellett kell jönnie úgy, hogy a pórázt elég csak az ujjammal tartani, nem visszahúzom vele, inkább csak jelzésértékű számára, hogy most engedelmes séta van.

Persze ez megy póráz nélkül is, csak akkor többször rá kell szólni, mert hajlamos elfeledkezni magáról :))

Régebben próbáltam én is, hogy hagyom, hagy menjen szaglászni, de a vége mindig az lett, hogy a 2 méteres póráz kifeszült és úgy ment előttem, ezt meg nem hagyom.

2014. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:
Pórázon nem hagyom 99%ban, szabadon igen.
2014. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!