Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya kizárása a falkából...

A kutya kizárása a falkából úgy is működik, ha ténylegesen elzárjuk magunktól?

Figyelt kérdés

2014. aug. 9. 11:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Az üzenet szövege: Egy hónapig külföldön dolgozunk, lakik itt egy másik kutya is akivel naponta 3x össze veszik a kutyám, amit szinte minden esetben ő kezdeményez és akárhogy büntetjük emiatt nem javul a helyzet. Ezen kívül sok problémánk van vele, ami otthon nem jött elő pl hosszú ugatások éjszaka, kaki evés, nem igazán csinálja meg, amit kérünk.
2014. aug. 9. 11:33
 2/9 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni,hogy az ilyen összekapásoknál teljesen elveszti a fejét, semmi halálfélelem nincs benne. Ő egy francia bulldog, a másik kutya pedig egy boxer terrier nem tudom pontosan milyen keverék kutyus, de az enyém szerencséjére a legnyugodtam kutya a világon, és csak visszaugat, lemorogja. Arra
2014. aug. 9. 11:49
 3/9 anonim ***** válasza:

hűha...kemény lecke



két külön szoba ráccsal elzárva a két terület

mindkét kutyát porázra

és szépen lassan ,figyelmet elterelve kellene a kutyákat összehaverkodtatni?

ivartalanitva van?

mindig igy viselkedtek?

mi a kiválto ok?

2014. aug. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Na, ezért kell ezt szakemberrel csinálni, mert amíg nem érted, hogy mit csinálsz, vagy nem kapsz pöccre pontos instrukciókat, addig igazából lutri, hogy sikerül-e.

Ha ténylegesen elzárod a kutyát, akkor hogy tudnád éreztetni vele, hogy nem foglalkozol vele? Hiszen nem leszel ott, hogy látványosan ignoráld. Semmi értelme, ott kell lennie a családban, csak nem szabad vele foglalkozni.

2014. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A verekedésre meg szájkosár meg flakon/kanna a kizárás idejére. De tényleg inkább szakember, meg kéne nézni, hogy egyáltalán mi okozza a problémát, mert a kizárás sem csodaszer; ha utána minden marad a régiben, akkor megint el fogja kezdeni a kutya az ökörködést, hiszen a kiváltó ok nem szűnik meg.
2014. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem volt huzamosabb ideig más kutyával, viszont minden nap vittem kutyák közé, hogy jól szocializált egyen. Lány kutya, még nincs ivartalanítva. nap közben jól elvannak, nem játszanak , de megtűrik egymást, éjszaka is egyedül vannak ketten, és semmi gond nincs. viszont ha mindenki itthon van, akkor van leginább az összeveszés. Arra is gondoltam, hogy mi lenne ha szájksár lenne rajta nap közban, de nem tudom, h jó ötlet-e
2014. aug. 9. 13:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát a szájkosár arra jó, hogy megakadályozza, hogy a kutyád megharapja a másikat. Ha ennek fennáll a veszélye, akkor jó ötlet.
2014. aug. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
van ezekkel a kutyákkal megfelelően foglalkozva?
2014. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem forduljatok szakemberhez mert ez nem fog működni otthon.Az is lehet, hogy a másik kutya valamilyen reakciója váltja ki a kis franciából a támadást csak te azt nem veszed észre.
2014. aug. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!