Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most lehetne először kutyám...

Most lehetne először kutyám és Golden retriever-t szeretnék. Tapasztaltabbakat kérdezem első kutyának fiú vagy lány kutya az alkalmasabb?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egy ilyesmi kutyus nem valami olcsó. De mármint tanításban melyik nem a gyorsabban tanuló? Ha valakinek ezzel a fajtával kapcsolatban van valami ellenezni valója azt is nyugodtan mondhatja.

2014. aug. 9. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nagyon aranyos kutyus!:)

Én a lány mellett voksolok.

Nekem szuka kutyám volt (igaz boxer), és nagyon okos, tanítható volt.

Mikor a szomszédok mesélték, hogy elszöknek a kutyáik (mind fiú volt), eszméletlenül örültem, hogy nekünk szukánk van. Viszont a hátránya a tüzelés. Persze ez is megoldható, ha a kutyának normális kenelje van. De ha lakásba lenne, akkor egyértelműen fiú!

Remélem, hogy tudtam segíteni!:)

2014. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó tenyésztőtől veszed, akkor ő majd segít kiválasztani a megfelelő kölyköt. A nemétől nem függ a taníthatósága, vagy az, hogy első kutyának jó-e, mert nem minden elsőkutyás ugyanolyan, van, akinek pont egy kan lesz jó, egy másiknak meg pont egy szuka.
2014. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelés akkor oldható csak meg igazán, ha ivartalanítva van a kutya ;) Ezt az elsőnek írtam.

Kérdező, teljesen mindegy milyen nemű kutyád van, mert ha felelősségteljesen ivartalaníttatod, akkor nem lesz baj a szökdöséssel, mert nem lesz neki miért szökni :)

2014. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvass még sokat a témában! Nem csak a goldikról, hanem a kutyatartásról úgy általában. Meg fogod látni, hogy nem a nemtől függ az ilyesmi. A kutya jelleme a meghatározó és ahogy ezt már írták a tenyésztőnél jobban senki sem ismeri a kiskutyákat. Elmondod neki, hogy milyen kutyust szeretnél, meg hogy első kutya lesz és kiválasztja neked a legtesthezállóbbat.

És amit szintén említettek már: ivartalanítás. Ha nem tenyészteni veszed a kutyát, márpedig a leírásod alapján nem, akkor feltétlenül javaslom. Mindenkinek könnyebb úgy az élete.

2014. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ivartalanított kan kutyák a legkezelhetőbbek, őket általában könnyebben lehet babusgatni. Főleg ha fiatal agy, fontos, hogy tudd egy kicsit "nyúzni" a kutyádat, vagyis tűrje a sok-sok simogatást és szeretgetést, és erre alkalmasabbak a kanok. Nevelés szempontjából szerintem lényegteken, hogy milyen neműek.
2014. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy kan-e vagy szuka akármilyen fajta. :) Taníthatóság szempontjából semmit nem jelent, maximum annyit, hogy a kanok állítólag makacsabbak és dominánsabbak. A szukák pedig ragaszkodóbbak és könnyebben kezelhetőek. És a kanok többet pisilnek. :D

Teljesen mindegy melyiket választod. Én is az állítólagos "nehezebb utat" választottam, hiszen első kutyám kan. De mindenképpen kant szerettem volna, én cáfolom, hogy makacs vagy dominánsasbb lenne, mint egy szuka. Valóban erősebb kéz kell hozzá, de határozott egyéniségeknek semmi bajuk nem fog ebből származni. :) Az olyan könnyen kezelhető kutya, mint a Golden tök mindegy fiú-e vagy lány, könnyen tanítható mindkettő, és hamar alkalmazkodnak.

2014. aug. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ! 
2014. aug. 9. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kan kutyám van, közepes testű terrier keverék. Eddig a legundokabb kutyák, akikkel találkoztunk, mind nőstények voltak XD De tényleg, enyém tök szolidan szaglászta őket, meg játékra hívta, erre vagy megharapták vagy habzó szájjal vicsorogtak rá XD A kanok max. odakaptak, odamorogtak, de a szukák, na azok hevesen elzavarták a p...ába :D
2014. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :DD
2014. nov. 13. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!