Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem jön ki más...

A kutyám nem jön ki más kutyákkal, tippek OTTHONI szoktatáshoz?

Figyelt kérdés

1,5 éve van nálam a kutyám. Mikor megkaptam, minden kutyával makulátlan volt a kapcsolata, bárkihez nyugodt szívvel odavihettem. Sajnos az azonban többször előfordult, hogy más kutyáknak ő nem volt szimpatikus, és megtámadták. Ő ilyenkor mindig inkább menekülőre fogta, elugrott a másik elől, tehát még harc közben is inkább konfliktuskerülő volt.

Azonban, ahogy ez egyre többször előfordult, hogy ok nélkül megtámadták, elkezdett romlani a kapcsolata a többi kutyával. Válógatós lett, elkezdett "szájhősködni". A pórázról kitámadt más kutyák felé, 1x, mikor szabadon volt, megtámadott egy másikat. Mivel, ahogy említettem, válogat, nem tudom megbecsülni, hogy reagál 1-1 kutyára, mert van olyan kan kutyus, amit kifejezetten szeret és van olyan nőstény, amit utál. Tehát fogalmam sincs, mi alapján válogatja meg a "barátait".

Kutyasuliba sajnos nincs lehetőségem elvinni. Tippek? Hgyan tudnám ezt a folyamatot visszafordítani?



2014. aug. 10. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit ismerned kéne a kutyák testbeszédét ahhoz, hogy ezzel bármit is tudj kezdeni otthon. Mert amíg nem tudod, hogy mit akar a másik kutya, meg a tiéd pontosan mire "ugrik", addig nehéz belőni, hogy milyen szituációban hogy viselkedj - hiszen magát a szituációt sem biztos, hogy felismered. Meg kéne figyelni, hogy ki tapló előbb a két kutya közül, a tiéd-e vagy a másik (és közel sem mindig az a ludas, aki először odakap vagy hangoskodik). Meg kéne nézni, hogy a tiéd konkrétan parasztságból megy-e neki a többinek, vagy "biztos ami tuti, elzavarjuk" alapon. Azt is jó lenne tudni, hogy te hogyan reagáltad le ezeket a helyzeteket, csináltál-e egyáltalán valamit, vagy a kutya tökre magára van utalva, nem érzi az irányításodat, mert ha utóbbi, akkor azt is rendbe kell tenni.

Szóval csak így vaktában nem hiszem, hogy lehetne tippeket adni, mert baromira nem mindegy, hogy dominánskodik a kutyád, és le kell "zúzni", vagy bizonytalan, akkor viszont bizalmat kell erősíteni. Valamennyire persze mindkettő működik a másik alaphelyzet esetén, de közel sem olyan effektív, és a kutyának se tesz jót, ha azt látja, hogy nincs megértve, vagy pozitív visszajelzéseket kap olyan esetben, amikor valójában egyáltalán nincs jó lelkiállapotban.

2014. aug. 10. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen rossz hozzáállás.

Megfigyeled a kutyádat, csinál amit csinál, elfogadod hogy azt csinálja, aztán a választ keresgéled, hogy miért, meg mit tudnál csinálni... Kívülállóként figyeled a kutyádat, és a vele történteket, mint ha ő sétáltatna téged.


Pont az ellenkezőjét kéne tenni.

Szépen elkezdesz sétálni vele, elképzeled pl egy kutyával való találkozás menetét, hogyan fogod hozzá odavezetni, hogyan engeded neki megszagolni, stb.


Abban a tized másodpercben, ahogy nem úgy viselkedik ahogy elképzelted, vagy elvárnád, azonnal fegyelmezni kéne!

Ha erősen ráfókuszál más kutyára, fegyelmezni! Ha elkezdi húzni a pórázt , fegyelmezni! Azonnal kizökkenteni, fenntartani a követő magatartást!


A lényeg, hogy megfigyelőként vagy jelen, és a kutya irányítja a találkozásokat.

Irányítóként kell jelen lenni, és végig kontrollálni a szituációt!


És ha ez nehezen megy, (ahogy az látható) akkor nem kell megvárni hogy balhé legyen!

A balhét kiváltó lelkiállapotot, felfokozott érzelmi állapotot kell fegyelmezni, kizökkenteni belőle, és fenntartani a behódoló magatartást.


Kisebb rutinnal mindig könnyebb a megelőzni a bajt, könnyebben fegyelmezhető a kutya, ha még csak apróbb jelzéseket ad.

2014. aug. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt ismerem, hogy mikor nem tetszik a kutyámnak egy másik, de ezt csak akkor tudom megállapítani, ha oda is engedem hozzá. Akkor pedig már nem biztos, hogy elég gyors leszek a megelőzéshez... Szerintem ez nála szimpátia kérdése.

Azt is tudom, hogy fél a nagy kutyáktól, ő ugyanis tacsi, tehát picike. Őnáluk pórázon szájhősködni szokott, ugrana, de szabadon meg bújik hozzám, mert fél. Ilyenkor a másik fél tapló, valószínűleg mert érzi az enyém félelmét.

Az a helyzet, hogy ez a reakció - kistestű kutyáknál - merőben változó. Van, amelyikkel tényleg "paraszt", de akkor általában leszidom és nem csinálja tovább, nem lesz belőle harc. Van, amelyiket megszaglássza, és "csúnyán néz rá", ha jön ez a pillantás, akkor lesz a harc. Vn, amikor először pórázon látja a kutyát, és elkezdt, mint mondtam, szájhősködni. Akkor, ha póráz nélkül találkoznak és kicsi a kutya, akkor rögtön megy a harc.

2014. aug. 10. 12:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy szóval se mondta, hogy elfogadom, amit csinál! Mindig leszidom! Figyelem, hogy ismerkedik a kettő, és ha ő paraszt kedvében van, leállítom!

Nem mindig én sétáltatom a kutyám, van amikor a párom. Az ő beszámolóiból is merítettem, velem verekedés 1x fordult (volna) elő. Láttam, hogy úgy nézi a kutyát, és meg is fogtam rögtön a nyakörvét pont abban a szent pillanatban, amikor ugrott volna.

2014. aug. 10. 12:59
 5/6 anonim ***** válasza:

De ennek az ellenkezőjét se állítottad, csak most, utólag.

Lepontozás helyett inkább normálisan le kellet volna írni előszörre is, hogy miket csinálsz ez ellen.

De elnézést hogy segíteni akartam, többször biztos nem fog előfordulni.

2014. aug. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó én nem pontoztalak le, sőt, egyáltalán nem is pontoztalak. Ha nem hiszed, itt a bizonyíték:

[link]

2014. aug. 10. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!