Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kóbor kutyák hűségesebbek?

A kóbor kutyák hűségesebbek?

Figyelt kérdés
Megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban. Nektek milyen tapasztalatotok van ?

2014. aug. 10. 14:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Definiáld már a hűséget. A jól nevelt kutya nem szökik el otthonról és nem a hűséges, vagy mire gondolsz?
2014. aug. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tévképzet, hogy a mentett kutyák hűségesebbek, meg hálásabbak, mint azok, akik jó helyre születtek. Kutya mind a kettő, pont ugyan úgy viselkednek adott körülmények között. A kutya nem gondolkodik azon, hogy jaj, édes gazdám, megmentettél, örökké hálás leszek neked! Ez egy hülyeség, csak az emberek szeretik azt hinni, hogy a kutya nagyra értékeli azt, hogy jót tettek vele. Bizonyára értékeli, hogy van gazdája, kap enni, inni, stb, de nem kell túlmisztifikálni a dolgot.
2014. aug. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya huseges!
2014. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, konkrétan arra szeretnék választ kapni, hogy igaz-e a hiedelem, miszerint a kóbor jószágok ragaszkodóbbak. Hallottam olyant, aki azt mondta, sokkal jobban ragaszkodik az az eb, amelyiket az utcáról befogadott, mint amelyiket ő nevelt fel, viszont volt aki arról beszélt, hogy neki volt kóbor kutyája, és úgy megszokta a szabad életet, hogy az első adandó alkalommal megszökött tőle, pedig szerinte jól bánt vele. Szerintem ez inkább kutyafüggő (milyen a habitusa, vagy hogy hogyan bánta vele korábban). Nektek mi a véleményetek?
2014. aug. 10. 22:33
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem 2 idevágó tapasztalatom van, és teljesen ellentétesek.


kb 6-7 éve örökbe fogadtam egy kutyát menhelyről. Valami német juhász keverék lehetett, de nagyobb is volt, és csak sárga. Csont sovány volt, ápolatlan, és örökké éhes. Hazavittem, rengeteget foglalkoztam vele. Szépen kikerekedett, izmosodott, még tanítgattam is. A reakció az volt, hogy állandóan szökött, a kapuban ült, mikor mehet el. Egyszer rám is támadott....majd elment úgy, hogy azóta sem láttam,...hűség? persze....



A tesóm kórházban dolgozik, talált az egyik este hazafelé menet egy tacsi keverék kiskutyát a kórházudvaron. Nagyon pici volt, nem lehetett az még 2 hónapos sem...Hazavitte. Az a kutya azóta (kb 4 éve) úgy néz a húgomra, mint az Istenre...És nem túlzok!! Annyira hálás neki, és sosem szökne el, a nyitott kapun sem megy ki...Nagyon szereti a húgom.


(azóta nekem van egy mudim, tökéletes a kutya, és a befogadott előttiek is jó kutyáim voltak. Nem hiszem, hogy velem lett volna a baj. A húgom szerint a befogadott kutyám c.gánykutya lehetett, és azért volt ilyen szökős, hálátlan)

2014. aug. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szóval a hiedelemről annyit, hogy ahhoz olyan kutya kell.
2014. aug. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Városi legenda. Vagyis inkább a kutya alapjellemétől függ. Egy őscsavargó, fél Dunántúlt végigudvarló, kukákban turkáló verekedő sebhelyes fenegyerek nem lesz hirtelen hálás és hűséges attól, mert a gazdája "megmentette" az utcáról, ahol eddig baromi jól érezte magát. A másik eset, hogy pl. egy kidobott és emberekben csalódott, bizonytalan, összetört szívű kutya igenis kimutatja a "háláját" (kutya-értelemben) azzal a családdal szemben, ahol végre biztonságban érezheti magát.

Nekünk 2 "mentett" kutyánk volt, az egyiket kölyökként találtuk kidobva (télen, hogy száradna le a keze, aki kirakta), csendes, okos, figyelmes, lelkes kis kutya lett belőle, de eleinte halálosan rettegett az autózástól (gondolom, kocsiból dobták ki). Aztán megszokta, de idősebb korában sem szeretett messzire merészkedni hazulról.

A másik egy "menhelyről" került hozzánk, ahol kb. 30 kutya lófrált egy udvaron keresztül-kasul szaporodva, ő volt az egyik legkisebb. Mikor elhoztuk, hetekbe telt, míg megnyílt, de azóta le se lehet vakarni magunkról, bújik, néz, figyel, törleszkedik... bár egyszer az utcán utána szegődött egy koszos alkoholista pasinak, aki a menhelyi "gazdájára" emlékeztette...

2014. aug. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tipikus példája annak, hogy a kutyákat képtelenek vagyunk kutyákként kezelni, és felruházzuk őket emberi érzésekkel. Volt menhelyi, és utcáról befogadott keverékem is, és jelenleg két törzskönyves kutyám. Soha egyiknek sem fordult meg a fejében, hogy elszökjön (nyitott kapunál sem), egyikre sem mondanám, hogy hálásabb, hűségesebb vagy akár egészségesebb lenne a másiknál.
2014. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, amelyek igazolták a feltevésemet, hogy ebben az esetben sem lehet sztereotipizálni. Több tényezős a képlet, és attól, hogy egy kutyus gazdi nélkül volt, még nem egyenes következmény, hogy jobban fogja értékelni őt, mint a szabadságot. Itt is mint az embereknél, vannak önállóbb lények, és ragaszkodóbbak, és ezt a ragaszkodást a megkapott testi és lelki szükségletek is nagyban befolyásolják, bár a kutyák alapvetően hűségesek.

Összefoglalva: Ha az ember kutyát szeretne, butaság arra gondolni, hogy az az eb ragaszkodóbb lesz, amelyik előtte gazdi nélkül volt, mivel nem pusztán ez határozza meg a dolgot.

Köszi, és helló mindenkinek! :)

2014. aug. 15. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!