Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Mi lehet...

Tapasztalt kutyások! Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap mentünk kutyaiskolába, első alkalommal (persze nem a megszokott, jól ismert helyre) és a kutya teljesen behülyült. Olyan antiszociális volt, mint még soha, ugatott, borzolt mindenkire, egyáltalán nem figyelt se rám, sem a jutalomfalatra, de még a játékra sem.

Ez nekem azért fura, mert járunk kutyák közé, ott soha nem hisztis (persze ott nincs póráz és mehet játszani akárkivel, itt meg fura módon senki nem engedte el a kutyáját). Orvosnál vagy hasonló helyeken néha van egy kis hisztis ugatás hogy menne ismerkedni, de ilyen agresszív még sosem volt. Annyira bepörgött, hogy a jutifalat sem érdekelte.

Úgyhogy végül csak megnéztük a képzést, de a fekete leves csak az ÖV-nél jött: mikor a segéd elkezdett csattogtatni az ostorral, a kutya úgy megijedt, hogy szó szerint összefosta magát. Tépte ki magát a kezemből, hisztizett.

Olyan szinten bestresszelt a helytől, hogy nem kérte a vacsoráját sem és még ma is egész nap ment a hasa.

Az előző iskolába azért nem mentünk, mert személyesen is érintett vagyok és nem szerettem volna semmiféle kitüntetett figyelmet. Oda heti rendszerességgel megyek a kutyával, bár a képzésben nem vesz részt, de a többi kutyával nincs baja.

Az, hogy be nem áll a szája, ha nem mehet ismerkedni, az egy dolog, kamasz, akaratos. Ki fogja nőni, meg egyszer majd rájön, hogy ha csendben marad, majd akkor odaengedem, de ezt a viselkedést és főleg a rettegést nem értem.

forgalmas helyeken sétálunk, tömegközlekedik, a legkülönbözőbb ingerekkel találkozik.

5 hónaposan került hozzám, még mindig vannak viselkedésproblémái (pl. a hisztik,gyerekekkel nem kompatibilis,bizonyos embertípusoktól fél) , de már közel sem olyan rossz, mint régen, most viszont nem tudom, mi lett vele.

Találkozott már valaki hasonlóval? Mi lehetett a baj? Túl korai lenne még a nagycsoportos obedience?



2014. aug. 10. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Ostor?

Itt a baj forrása

2014. aug. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Milyen volt a hely hangulata? A többi kutya, az emberek nem voltak stresszesek, feszültek? Esetleg te nem voltál ideges?


"Az előző iskolába azért nem mentünk, mert személyesen is érintett vagyok és nem szerettem volna semmiféle kitüntetett figyelmet."

Ezt így nem tudom elképzelni. Mi a bajod a kitüntetett figyelemmel? :D

2014. aug. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
általában a kutyák teljesen megijednek a csattogástól! (legyen az öv, ostor, stb.)
2014. aug. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kutyával még mi a szarnak akarsz öv-zni?
2014. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két dologra gondolnék.Ahogy írtad,teljesen ismeretlen hely,idegen kutyákkal,emberekkel...nem a megszokott közegben volt,a jól ismert kutyákkal,emberekkel,szagokkal,illatokkal,hanem számára idegen helyen.Nyilván ha egy falkányi idegennel van szemben,borzolja,nagyobbnak,erősebbnek mutatja magát.Megijedhetett az ostortól is,esetleg emlékeztethette valamire,vagy még nem látott olyat,hangja,formája megijeszthette.

A másik,Te mennyire lettél ideges?Hogy fogtad a pórázt?A póráz egy "ingerület átvivő".A kutya tökéletesen megérzi belőle milyen lelkiállapotban van a gazdája,megérzi a feszültségét,félelmét.Gondolom ahogy próbáltad visszafogni,még jobban és jobban feltüzelte magát.

Ha alapból kijön kutyákkal,nem hinném,hogy antiszociális.Szerintem is különben nyugodtan visszamehetsz a másik helyre,ott Te is jól érezted magad,így a kutyusod is.:)

Egy staffordshire,egy németjuhász és egy pincsi tapasztalt gazdija.:)

2014. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Na tehát, akkor menjünk sorban:

Akumi: erre én is gondoltam, illetve ez volt az első gondolatom nekem is. És igen, feszült voltam én is, meg a kutya is, mikor megérkeztünk, ugyanis az odaúton végig követett minket egy kisebb falka kóborkutya (össze is tűztünk párommal...a tipikus "mondtam, hogy ne erre jöjjünk" szituáció), de aztán sérülésmentesen odaértünk, és mondták, hogy egy órával később kezdenek, úgyhogy addig labdáztunk a "kicsivel", tehát a feszültségnek el kellett volna múlni.

Az a baj, hogy abban a suliban túlságosan ismernek minket, hétvégente szoktunk ott dolgozni a "naggyal", meg segíteni az oktatásban, és ilyenkor visszük magunkkal a kicsit is. Na ennek az a lényege, hogy ő oda játszani jár a többi kutyával. Azt meg végképp nem akartam, hogy vagy túlzott figyelmet kapjon (és a fegyelem rovására menjen) vagy ránk hagyják.

Egyébként nekem az volt fura, hogy megkértek, vegyem pórázra a kutyát, mikor a többiek megérkeztek, mert a kiképző szerint nem kell érintkezniük, nehogy baj legyen.


Kedves 73%os,

Mondtam, hogy végül csak nézelődtünk (végignéztük az engedelmes oktatást, megnéztük a többi pályát, néztük ahogy a többiek dolgoztak.) meg próbáltam összeszoktatni a kutyát a hellyel.

Nem csatlakozott a kutya a csoporthoz, csak nézők voltunk.

Aztán beálltak a többiek ÖV-zni, azt is néztük. Ahogy a segéd bement mellettünk a pályára, a kicsi megugatta, én meg rádícsértem. Aztán előkerült az ostor. Az első csattanásnál csak figyelt, a másodiknál meg bepánikolt. Egyébként ahova járunk, ott is használnak ostort azoknál csoportoknál, ahol már nem babra megy a játék.

Szóval egyelőre nem akarok ÖV-zni vele, ismerve az előéletét (az előző "gazdája" gyerekét megharapta), de mivel dobermann,ha egyszer túl fogja tenni magát a felszedett hülyeségein, még éppen az is benne van a pakliban.


Mikor befeszült, minden egyes alkalommal kivettem a szituációból (a többi kutya közül), kértem tőle feladatot,

próbáltam jutalmazni (azt leszarta), megkértem a többi kutyást hadd sétáljunk köztük, volt aki hagyta, volt aki nem. Próbáltam laza pórázon tartani, amikor feszült, csak kisétáltam, ha nagyon bepörgött (ok nélkül neki akart rontani egy éppen elsétáló kutyának) hanyatt fektettem...


Csak most, a mai sétánál, utólag gondoltam bele, hogy valószínűleg az előéletében kell keresni a hibát valahol.

Az előző gazdájánál egy kis ördögfióka volt, mondjuk a gazdi hibájából... 8hetesen elhozta a fazon egy külföldi tenyésztőtől és berakta egy kennelbe házat őrízni. És hogy jó kemény legyen, szinte 0 kapcsolata volt emberekkel. Mire elmentem érte egy félelemből agresszív, támadós kis görcs volt. A faszi el akarta altatni, mert kiásta magát a kennelből és megharapta a gyerekét.

Az egészségével több baj van, mint nem (maradékon nőtt fel, tehát ha nem volt maradék, nem evett), allergiás lett, még mindig fel kéne szednie 10 kilót, első tüzelés előtt gennyes méhgyulladás...

Egyébként nem ismerte a pórázt, a simogatást, féltette a kajáját, a gyerekektől és a mély hangú férfiaktól a mai napig retteg... tehát vannak/ voltak apróságok

2014. aug. 10. 20:26
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Fura egy suli lehet ez. Mindkettő. Na mindegy :D

Ilyen múltú kutyánál szerintem semmin nem kell csodálkozni. De én mondjuk nem járnék ilyen pórázb*zi suliba, ott valószínűleg a kutyák többsége is frusztrált, nincs lemozgatva, néhányan balhésak is, naná hogy fenyegetést érez bennük a kutyád. Jártam ilyen suliba egy darabig, kennelben tartott munkakutyáknak biztos remek, de az átlag családi kutyás nem sokat kaphat ott, max. a versenyszintű képzésből, de a sima engedelmesre akkor sem kell eljárni, mert felesleges, ülni-feküdni-lábnál követni te is meg tudod tanítani, szocializálni viszont nem tudod. Én legalábbis mindig azt mondom, hogy előbb rehab, utána munka, mert a rehab biztos nem megy a munka rovására, utólag is bármit bárhogy meg tudsz tanítani a kutyának, viszont a munka tudja hátráltatni a rehabot, túl nagy elvárások elé állíthatja a kutyát.

Mondjuk én nem dicsértem volna rá egy agresszív reakcióra ezek után, a békésen sétáló segédet egyébként se kell bántani, majd csak ha olyat csinál, amit "nem kéne". Valószínűleg eleve bizonytalanságból ugatta meg, te meg rádicsértél. Persze, ránézésre egy nagyon bátor reakció volt, de rossz alapokkal, rossz lelkiállapotban. A labdázás meg a feladat-jutalmazás is lehet, hogy csak ártott neki akkor, hiszen ezek mind pozitív dolgok neki (még ha a falatot el se vette, az is lehetett neki jutalom, hogy egyáltalán foglalkoztál vele, pláne ha amúgy szeret dolgozni), amit ha gázos lelkiállapotban kap, akkor azt fogod vele erősíteni.

Ezek csak így tippek, nyilván nem láttam a kutyát meg a szitut, meg nem tudom, hogy ezekkel eddig mit értetek el, csak mondom, ami eszembe jut, hátha.

2014. aug. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen előélettel nem vinném idegen suliba,inkább a kitüntetett figyelmesbe,ahol viszont tisztáznám,mi az amit szeretnék.
2014. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

kutyákkal sosem volt balhés ezelőtt, ezért volt most eleve fura... Ahogy összeszokott a pórázzal elkezdtem kutyák közé hordani, egyedül a figyelmen kívül hagyás nem megy... minden kutyával barátkozna, ha pedig nem mehet oda, ugat (namost a legtöbb gazdi megijed mikor egy dobi leugatja a kutyájuk haját és közben még ugrál is egyhelyben)

A segédet akkor ugatta meg, mikor felénk lépett, viszont abban valószínűleg igazad van, hogy rosszkor dicsértem rá. Az, hogy a többinél egyáltalán figyelt...

Az biztos, hogy oda többet nem megyünk... nekem sem tetszenek amúgy ezek a robotkutyák, de van olyan gazdi, akinek ez az igénye...

Ma a sétánál nem volt gond, remélem nem csesztem el komolyan semmit...

Mert azért nem ártana végre megszoknia hogy ne hisztizzen be idegen helyzetben... Meg hogy nem csak a mókáról és a kacagásról szól ha megyünk valahova...

2014. aug. 10. 22:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudod lefegyelmezni a hisztiről? Akár csak azzal, hogy hirtelen hátat fordítasz és gyorsan elviszed a "vágyai tárgyától", hogy rájöjjön, hogy az ugatással csak az ellenkezőjét éri el annak, amit akar?
2014. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!