Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet vinni a kutyust...

El lehet vinni a kutyust sétálni mikor tüzel?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves Magyar vizslám és tüzel. Most van 6. napja, hogy elkezdett tüzelni és nem tudom, hogy el szabad-e vinni sétálni?
2014. aug. 11. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én maximum olyan helyre vinném ahol egy kutya sincs.

Kanok közé ilyenkor szinte életveszélyes.

2014. aug. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszodat. Csak az a baj, hogy itt a környék tele van kutyákkal. Így is ki merjem vinni? És ha nem viszem sétálni mindent szétrombol.
2014. aug. 11. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

ivartalanításon nem gondolkoztatok? megszüntetné ezeket a bajokat.

Amúgy esetleg kocsiba rakod keresel valami semleges mezőt, erdőt és esetleg oda?

2014. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ivartalanítani fogjuk. Oké.
2014. aug. 11. 11:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de elég abszurd kérdés. Igen, vidd le, és ne egedj más kutyákat a közelébe, főleg ne kanokat! Régen még szokás volt megkérdezni egymást, h odaengedhetik-e a kutyát a másikhoz, manapság nem, ezért nagyon oda kell figyelned még egy ideig. Az ivartalanításról akár most is beszélhetsz a dokival.
2014. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lakáskutyáim vannak, 2 stafford, egy ivaros szuka és egy herélt kan.

Amikor tüzel a szuka, le kell vinnem, hiszen nem rottyanthatja tele a lakást, és mozognia is kell, kanapékutya mivoltából adódóan. :)

Ha kan közeledik, lában közé csapom a kutyát, leültetem, és zavargászom az idegen kutyát. Ha oda akarják engedni más kutyások az ebeiket, rögtön szólok, hogy tüzel, ne jöjjön közel a másik.

2014. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha kertes házban laksz még megteheted,hogy addig nem mész sétálni a kutyával amíg tüzel,így csak a kertben fárasztod le.


De ha panelban laksz akkor nyilván muszáj lesz le vinni.


Kert városi övezetekben sok a kóbor eb így én biztos nem vinném addig ki a kertből.


Városban viszont tudsz szólni a gazdának,hogy fogja meg a kutyáját.

Te is teheted azt mint írták lábad közé ülteted a kutyádat és hesegeted a kanokat.Míg a gazdik nem hívják vissza.


A legjobb megoldás pedig tényleg az ivartalanítás :)

2014. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!