Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya bántja a nyulakat?

LOTR kérdése:

Egy kutya bántja a nyulakat?

Figyelt kérdés
A szüleim (végre) megengedték, hogy kapjak egy kutyát. Csak egy baj van. Hogy van otthon egy nyuszink. A kutyust kölyökként vennénk. A kérdés: Lehet rá esély, h összeszokjanak?

2014. aug. 11. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fogja őket bántani ha kiskora óta hozzá szoktatod a nyuszikhoz
2014. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kölyökként még könyen össze lehet őket szerintem, persze csak felügyelettel. Meg mondjuk ez fajta függő, mert nem vagyok benne biztos hogy egy izig-vérig vadászkutya össze nem szedné őket.
2014. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

általában ha kölyökkoruktól egymás haverjai az állatok, akkor soha nem bántják egymást, nekem volt macskám és tengerimalacom, akik országos nagy cimborák voltak... volt olyan, hogy télen a hidegben a macska bemászott a ketrecbe és összebújtak... ellenben minden kutya más és más...

2 kutyám van, az egyik roti, ő a madárnak se ártana, ha véletlenül durvábban ráugrik a macskámra játék közben, akkor teljesen összeszégyelli magát, és van egy roti tacskó keverékem, ő meg nekimegy minden idegen állatnak. szóval, csak annyit tudok mondani, majd kiderül... de kölyökkutyával nem hinném, hogy baj lesz.

2014. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyos válaszokat! Sokat segítettetek!:)
2014. aug. 11. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a nyúllal vannak problémák, nem a kutyával :D

Védi a nyulam a területét.. :)

De azon kívül remekül elvannak :)

2014. aug. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
milyen fajtát szeretnél?
2014. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7-esnek: Border Collie vagy tacskó
2014. aug. 12. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
mennyit tudsz majd vele napi szinten foglalkozni?
2014. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell feltétlenül kiskora óta hozzászoktatni.

Elég, ha a kutyád meg van nevelve.

Elő veszed a nyuszit, a kutya ugrál körülötte vagy kapdossa, rákiáltasz, vagy erővel mondod hogy NEM .

Ennyi. Idővel megszokja hogy a nyuszid nem szabad bántani, és mikor a kutya kint van, legeltetheted a nyuszit is.


(belekötők: tapasztalatból tudom)

2014. aug. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!