Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vészeltétek át a...

Hogyan vészeltétek át a kutyátok halálát?

Figyelt kérdés
Nem rég halt meg a kutyám, és elég nehezen viselem. Komolyan úgy érzem belebetegszem. Nem nagyon van étvágyam, és ha eszek úgy érzem hánynom kell, és napok óta fáj a fejem. Nagyon hiányzik. Talán jobb lenne, ha egy-kétszer elmennék egy pszichológussal beszélgetni.(?) Az aki átélte, hogyan csinálta?
2014. aug. 12. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Jajj. Persze, hogy rossz érzés csak 14-15 évig él veled egy kutya. Akit ha szeretsz még naponta foglalkozol is vele. Nem kell pszichológushoz menned. Szerezz be egy másik kiskutyust aki leköti a figyelmed.
2014. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első kutyám halála után én is ilyen voltam. Nem tudtam megmaradni otthon, amikor csak tudtam, elmentem. A második kutyám halála után is így tettem, noha mellette már volt még egy, tehát nem maradtam kutya nélkül. Nekem valamennyit segített, ha mászkálok, sétálok, illetve elkezdtem tervezni a következő kiskutyát is, nézegetni menhelyeket meg tenyésztőket. Minden nap nézegettem az elment kutyusom képeit is, a másodiknál videó is volt róla, facebook oldalt is csináltam neki, ahová fölteszem ezeket.

Egyébként nagyon-nagyon nehéz. Az első kutyámon igazából csak akkor tettem túl magam, amikor már a második nálam cseperedett és kikövetelte magának a figyelmet. A másodikon nem vagyok túl még mindig, de a nálunk levő unokahúga sokat segített, hogy ne kerüljek annyira rossz állapotba, mint az első elvesztése után, amikor kutya nélkül maradtam. És pont pár napja lett egy új kis kölykünk.

Szóval összefoglalva nekem a sétálás és a kutyatársaság segített.

2014. aug. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3 napig bírtam kutya nélkül, ugyanilyen pocsékul voltam mint te. Elmentem a sintértelepre és onnan hoztam el egy csúnyácska kutyát. Rengeteget segített mindenkinek és ő is kinyílt pár nap múlva. Persze nem babusgattam meg sajnálgattam, csak hagytam, hogy felengedjen :)


Ha van az embernek másik állata, amelyik ilyen szinten kötődik, akkor szerintem könnyebb, mert van kire fordítani a figyelmedet.

2014. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem két kutyám volt, együtt nőttek fel. Mikor az egyik meghalt idősen, engem is nagyon megviselt, nem ettem, nem aludtam napokig, lelkiismeret-furdalásom volt. Utána rengeteget foglalkoztam a megmaradt kutyámmal, aki akkor 13 éves volt, ez segített. Ő is meghalt sajnos rá két évre, az is megviselt, de érdekes mód nem annyira, mint a társa halála. Talán mert ő hirtelen ment el, a 15 éves kutyám viszont sokáig betegeskedett, és már nagyon idős is volt. Aztán kemény két hónapig kutya nélkül voltunk, mondván soha többé kutya, nekem nem kell többé ez a fájdalom amit az elvesztése okoz. Szóval, két hónap múlva megérkezett egy 8 hetes rotti kölyök, aki azóta már három éves :) Sablon duma, de idővel majd jobban érzed, és ráérzel, mikor tudsz bevállalni egy újabb családtagot.
2014. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vele haltam belül. Normális, amit érzel, a gyász hosszú folyamat, több szakaszból áll, és mindegyik pocsék. Ha úgy érzed, hogy segít, ha kibeszéled magadból, akkor elmehetsz egy pszichológushoz, de megkönnyíteni ő sem tudja a gyászt, ezt sajnos magadban kell feldolgoznod.
2014. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!