Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres tenítás? Klikker...

Klikkeres tenítás? Klikker pipa, kutya pipa. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tudtok ezzel kapcsolatosan oldalakat linkelni?(Köszi, de ismerem a google-t és jó barátok is vagyunk...)

Amikor tanítom a kutyust akkor, mikor klikkeljek? Amikor még csinálja az adott parancsot(vagyis közben) vagy amikor már megcsinálta(utána)?



2014. aug. 13. 02:16
 1/6 anonim ***** válasza:
miután megcsinálta
2014. aug. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ennél szakszerűbben és részletesebben nehéz lenne leírni.

2014. aug. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Először kondicionálod a kutyát arra, hogy klikker=kaja, jó, ügyes kutya, stb. Ehhez klikkelsz és azonnal adod neki a kaját. Amikor a klikk után várja a kaját, akkor érti.


Azután valami nagyon egyszerűt kérsz, pl. hogy nézzen rád. Véletlenül a szemedbe néz, klikk, kaja, vagy hússzor. Amikor rögtön a kaja után rád néz, akkor érti és lehet kérni tőle valami mást.


A klikker tulajdonképpen arra jó, hogy a kutya adott pillanatban produkált mozdulatát közvetlenül jutalmazd, mert pl, ha arra tanítod, hogy menjen előre, akkor ha a kutya öt méterre van tőled, nem tudsz neki aznnal kaját adni. Vagy abban a pillanatban amikor átfordul, vagy az orrára teszi a lábát, stb, klikkelni viszont tudsz. Így olyan apró nüanszokat tudsz neki megtanítani, nagyon könnyen, amik klikker nélkül nehezebben sikerülnének.


A parancsot akkor érdemes bevezetni, amikor már biztosan csinálja a feladatot. Addig felesleges neki magyarázni. Mielőtt megcsinálja, mondod neki, ha megcsinálta, klikk+kaja. Ha már csinálja szóra, akkor a klikkert el lehet hagyni, később pedig a kaját is.

2014. aug. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen klassz a klikker?

Nagyon jól elmagyaráztad 86%-os köszönöm én is!

Megyek és veszek én is ilyet neki, az én blökim most lesz 3-hónapos 25.-én...

Gondolod, hogy már kezdjem el én is?

Köszönöm.. :))

2014. aug. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan elkezdheted a kiskutyáddal már most.


Még annyit fűznék hozzá, hogy fontos, hogy a kutya motivált legyen és önállóan dolgozzon. Tehát ő találja ki, hogy vajon most mit akarsz, így agyilag is elfárad. Emiatt az az ideális, ha inkább naponta többször veszed elő a klikkert és ha nincs hozzá kedve a kutyának, akkor nem erölteted. Igaz, nálunk ilyen még nem fordult elő, mert ahogy meglátja a kezemben, örömtáncot jár és produkálja magát, várva, hogy mire fogok klikkelni. :) Egyészen furcsa dolgokat meg lehet így tanítani. Ami még fontos, hogy a csúcson érdemes abbahagyni, tehát amikor még szívesen, örömmel dolgozik a kutya, és ha ügyes, akkor egy nagyobb adag kaját is kaphat, mint "bónusz" és azzal vége is a gyakorlásnak.

2014. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm :) Jelenleg 2 kutyust is tanítok klikkerel az egyik nagyobb(anyukámé) a másik pedig még kisebb, Ő az enyém.
2014. aug. 14. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!