Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek az én jelenleg...

Ti mit tennétek az én jelenlegi helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy alig egy éves korcs keverék kutyánk.Elkezdte tizedelni a csirkeudvart,már négy - öt tyúkot megevett. Pedig hiába vettem neki kutyatápot,konzervet, annak csak a hús kell.Már megerősítettem a baromfiudvar keritését, de a kutya csak mellette járkál fel -alá,várja hol tudjon betörni.Pedig be van oltva, chippeltetve, de megkötni sem akarom, mert az meg állatkinzás szerintem. A szomszédaim szerint meg kellene tőle szabadulni. Ti mit gondoltok?

2014. aug. 13. 06:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Az biztos, hogy valamit tenned kell, még mielőtt a szomszédaid csirkéit is elkezdené megritkítani,és ezzel saját magadra haragitod őket. Ha a kutya egészséges, az állatorvos nem fogja elállási neked.Azt javaslom vedd fel pár menhellyel a kapcsolatot, mond el nekik mi a kutyáddal a probléma,és hogy te már semmiképpen nem akarod ezek után tovább tartani. Vagy kijönnek hozzád az állatvédők,elviszik,és lehet olyan gazdihoz kerül, akinek nincs semmiféle haszonállata. De az ösztön,a hajlam így is megmarad benne. Abban az esetben, ha nem találnak neki gazdit,az benne van a pakliban, hogy nagy valószínűséggel elaltatják. Én biztos nem tartanám tovább, úgyhogy munkára fel,tégy valamit.
2014. aug. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Vegyél neki húst,az állateledelesnél olcsó, te ennél tápot ha már húst is ehetsz?
2014. aug. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

A kutya alig egy éves, vagyis még kölyök. Rengeteg foglalkozást igényel. Az hogy korcsnak és nem keveréknek hivod a saját kutyádat, számomra egyértelműen azt jelzi, hogy nem igazán szereted. Van kutya, mert kertes házban igy szokás, a szükséges gondozást megkapja, pl. kaja, oltások, de túl sokat nem foglalkozhattok vele.

Keress neki új gazdit, de ha lehet menhelyre ne ad. Onnan valószinűleg soha nem fog kikerülni.

2014. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

3-as:

Keverék= Az a kutya, aminek a szülei fajTAtiszták voltak.

Korcs= Mindenféle kutyából van; a szülei-nagyszülei sem voltak már beazonosítható fajták.

2014. aug. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Szabadulj meg tőle. Ha egy kutya rászokik a baromfira, az akkor sem szokik le róla, ha más húst adsz neki.
2014. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bezzeg ha valami Yorki vagy Spániel lenne kíváncsi vagyok, hogy hányan írnák, hogy szabadulj meg tőle. Gondozást, nevelést igényel.Az én keresztapámnak is ezt csinálta a kutyája, de ő nem szabadult meg tőle, hanem nevelte.Pedig egy nagy kuvaszról van szó.Biztos el tudod úgy zárni előle a csirkéket. Mégis egy kis életről van szó, nem lehet csak úgy megszabadulni tőle. Ha mindenképp megszeretnél akkor gazdit keress neki és ne menhelyt, mert az egyenlő a halálával.
2014. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tiltsd le a baromfikról. Nevelés kérdése, nem a kajáé. Vagy ha a kajáé akkor inkább a mennyiséget növeld. Az azért érdekelne hogy ha csak a csirkék megtizedelésekor vettél neki tápot akkor mit evett előtte?
2014. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.És igen vegyél neki húst,hátha attól megnyugszik.

Egyébként kedves első,illetve előttem válaszoló, ha a gyermeket rossz lenne és problémák lennének vele, akkor beadnátok egy árvaházba? Gondolom nem. A kutyánál is ez a helyzet, ha hazavitte, akkor nevelje meg, idomítsa, kérjen valami kutyás fórumon segítséget, hogy hogy lehet idomítani vagy ha van rá anyagi keret, akkor vigye kutya iskolába. De ne eldobni, mint valami selejtes háztartási eszközt.

2014. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Én a helyedben foglalkoznék vele, és nevelném.
2014. aug. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
ha eleve elgondolkodott rajta hogy elpasszolja a kutyát, nagy az esély hogy egyszercsak az utcán fog az a szerencsétlen kutya koborolni. nem tudom àtérezni, attól hogy megölt / megevett 4-5 haszonàllatod-miért kéne megszabadulni tőle. nevelni kell, és akkor nem történik ilyen. nagy valószínűséggel csak a fölös energiàjàt próbálja lekötni, vagy nagyon nem szereti a csirkéket.( ha nekem ilyen értelmes tanácsot adna a szomszéd, biztos elgondolkodnék rajta, velem mit csinálna ha zavarnàm mondjuk az esti kerti party-val.
2014. aug. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!