Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyatartók hogyan...

Tapasztalt kutyatartók hogyan szoktassam össze őket?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiú csivavám, édesanyám pedig tegnap hozta haza az ő yorki kislányát.

8 hetes a pici lány, és féltem, mert az én kis csivavám nem hagyja őt békén. Elzárni el lehet természetesen csak egyrészt nem akarom őket elkülöníteni hadd szokjanak össze, meg ha este is szét lettek zárva mert ugye a kis yorki anyával alszik az enyém pedig az én szobámban és az én kis csivim este is ült az ajtóban és vinnyogott.

Mit lehet ellene tenni??

Nem lesz semmi gond ha együtt játszanak, és mondjuk az enyém szagolgatja és nyalakodja a kislánynak a...... nemiszervét ugye? :) Rá szólni rá szólok csak most elég fegyelmezetlen lett.


2014. aug. 13. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Engedjétek össze a két kutyát és ne csináljatok semmit, hadd szagolgassák és nyalogassák egymást, hiszen a kutyák így ismerkednek (lehet, hogy ezzel újat mondtam). Ha valamelyik kutya tolakodó (nem nyalogatásra gondolok, hanem pl. nem hagyja élni a másikat, ugrál rá, stb), arra rá kell szólni, de sem megfogni, sem felvenni, sem elzárni nem szabad.
2014. aug. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy szagolgatják, nyalogatják egymást. Csak akkor kell rájuk szólni ha megy a nyüszítés, vagy valamelyik párzó mozdultatokat végez a másikon. Össze kell ismerkedniük, és beállítani egymás közt a sorrendet. Legyenek felügyelet mellett együtt amíg teljesen össze nem barátkoznak.
2014. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen természetesen én is ezekre gondoltam, de anyukám még túlzottan félti, na meg hogy ne nyalogassa a kislányt mert aztán nyalja a mi kezünket arcunkat stb :)


Az normális hogy az én csivavám elég agresszív és szó fogadatlan lett velem???

Próbálok határozott lenni, rászólni de egyáltalán nem nagyon segít, 50 szer kell szólni hogy hagyjad már, mert a kislánynak is kell egy kis egyedüllét hogy felmérje a terepet.

2014. aug. 13. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem rászólni kell, hanem megfogod a grabancánál, jó erősen megrázod és határozottan rászólsz. Ha tisztelne akkor ez nem lenne gond, bírj már el egy csivavával b***sszus...
2014. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
8 hetes agresszív? Fegyelmezetlen? Ajánlatos lenne némi kölyökkutya nevelést olvasgatnod a neten. Este , ha nyivákol az ajtónál, a helyére teszed és csendre inted. Persze, nem fogja első alakalommal tudomásul venni. A kölyökkutyák már csak ilyenek. Mindent ezerszer ismételni kell velük, mire megtanulnak valamit.
2014. aug. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 éves lett a fegyelmezetlen.

Mióta van nálatok a kölyök? Miket csináltak eddig közösen a kutyák, mennyit vannak együtt? Miből gondolod, hogy "agresszív" lett veled szemben a kutyád?


Engedjétek, hogy nyalogassák egymást. Ez olyan, mintha két kisgyereknek mondanád azt, hogy ne fogják meg egymás kezét soha. Ez a kommunikációjuk fontos része, hülyeség erről tiltani a kutyát. Magukat is nyalogatják, az nem tudom, mennyivel higiénikusabb...egyébként meg ezt sem kell túlaggódni. Kutyázás után ne nyúlkálj a szádba, evés előtt moss kezet és probléma megoldva.

2014. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!