Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit bir naponta futni egy...

Mennyit bir naponta futni egy border collie?

Figyelt kérdés
Kerékpártúrát tervezünk,ahol naponta le kellene futnia 30-40 km-t 5 napon keresztül.Persze lenne benne több pihenés és vizet is rendszeresen kapna.Már most is edzünk,de ha mennénk akkor sokkal komolyabban elkezdeném edzeni.Csak tudni akarom hogy nem a hajszolnám-e agyon szegény kutyust.

2014. aug. 13. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Ennyit szerintem egy border nyugodtan le tud futni, persze szünetekkel, megállásokkal. Én csak a huskymról tudok nyilatkozni, normál időben mentem vele 2 km-t egyszerre, aztán pihent 2-3 órát, és ugyanolyan aktív volt, mintha misem történt volna:)
2014. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
de ha betonon fogtok bringázni, azon én nem vinném a kutyát, ugyanis teljes mértékben kinyírja az ízületeit a kemény felület, de alapjáraton simán kibírja ezt a távot. Én is járok a borderemmel bringázni, napi átlag 20-25 km (a leghosszabb táv, ahol tudom a füvön futtatni)
2014. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terep, időjárás és sebességfüggő.

Átlag 10-15km/órás sebességgel lefutja ezt a távot simán, persze nem a tűző napon, hanem reggel és este (így nyáron). Kivéve ha borús idő van.

És persze csakis terepen, aszfalton tilos.

2014. aug. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. aug. 13. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!