Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bolhás? (többi lent)

A kutyám bolhás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy csivavám van, és egy pár napja fedeztem fel rajta bolhaszerű előlényeket. Viszont csak 5-6 darab van rajta. Ma fürdettem meg, és hiába néztem én is és anyukám is, ugyanaz a pár darab valami van rajta a szőrén, ami csak akkor mozdult el, amikor a vizet épp oda locsoltuk. Végig néztük az egész kutyát, a bőrét a szőrét, de semmi serke (vagy nem tudom miből lesznek a bolhák), semmi sem, és már azt a pár darab valamit sem látom rajta. Mi lehet(ett)? Valakinek volt már ilyennel dolga? Ha számít akkor rövid szőrű csivava. Lehet hogy nem bírta a kutyát és nem szaporodott, vagy nem tudom, elképzelni sem tudom hogy mi lehet(ett)?!

2014. aug. 13. 12:50
 1/4 Papp Imre 007 válasza:
tegyélrá bolha űző nyakörvet.
2014. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
menj állatorvoshoz. Tudom, hogy bolháért nem érné meg, de lehet ah nem az.
2014. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem használsz bolha ellen semmit a kutyádra, nagy valószínűséggel össze is szed bolhát.
2014. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mozog, akkor nem bolha, valószínűleg bolhaürülék (amennyiben kis pontszerű, fekete valamik voltak). Ha nincs a kutyán spot-on vagy nyakörv, akkor sanszos, hogy előbb-utóbb bolhás lesz, ezen a fürdetés nem segít. Tehát védekezzetek rendszeresen és akkor nem is lesz bolhás a kutya.
2014. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!