Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 15 hónapos jugoszláv...

Van egy 15 hónapos jugoszláv farkasölöm, azaz sárhegyim, hím. Aggasztani kezd játékos szelleme, és a szófogadása. Valami ütletet kérek, hogy miként tudnám megszocializálni, Vagy esetleg elkjéstem volna vele? Eggyáltalán nincsen rá remény?

Figyelt kérdés

2014. aug. 13. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
mit akarsz tőle? hogy vad legyen?
2014. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Várj... most az zavar, hogy szófogadó? Vagy mi?

Egyébként: kutyasuli. És nem késő.

2014. aug. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném hogy szótfogadjon. Ez általában véve sikerül neki, bár sétáltatáskor volt már hogy vissza kellet fordulni, mert pár gazda nyitvahagyta a kapuajtót, és volt pár kutyája.
2014. aug. 13. 23:16
 4/8 A kérdező kommentje:
És 2 hete vettünk egy 3 hónapos bernáthegyi kölyköt, valahogy a dominanciájábol fakadóan, és hogy ő volt itthon előbb, magáénak érzi tulságosana terepet, és nem igen akarja befogadni a kicsit, pedig az szuka
2014. aug. 13. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát... tájékozódni kellett volna, mielőtt belevágtok egy szilaj természetű pásztorkutyába, mert ha nem léptek gyorsan, akkor a fejetekre fog nőni és bekerültök a híradóba.


Következetesen, szigorúan kell vele bánni. Amint bepróbálkozik, keményen le kell törni. Ha olyan helyen akarod sétáltatni, ahol emberek és kutyák vannak, akkor komoly szocializációt igényel. Ha csak kint a pusztában magányosan, akkor pedig maximálisan behívhatónak kell lennie, hogy ha valaki mégis jön, akkor pórázra tudd venni.

2014. aug. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
100%
Jézusom.... vagy nagyon sürgősen keressetek fel egy kiképzőt, vagy írd meg a falu nevét légyszi, hogy amikor jön a "másfél/két éves sárhegyi széttépte a családot" riport a fókuszban, tudjak mutogatni, hogy ez az a gyakoris barom. Köszi!
2014. aug. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval 15 hónapig kerti dísz volt szerencsétlen?


Egyébként mint már előttem is mondták, minél előbb keress fel egy jó kutyaiskolát vagy kiképzőt, és kérd a segítségét!

2014. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy a környéken nincsen kutyaiskola, és én koleszos vagyok. De mégis hogyan tudnám letörni? Valami tippet tudnátok adni?
2014. aug. 14. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!