Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről a videóról?

Mit gondoltok erről a videóról?

Figyelt kérdés

A minap találtam rá barátnőm meg megcsinálta magyar felirattal, és háát elég érdekes...

https://www.youtube.com/watch?v=ZfhwNhtXlTE


2014. aug. 14. 00:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Tök jó, hogy csinált hozzá feliratot! :)


A videó pedig abszolút igaz. Léteznek fajtabetegségek is - vagyis bizonyos fajta kutyáknál nagyon sokszor előfordul X éves kor után valamilyen rájuk jellemző betegség: csípőbetegség, rák, ilyen-olyan gyulladás.


Sajnos ez az agyontenyésztés miatt van. Nekünk bernáthegyieink vannak/voltak, anno mi is akartuk tenyészteni őket, de a nőstényünk "hibás" volt, így nem lett belőle semmi.

És ha pl. egy kan kutya igazán jó génekkel rendelkezik, nagyon drágán fedez. Akár 500 000 Ft-ot is elkérnek egy pároztatásért!

2014. aug. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ja, még annyit, hogy a baj ott kezdődik, amikor egy tenyésztő - vagy inkább szaporító - leszarja, ha beteg/hibás a kutya, akkor is szaporítja... Sajnos rengeteg ilyen alak van, mert kell neki a pénz...
2014. aug. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Kapásból egy orbitális csúsztatással kezdi a video: "A fajtákat nem a természet hozta létre, hanem mi hoztuk őket létre." Ez azzal a kitétellel igaz, ha mellé tesszük, hogy az egész kutya fajt az ember hozta létre és az ember nélkül nem létezne kutya. Sőt, valószínűleg fajtatenyésztés nélkül se létezne kutya, ugyanis évezredeken keresztül nem arra tartottuk őket, hogy shoppingolni vigyük a táskánkban egy plázába, hanem a legtöbb kutyának valamilyen szerepe, munkája volt az emberi közösségben. És akkor el is jutottunk a fajtatenyésztéshez, amikor az ember az adott célra sepecializált egy szűk kutya populációt. Ha nem így tett volna az ember, akkor nem is etette volna őket feleslegesen. Amióta kutya a kutya, azóta elvárunk tőle bizonyos számunkra hasznos tulajdonságokat, amivel már el is kezdődik a szelekció. Az se igaz, hogy ez feltétlenül mindenféle genetikai betegséggel jár, ugyanis ha ez igaz lenne, akkor nem működhetett volna évezredeken keresztül a dolog. Részemről a videót nem is nézem tovább, ilyen demagóg hülyeségekre nincs se időm se energiám!
2014. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Orbitális nagy baromság. A tenyésztő kutyái szűrve vannak genetikai betegségekre míg a szaporítók által létre hozott kutyák nem és sokan azt is fajtatisztának mondja. Amúgy meg ha megkérdeznél 500 embert abból 480 azt mondaná, hogy nem új bulldog kell nem a régi típusú. ÉÉÉS nem kell az összes fajtát lebeszélni mert igenis vannak olyanok ami nem 100 éves múltal rendelkeznek és nem lettek elkorcsosítva hanem ugyan úgy néznek ki és ugyan azt a funkciót szolgálják mint őseik ilyen pl az én kutyám. A keverék se éppen egészségesebb mint a fajtatiszta. 3 keverékből eddig 2 döglött meg 5 éves kora előtt. Egyik rákban a másik veseelégtelenségben míg a harmadikat elcsapta az autó. Ezért vettem 2 TK-s kutyát és azóta negyed annyi a számla mivel nem vagyok bolond és jó helyről vettem ritkán látogassuk meg az orvost akkor is csak ha oltás kell vagy megvágja magát munka közben...
2014. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
* Ha megkérdeznél 500 embert abból 480 azt mondaná, hogy neki az új tipusú angol bulldog kell és nem az a régi ami nem cuki...
2014. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mivel a kutya nagyon gyorsan , rövid idő alatt alakítható, így az eredeti formákat az ember mindig az adott korban kitalált formára alakítja. A kutya ma már társ, kedvenc. Elvétve van szükség az eredeti munkaképességére. Így már nem az számít, mire képes a kutya, hanem az, milyen formában akarják szépnek látni.
2014. aug. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, mert sok kutya kihaló félben volt maradt belőle 10 és abból hozták vissza a fajtát mással nem párosodhattak szal ha megmaradt a fajta akkor abból a 10ből maradt fent.
2014. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

A videó jó!

Csak az a gond, hogy ha itt a GyakoriKérdéseken valaki érvel a keverékekért, akkor azt lepontozzák.

2014. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem meg azok lettek lepontozva, akik szerint ez a video tele van szakmaiatlanságokkal. Érvelni lehet, csak meg kellene tanulni előtte érvelni! Nem kellene tárgyi tévedésekkel teletűzdelni az érveléseteket és olyan sejtéseket tényként tálalni, amit semmivel se tudtok alátámasztani.
2014. aug. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit!
2014. aug. 17. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!