Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Uszkár vagy mudi, esetleg pumi?

Uszkár vagy mudi, esetleg pumi?

Figyelt kérdés
Ezen a három fajtán gondolkodom, mert jellemre mindhárom bejon. Mindegyikukben van valami, ami kiemeli oket... de nem igazán tudom eldonteni. Elsosorban társnak szeretném, másodsorban pedig agilityre és obedience-rel. Eddig mindenki a bordereket ajánlotta, de nekem unalmas, hogy mindenki azt vesz. Ezen fajták az energikusságuk miatt tetszenek. Mindhárom kutyafajta tenyésztojével is beszeltem mar. Tudom, hogy pumi és uszi szore rendszeres nyirast igenyel, viszont nem kell oket agyonfesulgetni.

2014. aug. 14. 07:12
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a három közül az uszkár a legegyszerűbb eset. A pumiban, mudiban kicsit még benne van a "szilaj" pásztorkutya-vér, egy fokkal nehezebben nevelhetők. Ráadásul utóbbi kettő nagyon ugatós is.

Az uszkár szőre viszont egy rémálom, ha nem kezelik megfelelően.

2014. aug. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Pumi:) a barátnőmé nagyon ügyes és gyors az agilityben de a mudik is remekek :D
2014. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
A border a világ legokosabb kutyafajtája, a második pedig az uszkár. Én középuszit javasolnék, imádnak tanulni, játszani, szerintem jó választás lenne. Annyi, hogy kb. két havonta kozmetikushoz kell vinned, de nem hullik a szőre és két nyírás között nem igényel különösebb ápolást, időnként kifésülöd és kész.
2014. aug. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
A mudit sem kell agyonfésülgetni, mert akkor elromlik a szőre és elveszti a fajtajellegét. Én a mudi ajánlom, a legjobb kutya de én elfogult vagyok. :) Nem sok infót adtál meg, ennyi alapján mindegyik alkalmas neked, de ki tudja milyen igényeid vannak még. Azért a mudi és a pumi elég más jellem mint egy uszkár.
2014. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha vannak birkáid,és kielégíthetik a pásztorkutyák a fajtaspecifikus szükségleteiket akkor mudi vagy pumi,ha nincsennek birkáid akkor uszkár.A pásztorkutyáknak szükségük van arra hogy terelhessenek,hisz erre lettek kitenyésztve.Ha nem terelnek,nehezebb lesz velük,mert mindkét pásztorkutya nagyon magas energiaszintel bír,így valószínű hogy birka nélkül nehezebb lesz kordában tartani a fajtaspecifikus szükségleteiket/ösztöneiket.Az uszkárok nagyon engedelmesek,és intelligensek,agility-ben is nagyon jók. :)
2014. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Mudim van. Nagyon könnyen nevelhető/tanítható.
2014. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!