Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy mégis túlélte?

Hogy lehet, hogy mégis túlélte?

Figyelt kérdés

Kutyám 2012 őszén babéziás lett. Első nap rosszullét,kevés kaja,kevés víz,kevés futás,kevés boldogság.

Második nap reggel a fent említett 4 dologból már az a kevés se volt,csak feküdt az ágy alatt(mindig oda vonul,ha problémája van,vagyha menekül előlem :D )

Ki volt terülve,néha a szemét lusta volt felnyitni!!

Este 5 fele jött a véres pisi!Akkor már borzasztó rosszul volt,tényleg olyan volt,mintha halott lenne,este már nincs állatorvos,főleg nem a környéken,szóval maradt a reggelig kibírjuk dolog!

Hál'istennek kibírta,reggel egyik ügyeletes orvos se vette fel a telefont,mert ugye Halottak Napja volt,így a közelben lakó nyugdíjas állatdokit hívtuk utolsó reményül!

Mondta,hogy kb. 1 óra van a kutyának vissza,vigyük gyorsan,van neki otthon gyógyszere,ad neki!

Egy fehér cuccot kapott,3 injekcióval,itthon hányt,nagyon a holtponton volt,aztán estére elkezdett felnyílni a tekintete,másnap reggel ivott,este játszott,és a 2.reggelen evett is egy keveset,aztán helyre is jött! :)


Olvastam még infúzióról,utókezelésről,de ő semmit nem kapott!!Azt is írták,hogy csoda,hogy a véres pisiig kibírja,mi meg rá egy fél napra vittük orvoshoz!


Keverék kutyáról van szó,aki soha nem járt orvosnál,és házi kaján él. Tudom,nem jó neki a házi kaja,már próbáltam átállni,de nem sikerül,és anyukám mindig megsajnálja,amikor "ha nem eszed meg a tápot,akkor éhenhalsz" játékot játszuk,és így soha nem jön össze! :(


Hogy lehet,hogy mégis ilyen erős volt?? Pedig a szülei nem voltak semmilyen betegségre szűrve,sőt,az anyukáját kidobták pocaklakókkal,és az én kutyám is az ő pocaklakója volt :D A kutyám se járt semmilyen ilyen szűrésen.


Félre ne értsétek,imádom,és belebetegednék,ha nem lenne,csak nekem ez olyan "csoda",hogy ezek ellenére hogy bírta ki??


Köszi! :)


2014. aug. 14. 08:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szerencséje volt, és erős volt a szervezete

miaz hogy sohase járt orvosnál az oltásai ugye megvannak?

Am mikor az én kutyusom lett babéziás rögtön vittük és 5 napig kellett kezelni.

Viszont ismerek olyat aki 2 napi kezelés után belehalt szegény.

2014. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Erős keveréked van. Jó immunrendszerű, jó géneket örökölt. + szerencsétek volt... örülj neki, és legközzelebb hamarabb vidd orvoshoz.
2014. aug. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocsi,ez a sose járt orvosnál dolog elég hülyén jött ki!


Járt orvosnál,de az is már ezer éve,addig amíg lement neki az oltásprogjamja,azóta nem megyünk orvoshoz,a kötelezőket minden évben a kijelölt napon kapja,amikor jön az orvos!

Nálunk sok az öreg,aki nem tudja elvinni rendelőbe a kutyát,ezért erre a környéken mindenhova kijön az orvos!

És hát már az ősidők óta a házunk előtt van a helyszín,szóval csak kicammogunk a ház elé a 10 kilójával,ölbe felkap,fej eltakar,oltás be,kutya berak az udvarra, fizetés, féreghajtó átvétele,és ennyi volt! :D

2014. aug. 14. 09:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor jó csak érdeklődtem :)
2014. aug. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom imizol injekciót kapott. A babézia vírust nem tudja legyűrni semmilyen erős immunrendszer.
2014. aug. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én németjuhászom kétszer élte túl, első alkalommal infuziót kapott plusz rengeteg gyógyszert, felépült szerencsésen, második alkalommal kicsit rosszabb volt a helyzet a doki nekem is azt mondta hogy ez a vég, ezt már nem éli túl. Ekkor már csak gyógyszert kapott. Ez volt délután, másnapra jobban lett. Az orvos is meglepőtt. Ezútán még csodálatos 2 évet élt, 14 évesen daganat miatt el kellett altatni :(
2014. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Gratulálok nagyszerű emberek vagytok, hogy két napig néztétek ahogy kínlódik a szerencsétlen.........


Akkor láss csodát:

Kutyám tenyésztőtől van, EURÓPA GYŐZTES szűrt szülőktől. Kétszer volt babesiás, a spot on ellenére, és neki is véres volt a pisije. Csumpi faluban lakunk, hétvége volt, doki SEHOL a környéken. Így 100 km utaztunk hogy lássa a doki!!! Megkapta az ellenanyagot, meg immunerősítőket injekcióba, és mehettünk haza. Otthon pedig nyomtuk bele a kamillát szájon keresztül hogy átmossa a veséjét. Mindkétszer túlélte, most 11 éves.


Kérdező! A te kutyád azért élte túl mert megkapta az imizolt, és nem azért mert keverék!!!

2014. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok utolsó válaszoló,te is nagyszerű ember vagy! :)

Amúgy akkor jöttünk rá,hogy beteg,pontosabban hogy nagyon beteg,amikor véreset pisilt! De nyilván te úgy jöttél ki anyukádból,hogy állatorvos voltál,én sajnos nem rendelkezem ilyen csodás képességekkel,hanem majd tanulás árán fogom ezeket az ismereteket megszerezni,ha felvesznek az egyetemre!

2014. aug. 14. 16:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ehhez nem kell szaktudás! Ha látom hogy nem a szokás szerint működik a kutya akkor azt még egy gyerek is felismeri és elviszi szakemberhez hogy ,, megjavítsa''.

Ha nálunk elromlik a cirkó amivel fűtünk akkor kihívom a szerelőt.

Egyszerű ember vagyok nem végeztem egyetemet, sőt képzeld még érettségim sincsen!

Megmondom őszintén azon csodálkozom inkább hogy hogy tudtátok KÉT NAPIG nézni a kínlódását........

2014. aug. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy hogy??

Erre nem akartam válaszolni,de most fogok!

Hát képzeld el,kiskorom óta sz*rik erre a kutyára mindenki a házba!! Jó,oké,mindenki szereti,de a "piszkos" munka mindig rám marad,ergó ők max. csak etetik,meg napi 1x megsimogatják!

Képzelheted,hogy 7 évesen hogy neveltem a kutyát...sehogy!

És senki nem tanította neki meg,hogy nem rághatja a pórázt,se azt,hogy ül,se azt,hogy fekszik,se azt,hogy jóba legyen a többi állattal,se azt,hogy elviselje az embert,szóval semmit! Még azt se,hogy odajöjjön hozzám!

A kutya így kallódott 5 éven át,ami neki rohadtul tetszett,és boldogan élte az életét,feküdt a kis szőnyegén,rágta szét a pórázokat,játszott,evett-de kb. 3 dolgot-,szóval neki ez tetszett..

Én "felnőttem",legalábbis egy kutyához,és rájöttem,hogy ennek nem így kéne lennie!

Meg kellett tanítanom neki,hogy ne rágja a pórázt,hogy odajöjjön hozzám,hogy leüljön,hogy lefeküdjön,hogy pacsit adjon..

Viszont van 2 dolog,amivel a mai napig is szenvedek!

A más állathoz és más emberhez való viszonyulás!

Ergó,pofátlan egy disznó,amit már 2 éve próbálok kinevelni belőle sikertelenül!

És ma napig nem tud hozzányúlni idegen,mert harap,azaz állatorvost sem enged magához!

2014. aug. 14. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!