Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyánál, hogy kell...

Kölyök kutyánál, hogy kell kiszámolni a napi adagját, ha BARF-al akarom etetni?

Figyelt kérdés

Mert mindenhol csak azt találtam,hogy a felnőtt kutya testtömegének 2 %-val kell számolni.Kölyök kutyánál mennyit kell?

Moszkvai őröm van,15 kg-os és már szeretném nyersen etetni.


2014. aug. 14. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölyöknél nem tudom pontosan,de ott akár 4-5%-al is etetnek azt hiszem,mivel napi több részre kell elosztani az ételt,meg egy kölyök elég aktív.


Facen van egy BARF-os csoport lépj be és kérdezősködj,sok hasznos dolog van fent!Sokan etetnek kölyköket is biztos tudnak segíteni!!

2014. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónaposan 10 %-al kezdtem. Az pont jó volt. Aztán egy idő után elkezdett kicsit hízni, akkor lejjebb vettem, aztán még lejjebb. Kezd szerintem 10 %-al, pár nap után már látni fogod,hogy elég vagy éppen sok.
2014. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
naponta 1,5 kg egy kölök kutyának nem sok?
2014. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen 1,5 kg?
2014. aug. 17. 23:10
 5/5 anonim ***** válasza:

15 kg-s kutya 10%-os adagja a 1,5 kg.

Soknak hangzik, de a BARF más, mint a tápos etetés.

Az én kutyám 4 hónaposan 10-11 kg volt és lazán bepuszilta az 1 kg kaját.

Mindig is vékonyan volt tartva, szóval nem volt sok neki a 10%. Meg ugye nem egybe, hanem 3 felé osztva kapja meg. Elég intenzív növekedési szakaszban vannak még ilyen kis korban. Attól is függ az adag, hogy mennyit van mozgatva a kutya. Ha mégis sok lenne a kezdő adag, úgyis meglátszik pár nap alatt.

2014. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!