Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalanítsam a kutyámat?

Mikor ivartalanítsam a kutyámat?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos. Egy ismerősöm az első tüzelés előtt ivartalanítottak a kutyájukat és most kialakult nála az inkontinencia. Sokan írták, ajánlották, hogy ivarérés előtt csináltassuk (kb 6 hónapos korban) mások meg azt mondják, hogy az első tüzelés után. Szerintetek? Egyre inkább az ivarérés előtti ivartalanítás mellett állok.

2014. aug. 14. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi hét hónaposan, első tüzelés előtt ivartalanítottuk, szerencsére semmi baja, most három éves. Az ivarérés előtti ivartalanítást ajánlom én is, minimálisra redukálódik az emlődaganat kialakulása, ellentétben az első tüzelés utáni műtéttel.
2014. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2014. aug. 14. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is 5 hónapos korban ivartalaníttattam a kutyám és semmi gondunk nincs azóta sem. Én semmiképpen sem várnék tüzelésig.
2014. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az állatorvosok általában ivarérés előtt ajánlják tehát 6 hónapos korig a legjobb de ettől függetlenül bármikor megcsináltatható.
2014. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
enyémet az első tüzelése után, mondjuk előtte szerettük volna de első szukánk,ráadásul kistestű így hirtelen jött, rá 2 hónapra ivartalanítottuk, most 7 éves és semmi baja :)
2014. aug. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Az enyém is az első tüzelés előtt lett, semmi baja. Igaz, még csak 2 éves.
2014. aug. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amerikána már 2-3 hetesen ivartalanítanak. Magyarországon az a gyakori, hogy vagy tüzelés előtt fél évesen csinálják, vagy amikor már a kutya hormonális fejlődése befejeződött, vagyis olyan 8 ónaposan, ez az első tüzelés után szokott lenni. A hormonok felelnek az idegrendszer működéssért. Az én kutyám 6 hónaposan lett ivartalanítva, panaszmentes, vidám kiskutya, 9 éves. egyébként bármikor elvégezhető. Tévhit, hogy kell egyszer fialnia előtte. A kanok például sokkal kezelhetőbbek utána és a szukák se hisztiznek. a tüzelő szuka étvágya csökken, levert, érzékeny, hisztis és összekoszol mindent. A munkakutyákat ezek miatt kötelező ivartalanítani. Így lesznek megbízhatóak.
2014. szept. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!