Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eladjam a kutyám? Hangosan...

Eladjam a kutyám? Hangosan ugat és zavarja a szomszédokat.

Figyelt kérdés
Két hete vettem egy Jack Russell kölyköt, 9 hetes most. A nap nagy részében én otthon vagyok, de amikor elmegyek valahová, ugat és nyüszít a kutya, a szomszédok már panaszkodtak, sajnos kihallatszik az ajtón át, én is hallom (panel 2. emelet). Én nem tudom azt megtenni, hogy 0-24 itthon legyek vele. De nagyon fáj a szívem érte, már én is és párom is megszerettük őt. De arra gondoltam inkább most adom el, mint később, az rosszabb lenne mert már nagyon hozzánk nőne. Még nem tudtam vele elmenni sétálni, mert még nagyon kicsi és még nem kapta meg a második oltását, de nem tudom hogyha elvinném sétálni rendszeresen, akkor is ugatna-e ha egyedül van. Mit csináljak??
2014. aug. 15. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nyilván szaporítótól van ha 2 hete nálad van. Először is gratulálok a szaporított kutyához, nagyon felelőségteljesek vagytok. :) Akár ideggyenge is lehet - sőt tuti az is lesz, idővel - de a JTR-ek olyanok, mint egy energiabomba. Gondolom nem igazán néztetek utána a fajtának mielőtt megvettétek, de ez a fajta igen nagy mozgásigénnyel rendelkezik és csak olyanoknak ajánlott akik már haladók a kutyatartásban. Első kutyának semmiképpen, mert ilyen problémák léphetnek fel, mint nálatok. Gondolom 30-40 ezerért vettétek, és már tovább is adnátok, mert azt hittétek a kutya majd azt csinálja, amit ti szeretnétek. Hahaha, jó vicc! Az ilyen fajta már kölyökorban is igen nagy fárasztást igényel, hát még felnőttkorban. Ha nem tudjátok normálisan lefárasztani azt nem értem miért kutyát vettetek és nem macskát? A JTR nem feltétlen panelkutya. Ugyan bent kell tartani, de a kert nem árt. Ha az állatorvos azt mondja mehet sétálni, akkor viheted nyugodtan. Fogalmam sincs hol tartotok az oltási programban, mert szaporított állatoknál ez igen eltérő. De nem csak rövidpórázos 15 perces séta szükséges ám. Kölyökkörban legalább 2 óra felnőttkorban legalább 4 óra szükséges, és agyi fárasztás is! Had futkározzon eleget és akkor majd nem fog ugatni meglátod.

Viszont ha nicsen a kutyára időtök a következő 12-15 évben, akkor adjátok valakinek oda, de ne pénzért. Mivel nincs hozzá garancia, ezért pénzért meg sem vennék szerintem, legalábbis aki szaporított állatot vesz, az iszonyú tehert vesz a nyakába. Simán bennevan hogy pár héten belül elpusztul vagy beteg lesz, ezért mindenképp kérjétek ki az állatorvos véleményét az oltással, sétával kapcsolatban.

És ne vegyetek többet kutyát, ha az elajándékozás mellett döntötök. :)

2014. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
84%
Próbálj vele legalább esténként sokat foglalkozni! Az én kutyám is sírós volt és most kezd csendesedni a kutyaiskolának hála :)
2014. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Próbáld meg el vinni sétálni...amikor tudtok foglalkozatok vele,hisz kicsi és mivel egyedül van valószínű unatkozik is.
2014. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutya ugyan olyan mint egy kisgyerek, nem elég ha megveszed és lerakod a sarokba, foglalkozni kell vele, nevelni kell. Az én kiskutyám most egy éves, még mindig kicsit rakoncátlan, de már sokkal kezelhetőbb, sokkal kevesebbet ugat mint mondjuk fél évvel ezelőtt. Sokáig ha kellett akár éjszaka is felkeltem hozzá és rászóltam.

Ha szereted a kutyust, minél több időt kell ráfordítanod. Addig is mond meg a szomszédoknak, hogy legyenek egy kis türelemmel.

2014. aug. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az igen... Éljen a felelős álattartás.

Minek vettél egy hiepraktív Jack Russelt, ha nincs elég időd rá? Sőt továbbmegyek, minek vettél egyáltalán kutyát? Legalább napi 2 óra intenzív fizikai és 1 óra agyi fárasztás kell neki, de egy ilyen fajtának még több... Ráadásul szaporítótól, és panelba...

Szóval ilyen hozzáállásal inkább tényleg AJÁNDÉKOZD el. Megvenni pénzért felelősségteljes gazdát úgy sem találsz neki, mivel törzskönyve gondolom nincs, így nem számít fajtatisztának, fajtajellegű keveréket pedig nem szokás pénzért árulni.

2014. aug. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
*pénzért felelősségteljes gazda úgysem fogja
2014. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Nádszálkisasszony ***** válasza:
27%
Nem tudom mi alapon ócsároljátok a kérdezőt! Nem írta, hogy mennyit van otthon, csak azt, hogy 0-24-ben nem tud a kutyával lenni. Ne haragudjatok de ti egész nap otthon voltatok a kiskutyátokkal? Mert az én munkahelyemen nem adnak szabit csakmert lett egy kölyökkutyám!
2014. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Senki nem ócsárolja,mindenki normális hangon írta le a véleményét.Az a baj,hogy halmozta a hülyeségeket és erre a kutya fog rácseszni.

Vett valami ótvar szaporítótól egy olyan kutyát,akit a törvény szerint el sem lehetett volna még hozni.Egy olyan fajtát panelba,ami még véletlenül sem oda való.Nem úgy áll hozzá,hogy ivartalanítás után megkeresik neki a lehető legjobb gazdit,hanem el akarja adni.

2014. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Neveld meg a kutyat.

Foglalkozz vele, tanitas, birkozas, kotelhuzas egyeb jatek, aztan mielott elmesz, adj neki egy finom ragicsat, hogy jo emleke legyen arrol, hogy elmesz.

Aztan mikor hazamesz, nincs simi, ranezes,beszed. Lepakolsz,stb. es csak akkor simized, becezgeted, mikor negy labon all, nem ugral es nem nyuszog.

Enyemet ilyen modszerrel neveltem, sot, meg szobakennel is volt, sohasem nyuszitett, ugatott a tavolletunkben. Ezt onnan tudom, hogy mindig rakerdeztem a kozvetlen falszomszedtol.

2014. aug. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kedves kommenteket.. Én azt nem értem, hogy honnan vesztek olyan dolgokat amiket én nem írtam le?

Honnan veszitek hogy nincs időm a kutyával foglalkozni napi 2-3 órát és sétálni vinni? Én ezt sehol nem írtam.. És azt, hogy keverék és nincs törzskönyve és hogy 30-40 ezerért vettük? Van törzskönyve és fajtatiszta a kutya.

2014. aug. 15. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!