Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsak 2 hónapos...

Hogyan tanítsak 2 hónapos Német juhásznak meg alap dolgokat? Pl:üljle, feküdj. Ha valaki linkel valami videót róla azt is szívesen elfogadom (:

Figyelt kérdés
2014. aug. 15. 13:00
 1/5 anonim válasza:
Olvasd el ezt: [link] Videók: https://www.youtube.com/watch?v=52IQVDORCc0 https://www.youtube.com/watch?v=ozp-0JhG4nw ezen kívül biztos találsz valamit a youtube-on
2014. aug. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


2 hónaposnak még sehogy. Ha az anyja mellett lenne, még szopna. Ez jusson eszedbe! Olyan kicsi, mint a kisbaba, amikor hazahozzák a kórházból.


Amúgy,majd ha egy kicsit nő: Jutalomfalattal a legtöbb kutya motiválható. puha jutifalatot keress, pl virsli, sajt, ilyesmi.

A kiképző úgy magyarázta az ültetést, hogy ha a kutya eleje felemelkedik, a hátulja lesüllyed :) Vedd magad mellé a kutyát, és emeld az orra előtt fel a falatot, közben finoman meg lehet nyomni a farát. közben mondod a vezényszót is. Ha leült, vársz 2-3 másodpercet, és utána megdicséred. (ez a mi kiképzőnk módszere, klikker nélküli!!). Ezt gyakorlod sokszor a kutyával.


Ha ez megy, akkor jöhet a fektetés. Én ültetésből tanítottam. A kutya orra előtt elkezded süllyeszteni a falatot, lassan. le fog érte hajolni. El kell kapni a pillanatot, amikor fekszik lefelé, és nem előrelép. Ha előrelép, ültesd le. Várj egy pár pillanatot, és próbáld újra. Ha lefekszik, közben mehet a vezényszó, és utána nagy-nagy dicséret. :)


Amúgy még 3-4 hónapos korában is csak pár percet szánhatsz erre, mert a kölyök fáradékony.

Sok türelem, és játékosság kell!


Valamint a jutalomfalatokat számold bele a napi kajájába!!



(én nem vagyok klikker hívő, de az általam ismert kiképző sem. ha azzal akarod idomítani, lehet azzal is.)

2014. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hova sietsz?Két hónaposan még nem kell tanítani.Majd hat hét hónaposan lesz alkalmas az idegrendszere a tanulásra.Addig meg menjen a szocializáció,a családban élés szabályainak elsajátítása és sok játék.
2014. aug. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én nj-m 7 hetes (tudom h nagyon fiatal és h még legalább 1 hétig az anyával kéne lennie) már tudja az ül és a pacsit is. Játékosan tanítottam futottam a füvön (körbe) a kutya utánam meg áltam le ültetem, utána pacsi és fej simi és még egy kör és újra meg újra :D
2014. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
hat meg varhats egy kicsit amig elkeded de persze kajaval.. ha valamit jol sinal odaadod ha nem akkor nem es az ulesnek meg lenyomod majd ugyis rajon egy ido utan a nemet juhas nagyon konyen tanul.. ha nem jon ossze talalsz a youtuben.. :)
2014. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!