Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős ember mellé kutya?

Idős ember mellé kutya?

Figyelt kérdés

A lassan 80 éves nagyapámnak sajnos néhány hónapja puszult el a németjuhásza, aki majdnem 15 évig volt a társa, és nagyon szerették egymást. Még ennyi idősen is rendgeteget foglalkozott vele, vitte sétálni a faluban, még fiatal korában (bár akkor még azért a papám is fiatalabb volt) kutyaiskolába, stb. Nagyon hiányzik neki. Apukámmal már egy ideje fontolgatjuk, hogy kéne neki egy másik kutya, akivel esetleg ugyanilyen jó kapcsolata lehet. Csak az a baj, hogy fogalmam sincs, milyen fajta legyen. Gondoltam a menhelyi keverékre, de az azért nem lenne jó, mert mivel keverék, nem lehet tudni, hogy pl. mekkora lesz a mozgásigénye... Márpedig ez nem mindegy, hiszen azért ennyi idősen nyilván nem várható el tőle, hogy naponta kilómétereket futtassa, és nem szeretném, ha a kutya emiatt rosszul érezné magát, szóval valami nyugodtabb kutyust szeretnék neki, aki elkíséri minden nap a kertbe (hatalmas hátsó kertjük van, veteményeskerttel, patakkal stb.), esetleg az erdőbe, ha meg sétálni... Szóval ilyesmik :)

Egyébként nem tenyésztőtl vennénk, mert egy 2-3 hónapos pörgős kölyökkel nem biztos hogy elbírna, hanem arra gondoltam, hogy körülnézünk a fajtamentőknél, és keresünk valami nyugis, felnőtt kutyust :)



2014. aug. 15. 13:02
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elég hülyén írtam le, és lehet hogy nem derül ki egyértelműan, de a kérdés az, hogy milyen fajta lenne a legjobb szerintetek.
2014. aug. 15. 13:03
 2/17 anonim ***** válasza:
A menhelyeken sokszor van olyan, hogy a kutyákat kifejezetten idős ember mellé ajánlják, szóval szerintem nézz utána hátha találsz a nagypapádnak megfelelő kutyát. Sok sikert! :)
2014. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindenképpen felnőtt kutyát ajánlanék, de azt menhelyről is lehet hozni, pl. keveréket. A menhelyi dolgozók ismerik az adott kutyákat, és ha elmondod az igényeidet, nem fognak a nyakadba sózni egy hiperaktív munkamániás border collie-amstaff mixet... Lehet ott is találni nyugis, lassú kutyákat.


Én mindenképp valami középtermetűt javasolnék (mondjuk max. 15-20 kg), és ha lehet, legalább 4-5 éves kutyust. Azok azért nagyjából már le szoktak higgadni.


Nem akarok tapintatlannak tűnni, de muszáj megkérdeznem: ha ne adj' Isten nagypapáddal történik valami, lesz, aki gondoskodjon a kutyusról? Mert ha nem akarjátok a nyakatokba venni ezt a gondot, akkor még idősebb, 10 év körüli kutyust keressetek neki. Vagy semmilyet. És mindenképp kérjétek ki az Ő véleményét is, mielőtt odaállítotok egy kutyával!

2014. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Élő állatot nem ajándékozunk! Visszaüthet, de nagyon, ez felelőtlenség.
2014. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szegény kis öregnek mindenképp jó lenne egy másik kutya, ez jó ötlet. Azt viszont nem értem, hogy miért félnek ennyire sokan a menhelyi keverékektől, csak jó tapasztalatom van róluk. Pont az a lényeg bennük, hogy irtóra alkalmazkodóak. Szerintem legjobb lenne egy kisebb termetű kis keverék. Neki mindenképp kis termetű. A mérete miatt sem nagy mozgásigényű, valamint a fajkutyákkal sokkal több teendő van. Kényesebbek, igényesebbek.
2014. aug. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor ajándékozzatok neki kutyát, ha esetleg (bocsánat hogy ezt írom, de benne van a pakliban) előbb "elmegy" az öreg, mint a kutya akkor magatokhoz tudjátok venni - legalább addig amíg gazdit nem találtok neki. De erre az "otthon ülős" életmódra inkább macskát ajánlanék, de ha minden áron kutyát akartok akkor: Eurázsiait tudom ajánlani esetleg.
2014. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Természetesen nem csak úgy "meglepetésből" odavinnénk neki a kutyust, meg lenne vele előre beszélve, sőt, apu úgy szeretné ha ő maga választaná ki (mármint a nagypapám). :) Csak egyenlőre szerenénk hagyni még egy kicsit "gyászolni" mielőtt rákérdezünk, elvégre 15 év az 15 év...

Hát végülis lehet, hogy megnézzük azért a közeli menhelyet is. De 3-4-5 évesen még tudja tanítani? Mármint nem bonyolult trükkökre meg ilyesmire gondolok, hanem hogy hallgasson a nevére, póráz nélkül is menjen vele ha hívja, ha rászól hogy "nem szabad" valamit akkor nem csinálja... ilyen "létfontosságú" dolgokra gondolok :)n Ezt egy ennyi idős kutyának is meg lehet tanítani, kutyasuli meg hasonlók nélkül?

Ha esetleg történne vele valami (remélem nem fog), akkor először mindenképp hozzánk kerülne a kutyus valószínűleg, csak nem biztos, hogy maradhatna, mert társasházban lakünk, és már van egy kutyám... De megoldanánk, nem kerülne semmiképp sem menhelyre vagy ilyesmi!

2014. aug. 15. 13:25
 8/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menhelyről fogadj be! Hihetetlen alkalmazkodó, hálás kutyák, és egyébként is, a menhelyről. is lehet fajtiszta kutyust adfogadni. :)

Mondjátok, hogy idős ember mellé kéne, felnőtt (!!!), nyugodt kutyus legyen! (Ráadásul plusz pont, hogy onnan, és felnőtt kutyát kértek, szerintem a dolgozók is örülnek majd ennek. :D [Mert általában mindenki kölyökkutyit szeretne.]) :)

2014. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet idősebb kutyát is tanítani. Egy hét alatt megszokja az új nevét, főleg ha tényleg rossz sora volt korábban, nagyon hamar kialakul a kötődés az új gazdával.
2014. aug. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem otthonülős típus egyáltalán, napiszinten jár sétálni a kertbe, kapálni, beszedni a zöldségeket... azóval a korához képest igen sokat mozog :D

Rendben, akkor elmegyünk majd egy menhelyre és rákérdezunk a gondozóknál. Köszi a válaszokat!

2014. aug. 15. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!