Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz kutyám nagyon vedlik?

Mopsz kutyám nagyon vedlik?

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves Mopszom. Rendesen van etetve, járunk vele flyball-ra, nem is kövér, egézséges is, de valamiért nagyon vedlik. Tavaly volt kutyakozmetikusnál, és a nagy meleg miatt 1 cm-esre le lett vágva a szőre, aminek nagyon örült. Előtte is sokat vedlett, de nyáron sosem. Mi lehet a baja?

2014. aug. 15. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Mopszot nyírni??????


Rövidülnek a nappalok, sok kutya elkezdett vedleni.

2014. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hallottál még róla?O.o, de többet nem fogom nyíratni, mert elég furán nézett ki úgy

Köszi a választ ;)

2014. aug. 15. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem gond. Nekem labradorom van és a múlt héten ő is nagyon vedlett, de most már egyáltalán nem hullajtja a szőrét.
2014. aug. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsu29 válasza:

Szia! Nekem is van mopszom, imádnivaló! Viszont a szőre olyan rettenetesen hullik, hogy naponta kell porszívóznom. Elvittem végre egy kutyakozmetikushoz, aki azt mondta, hogy a mopszokat nem szabad nyírni, mert akkor még jobban fog hullani a szőre. Csak trimmelni szabad, illetve azt a furminátort használni, ami szépen kiszedi a szőrét, de ezt 2-3 hetente el kell végeztetni.

Persze ez után is hullik a kutyusom szőre, csak mondjuk feleannyira. Én úgy vettem észre, hogy kb. annyit hullajt ki trimmelés, furminátorozás, fürdetés után, mint kb. két cica. Mert nekem az is van a lakásban, és így össze tudom hasonlítani. Egy a lényeg, nyírni nem szabad a mopszot.

2014. aug. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!