Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy lehessen egy kutyám?

Figyelt kérdés
Nagy kertes házban lakunk 14 éves vagyok lány van egy macskánk szelíd és a szomszéd kutyájával is jóban van és mivel kiskorom óta nincsen kutyám szeretnék eggyet. sokszor megyek a barátnőmhöz a kutyázni de szeretnék egy sajátot úgyhogy segítsetek hogy vegyem rá a szüleimet :)
2014. aug. 16. 11:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát egy saját kutya nagy felelősség és lehet,hogy még picit fiatalnak gondolnak!Ígérd meg nekik,hogy a kutya teljes gondozását te fogod "végrehajtani,,!De az se kizárt,hogy ezt a nagy felelősséget ők úgy élik meg,hogy a pici kislányuk mestmááár nagyon kezd felnőni! :) ;)
2014. aug. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*mostmááár
2014. aug. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a szüleid úgy gondolják, nem értél még meg erre a feladatra, vagy nem vagy eléggé felelősségteljes ahhoz, hogy gondoskodni tudj egy kiskutyáról. Próbáld meg bebizonyítani nekik, hogy ez nem így van. :)


A cicátokkal ki foglalkozik a családból a legtöbbet? Ha te, ezt esetleg felhozhatnád nekik, hogy a macskáról is te gondoskodsz és lám, milyen jól gondját viseled. Ha nem te gondozod, kezdj el vele többet foglalkozni, hogy a szüleid lássák, alkalmas vagy arra, hogy egy kutyát nevelhess. Egy macska közel nem igényel annyi foglalkozást, mint egy kiskutya (tudom, mert nekem mindkettő van és a cicám nem keresi annyit az emberi társaságot, bár így is bújósabb és embercentrikusabb, mint a legtöbb macska, akit ismerek, még így is az ideje nagy részét lustálkodással tölti az ágyamban, ezzel szemben a kutyám egész nap a sarkamban liheg, annyira ragaszkodó :D ), a kutya olyan, mint egy kisgyerek. Egész nap igényli a figyelmet, játszani kell vele, tanítani, sétálni vinni, nevelni, foglalkozni vele. Ez sokkal nagyobb feladat, mint egy cicáról jól gondoskodni. De ha a szüleid látják, hogy a macskának rendesen gondját tudod viselni és komolyan veszed a feladatot, talán megengedik, hogy egy kutyusod is lehessen. :)


A nagy kertes ház pedig nem minden. Sokan azt hiszik, elég kivágni a kutyát a kertbe és majd ott lemozgatja magát, pedig egy kertben tartott kutya is ugyanúgy igényli a sétát, a mozgatást, azt, hogy a gazdi mind fizikailag, mind szellemileg lefárassza, foglalkozzon vele és tanítsa. Ezt is vedd majd figyelembe, hogy ha kutyád van, ő nem csak egy dísz a kertben, hanem egy olyan társ, aki mindig veled akar majd lenni.

2014. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Először gondold át ne kapkodd el a dolgot. Egy kutya nagy felelősség, naponta kell sétáltatni, tanítani kell, ha például kiás valamit az udvarban akkor az a te felelősséged lesz, ezért amikor nincs a ketrecben akkor mindig figyelni kell rá hogy ne csináljon rosszat és sokat kell vele játszani.Ha átgondoltad és van elég időd és türelmed hozzá akkor mond a szüleidnek hogy te fogod gondozni, sétáltatni,és játszani vele és ha valami rosszat csinál akkor a te felelősséged lesz.De szerintem a szüleidnek és neked is jobb lesz ha a nyár elején veszitek meg a kutyát mert akkor sokkal több időd van, és jobban tudsz foglalkozni vele, persze ha a szüleid is beleegyeztek.
2014. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsokat betarto az összeset :))))
2014. aug. 16. 18:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Border Collie kutyát szeretnék :))
2014. aug. 16. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Helló, nekem 2 évembe telt, hogy rávegyem a szüleimet, beszélj velük h ők akarják-e és ha nem mily ért pl.nem takarítanád, megunnád, nem foglalkoznál vele.... általában ilyesmi okok miatt nem akarnak a szülök kutyát ,de mutasd meg a szüleidnek, hogy képes lenél minden nap több órát foglalkozni vele. Ajánlom, hogy mondjuk elkezdesz olvadozni egy kutyus képén ( jajjjj de édi....) és oda hívod a szüleidet, nyagasd azt a szülöd amelyiket könnyebb megpuhítani és a másik az már egyszerűbb lesz :D . 13L
2014. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Valahogy a kérdésedből megéreztem, hogy bordert szeretnél.. :D az a baj, h a border collie tartásához nagyon tapasztalt gazdinak kell lenned, és ezzel a fajtával elképesztő sokat kell foglalkoznod. Alsóhangon napi 10,12 órát nagyjából. Mivel nagyon intelligens és élénk fajta, ha unatkozik azt mások csipkedésével, cipők, és kert károsításával vezeti le. Illetve rengetek hely, és hatalmas udvar kell neki, mivel juhászkutya és imád futkározni. Inkább gondolkozz másmilyen fajtában. Inkább kisebb fajtát ajánlok :)
2014. aug. 17. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A Border Collie-t én sem ajánlanám, rengeteget kell vele foglalkozni, kifejezetten munkakutyák. Talán egy magyar agár vagy egy könnyebb tartású kutya lehetne megfelelő első társ, de határozottan nem a border collie.

A szüleid megpuhításához sajnos nem tudok mit ajánlani, én kutyákkal nőttem fel. Sok sikert! :)

2014. aug. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Anya megengette hogy legyen kutyám márcsak apát kell rá vennem!!:))
2014. aug. 18. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!