Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor tanulja meg a kutya,...

Mikor tanulja meg a kutya, hova kell pisilni?

Figyelt kérdés
Átlagban hány hónapos korában tanulja meg?

2014. aug. 16. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, a kutyák általában Föld mágneses teréhez viszonyulva ürítenek.
2014. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szobatisztaságra gondolsz? Minél sűrűbben kiviszed a szabadba (fűre) annál hamarabb. A pelenkát és egyéb marhaságot felejtsd el, kutyád van nem macskád....
2014. aug. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Folyamatosan amint felkel vagy kaja után játék után le van vive, de néha még mindig a nappaliba csinálja... Korra gondolok!
2014. aug. 16. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Akármilyen hihetetlen a kutya magától nem fogja megtanulni. Tanítsd meg rá.
2014. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De amikor leviszed és a kutya kint végzi el a dolgát, olyankor meg is dicséred érte? Vagy csak úgy ráhagyod? Ha nem adod a tudtára, hogy helyesen csinál valamit azzal, hogy megdicséred érte, honnan tudná, hogy jól csinált valamit?


Ha bent a lakásban pisil és rajtakapod, megszidod érte? Ki is viszed gyorsan ilyenkor a szabadba, hogy tudja, ezt itt kellene elvégezni? Ha megszidod azért, mert bent pisil, de nem mutatsz neki másik lehetőséget, akkor ugyanott vagy vele. "Jó, jó, ide nem szabad, de akkor hová?" Ezért kell kivinni, ha odabent rajtakapod. És ha ezek után kint sikeresen befejezi a pisit, azért meg kell dicsérni alaposan, hogy értse, ez jó dolog.

2014. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy 3-4 hónapos korban már a legtöbb kutyus szobatiszta a megfelelő neveléssel. De ez egyedfüggő természetesen.
2014. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 4. emeleti, és nem tudom azonnal kivinni amikor pisil
2014. aug. 16. 15:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is a 3. emeletről szaladgálok le vele, tudom, hogy nem egyszerű, de sajnos ha szobatiszta kutyát szeretne az ember, akkor nem lehetnek kifogásai. Megértelek, de muszáj magaddal szemben is ugyanolyan szigorúnak lenni, mint a kutyával szemben és bármennyire is kényelmetlen fentről lehordani, meg kell csinálni.


Egyébként az én kutyusom most 3 hónapos és még csak most kezdte el megérteni, hogy mit is szeretnénk tőle. Ha kivisszük, odakint szinte már mindig elvégzi a dolgát, mert mindig meg van érte dicsérve és szeretné, ha a gazdi örülne. De mivel még kicsi, sajnos ugyanúgy történnek balesetek a lakásban is, főleg éjjel, mert nem tudja reggelig tartogatni és egy 3 hónapos kölyöktől ez még nem is igen várható el.


Nézd, én azt mondom, 6 hónap a tuti. Addigra meg kell tanulnia, hogy ne piszkítson be, de igazából az állatorvos azt mondta, 1 éves korig történhetnek balesetek és az egyik legjobb barátnőm 8 hónapos kiskutyája is ugyanúgy bepisil még néha a mai napig is, pedig alapvetően őt már lehetne szobatisztának is nevezni, szóval ne keseredj el ha fél éves koráig sem sikerül. Ez türelemjáték. Fajtánként, sőt, egyedenként változó, hogy mikorra lesz egy kutya szobatiszta. Van, aki már 3 hónapos korára megérti (de ez a ritkább, szinte csoda) és van olyan kutya is, aki később tanulja meg. A lényeg, hogy legyél kitartó és hordd le rendszeresen. Ha kint végzi a dolgát, dicsérd érte. Ha bent végzi és rajtakapod, szidd meg és vidd le, akkor is, ha a 4. emeleten laksz. Ha nem kapod rajta, csak szép csendben takaríts el utána, mert utólag már nem biztos, hogy érteni fogja, miért kapja tőled a szidást (mármint hogy nem maga a kaki a baj, hanem konkrétan az, hogy odabent kakkantott) és csak azt fogod elérni, hogy inkább feleszi maga után az ürüléket.


Fél éves korára meg valószínűleg meg fogja tanulni, de ha mégsem, mondom, akkor se keseredj el, hordd le minél többször és hidd el, előbb-utóbb meg lesz az eredménye. :)

2014. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 1 éves korára lett szobatiszta...
2014. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Enyém 11-12 hetes korára már teljesen szobatiszta lett (8,5 hetesen hoztuk el). Minden nevelés kérdése!
2014. aug. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!