Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a nyüszítés...

Hogy szoktassam le a nyüszítésről?

Figyelt kérdés
Ma hoztuk haza a vizslankat, kb két éves. Állandóan nyuszit. Ha nem simogatjuk, ha kimegyünk a szobából, ha várni kell lámpánál, ha utcán setalunk, vagy ha labdazunk. Próbáltam nem figyelembe venni, vagy mindig raszolni. Ha raszolok, picit figyel, abbahagyja, de újra kezdi. Mit tegyek? Ráadásul mindentől fél..
2014. aug. 16. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:

"Ha raszolok, picit figyel, abbahagyja, "


Gynge kezdés után erős visszaesés. :) Már bocs, de ez tényleg illik ide.


A gyenge kezdést arra értem, hogy nem szólsz rá eléggé, illetve nem is igazán szólni kell, hanem fegyelmezni, testbeszéddel határozottan tiltani, olyan erős domináns ráhatással, hogy ne csak felfigyeljen rá, hanem igazán komolyan vegyen.


Az erős visszaesést meg arra értem, hogy ahogy abbahagyja, és figyel egy kicsit, egyből nem csinálsz semmit, hanem "hátradőlsz" mert épp akkor nem nyüszít.


Pedig a fegyelmezésnek ekkor még koránt sincs vége, ilyenkor nem elég az adott tevékenységről leállítani a kutyát, az csak tüneti kezelés.

Az egyetlen, ami hatásos, ha a nem kívánt viselkedést kiváltó lelkiállapotot tiltod, vagy zökkented ki belőle.


Tehát hiába kussol be, ha ugyanolyan feszült, félős, pánikolós, frusztrált, türelmetlen, követelőző, stb... akkor ugyanúgy újrakezdi.


Meg kell nyugtatnod... ami egyszerű leírva, tudom, kivitelezni nehezebb. Csak hát ez gyakorlati dolog, látni kell a reakcióit, mivel, hogy lehet valamit elérni nála, ezért csak így általánosságba tudom ezt mondani.

Mindenesetre fektesd az oldalára, emeld ki a farkát a lába közül, ha félelmében behúzná.

Ülj mellé, sziesztázzatok egyet együtt ebéd után, és ha nyugodtan lélegzik, majdnem elalszik, akkor dicsérd meg, és simogasd meg.


Ami még nagyon fontos, hogy találni kell valami elfoglaltságot neki!

Tisztességtelen és nem hatásos úgy tiltani valamiről, hogy nem kínálsz helyette más alternatívát.

Szóval figyelemelterelés.

Le kell mozgatni, ki kell elégíteni a fajtajelleget. Pl szaglászós nyomkövetős játékokkal.



A félelem... az egy más, és igen hosszú történet. Bele se kezdek.

2 okból.

1 Ma vittétek haza, ez ennek is betudható, nem kéne hogy féljen, de ez változhat.

2 Ha nem fog nyüszíteni, nem lesz aggodalmas, erős kezű vezetőt lát majd benned, aki mellett biztonságban érzi magát, aki mellett kiszámítható napirendben és fegyelmezettségben éli az életét (igen, ez mind kell hozzá) akkor fog kialakulni a tisztelet mellett a bizalom is.

És ha ez a kettő megvan, akkor nagy eséllyel jelentősen csökkenni fog ez a félelem, vagy teljesen le is vetkőzi.

2014. aug. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem várja meg, amíg hatradolok, szinte azonnal ujrakezdi. Erőteljesen raszolok, Cesar millan módszerével megragadom a nyakat es a hátsó lábai elott, hogy kizokkentsem, de valahogy nem reagál csak kis ideig. Ráadásul panikol. Próbál farkát behuzva úgymond lapitva menni, emiatt szetcsusznak a lábai, ami miatt meghívnak fél.
2014. aug. 16. 18:17
 3/9 A kérdező kommentje:
*megjobban fel
2014. aug. 16. 18:18
 4/9 anonim ***** válasza:

Értem, akkor szerintem nagyobb hangsúlyt kell fektetni a bizalom kiépítésére, mert így én azt szűröm le, hogy a fegyelmezéstől is jobban fél tőled, és nem bízik benned.


Majd akkor fegyelmezd jobban, ha már jól ismeritek egymást.

Addig vidd hosszú sétákra, minél több helyre, és figyelj a rövid, laza pórázra.

Ha valamitől megretten, adj neki időt feldolgozni, de ne hagyd megrekedni a pánikban, késztesd folyamatos haladásra.

2014. aug. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ma hoztuk haza a vizslankat, kb két éves. "


Ez mit takar? Ma került hozzátok?

2014. aug. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Ja, látom valszeg úgy van...

Akkor hagyd, hogy megszokjon titeket, az új helyét, NE A NYAKÁT CSAVARGASD B+....

Te kutyaszakértő...

2014. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom szocializálatlan a kutya, utcán, forgalomban nem nagyon járt, és téged sem ismer még.

Ne agresszióval neveld(!!!), adj neki időt, és vidd kutyasuliba! Egyébként miért nem inkább hörcsögöt vittél haza kutya helyett, zéró hozzáértéssel?!

2014. aug. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ma került hozzád és már megállapítottad, hogy a nyüszítésre nem használ sem a rászólás, sem a nemfigyelés? Rohadt gyorsan véleményt formáltál.

Talán először ne vedd figyelembe, hogy nyüszít. Legalább egy pár napig minimum.

Lehet tudni, milyen környezetből került hozzátok?

2014. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Drága hozzaszolo a "nyak tekergetese" Cesar Millan világhírű kutyaterapeuta módszere, olvasgass utána szivem;) Hozzaertesrol annyit, hogy nem első kutya és a többi sosem csinált ilyesmit. Mind a mai napig nyuszog, frusztrált, de egyre kevesebbet. A körülményeit nem tudjuk pontosan, kóborolt lesovanyodva.
2014. aug. 20. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!