Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hisztizik a kutya mikor...

Hisztizik a kutya mikor elmegyünk itthonról. Vonyít, ugat, nyüszít, minden baja van. Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Bocsánat a kisregényért, de mindenképpen megoldást kellene találni a problémára, lehetőleg minél hamarabb.


Csütörtökön lett elhozva menhelyről, 3 éves tacskó-yorki keverék kan. Hárman vagyunk itthon vele, én, a párom és a párom anyja. Engem imád a kutya, a páromat is, az anyósjelölttel úgy elvan, de nem tekinti gazdinak. Eddig vagy a párom vagy én mindig itthon voltunk vele, most mindketten külön-külön (én előbb, ő később) leléptünk pár órára, hogy megtudjuk mit csinál a kutyus ha az anyósjelölttel van itthon. Most értem haza, kapásból jött az anyósjelölt panaszáradata, hogy amióta a párom is lelépett, azóta a kutya megállás nélkül hisztizett, és nem tudta leállítani sehogy. Erre rátett még egy lapáttal az is, hogy az alsó szomszédban is van egy tacskó, (állandóan egyedül, mindig ugat ha otthon hagyják, a gazdái teljesen töketlenek kutyatartás terén, sétálni sem viszik, csak 5 percre kicsapják az udvarra hogy végezze a dolgát) aki ugyancsak hisztizett. Fel is csöngetett valamelyik szomszéd, de nem mondott semmit, eltűnt mire az anyósjelölt ajtót nyitott.

Holnap én és a párom is dolgozni megyünk, én nem is jövök vissza (nem itt lakom, csak a hétvégéket töltöm itt), a párom majd 2 óra után jön meg. Ha azt az időt végigsírja a kutya, lehet hogy ezek a gerinctelen szomszédok fel is jelentenek minket... legalább is ettől fél az anyósjelölt.

Gondolom meg kell szoknia hogy "egyedül" van, a kölykök is sírnak az első pár napban ameddig egyedül vannak, de jó lenne legalább valami enyhítő megoldást találni a dologra.

Tapasztalatokat, ötleteket várok, előre is köszönöm.


2014. aug. 17. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
nem értem, minek vesztek magatokhoz egy kutyát, ha nem is ott laktok, ahova viszitek. a kutyaugatást meg nem tiltja a törvény, sőt, a kutyának jogában áll ugatni. ez tök komoly, benne van az állatvédelmi törvényben. ezért nem jelenthetnek fel a szomszédok.
2014. aug. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
és ha "feljelentenek" akkor sincs semmi, a kutya vonyítással semmilyen bűncselekményt nem követtek el, rá kell hagyni, majd abbahagyja, de ha azt látja, hogy ha most vonyítok, akkor csak velem foglalkozik mindenki, akkor bizony vonyítani is fog.
2014. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Miért csinálja ezt mindenki? Miért először hazaviszik a kutyát és csak utána kezdenek el érdeklődni a legalapszintűbb kutyanevelési dolgok iránt?! Na mindegy, Google haverodat faggasd ki a "szeparációs szorongás" témakörben, meg úgy általában a kutya neveléséről, tanításáról.
2014. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Sajnos okkal fél az anyósjelölt a feljelentéstől.

A nap bármelyik időszakában MINDEN ami a nyugalmat megzavarhatja peralapot képezhet...

2014. aug. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

(...és a jobbik eset, ha valaki jogi útra tereli)


Szeparációs szorongásra keress rá, és annak megszüntetésére.

2014. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem odaírni, hogy bunkó és "belemagyarázok minden ökörséget a témába" kommentelők kíméljenek. Hiba volt.

Csak én nem lakom itt, a barátomé a kutya, fogalmam sincs hogy honnan vette az első hogy nem oda vittük a kutyát ahol lakunk. A harmadiktól én kérek elnézést hogy meg mertem kérdezni, hogy hogyan neveljek egy lakásban tartott kutyák, bár azt megint csak nem tudom, hogy honnan veszi, hogy közben nem bújom az internetet választ keresve. A kutyaneveléssel alapjáraton nincs gondom, otthon is vane gy kaukázusim, teljesen jól nevelt, csak éppen udvaron tartott. Sosem neveltem még lakásban tartott kutyát, bocs hogy megpróbálom.

4.-nek, 5.-nek köszönöm a választ, rákeresek a szeparációs szorongásra. Az a baj hogy az anyósjelölt hajlamos kapásból messze menő következtetéseket levonni. Már most azon agyal, hogy ha ő sem lesz itthon, mi meg dolgozunk és csak négy után jövünk haza, akkor panzióba kell amjd adni a kutyát mert üvölteni fog. Időt sem ad neki, lehet hogy befejezi pár nap múlva, de ehhez jó nagy adag türelem kellene a részéről. Sajnos kicsit fafejű az öreglány, 12 éve volt egy elkényeztetett spánielje, és azt hiszi hogy ért az egészhez, és az a szentírás amit ő mond... :/

2014. aug. 17. 17:25
 7/11 A kérdező kommentje:
És ebből következik, hogy ha hiszti van, a barátom anyja egyből rászól, meg cseszegeti a kutyát, ahelyett hogy ráhagyná. Pár napja emiatt összevesztünk vele, mert mi mondtuk hogy hagyja rá, majd befejezi, ő meg biztos benne, hogy csak úgy érünk el valamit ha lecsesszük...
2014. aug. 17. 17:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Ami leírás volt a szeparációs szorongásról és a megoldásáról abból állt, hogy hagyjuk egyedül a kutyát először csak 5 percre, majd mindig többre. Ezt nem tudjuk megoldani, holnap meló, maximum annyit tudok csinálni, hogy most kiteszem a szobából a folyosóra és nem hagyom hisztizni. A nem köszönünk el és nem üdvözöljük mikor hazaértünk dolog működhet. Vannak még ötletek esetleg?
2014. aug. 17. 18:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is, fokozatosan szoktasd hozzá a kutyust ahhoz, hogy ti nem vagytok vele. Először csak pár percre menj el, majd fél óra, több óra... persze mivel dolgozol ez nem biztos, hogy megoldható, de sajnos nem nagyon van más megoldás.

Amíg távol vagytok adj neki ilyen tölthetős kutyajátékot, amibe jutalomfalatokat, vagy pasztát teszel, és azzal is elfoglalja magát.

Sokat segít, ha megfelelően lefárasztod, mielőtt elmész dolgozni. Pl. egy jó kis intenzív fél órás futás is jó ötlet. Ha fáradt, akkor sokkal nagyobb eséllyel fog csendben pihenni, amíg nem vagytok otthon.

2014. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Mielőtt elmentek, és amúgy minden nap addig kell fárasztani (fizikailag és agyilag), míg teljesen kidől. ha ez megvan, akkor lehet kezdeni az egyedül hagyás gyakorlatát..de csak utánna... az elején nyilván nehezebben fog menni, de lassan belejön. A távozásotokat soha ne előzze meg rituálé (cipő felhúzűsa, táska bepakolása, kulcs keresés, ajtónyitás, stb.) hanem ezeket a tevékenységeket folyamatosan variáljátok, ne jöjjön rá a kutya, hogy készültök elmenni. Mielőtt elmennétek tereljétek el a figyelmét (eldugott kaja, vagy szétszúrt falatok). Ha a szomszéd csenget, kérjetek elnézést, és mondjátok meg, hogy most jött menhelyről, és rövid időn belül megszűntetitek a problémát.
2014. aug. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!