Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agility nem roncsolja a...

Az agility nem roncsolja a kutya izületét?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni az agilityt a 15 hónapos keverék kutyusommal,de nagyon félek hogy idősebb korába izületi illetve gerinc problémái lesznek mert sok ismerősöm azt állítja nem jó az agility.A kérdés:roncsolja a kutya izületét vagy a gerincét az agility?

2014. aug. 17. 23:50
 1/6 anonim válasza:
Nem,nem roncsolja. Mi már 5 éve agilityzünk,versenyre is járunk és mind a ketten élvezzük. :)
2014. aug. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha agyatlanul csinálod, akkor igen, árthat neki, de egyébként a futás meg az ugrálás teljesen természetes mozgásforma a kutyának, szóval annyira azért nem kell aggódni. Amíg az motivál, hogy a kutyának minden szempontból jó legyen a sportolás, addig nincs gáz :) Csak abba nem szabad belefutni, hogy na csak még egy kupát meg kell nyerni, meg még egy hibaponttal kevesebbet kell futni, meg ugyan, még nem veterán, tud ez magasat ugrani. Szóval ésszel egy tök jó sport, de hát mint mindent, ezt is el lehet baltázni, ezért kell jó társaságot találni hozzá, akik az egészséget mindenféle dicsőség meg bizonyítási kényszer elé helyezik :)
2014. aug. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) első kutyám és nagyon féltem...akkor bele vágunk:) tudtok valami jó kutyasulit ahol van agility a X.kerület és környékén?:)
2014. aug. 18. 00:10
 4/6 anonim ***** válasza:
A Cerberosban biztos van, az a X. és a XVI. határán van.
2014. aug. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért azon is múlik,hogy milyen a végtag törzs arány.A hosszabb gerincű kutyãnak nem feltétlenül jó,illetve az akadály magasságát a kutya méretéhez kell igazítani.
2014. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj hogy rád írtam, de olvastam hogy agilityznél és a X. kerületben laksz. Én a cerberosba járok agilityzni, szintén a X. kerületben lakom :) Lehet hogy ismerjük is egymást. Szoktatok az Óhegy parkban sétálni?

2014. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!