Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy 8 hónapos a...

Az normális, hogy 8 hónapos a kutyám, és még nem jött meg neki?

Figyelt kérdés
Állítólag a kistestű kutyáknak már nagyon hamar megjön, de neki még nem jött meg, kicsit meg vagyok ijedve! Bichon havanese, 3 kg. Meddig várjak, meddig normális, hogy nem jön meg neki?

2014. aug. 18. 12:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
tisztázzuk, oké hogy vérzik de egy kutya nem menstruál. ő tüzel. am meg az én tacsi mixem is 9 hónaposan tüzelt, és 11 hónaposan ivartalanítottuk és nem volt sokkal nagyobb.
2014. aug. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!! Akkor megnyugodtam! Akkor még 1 hónapot várok! OKé... bocsi, akkor tüzel... :) Én mindig menszinek hívom :)
2014. aug. 18. 12:52
 3/21 A kérdező kommentje:
Légyszi hagy kérdezzek még tőled! Miért ivartalanítottátok, volt konkrét oka? Mert én nem fogom, már elhatároztam! Kibírom azt a 3 hetet, majd máshova viszem sétálni, vettem már tüzelőbugyit, és nem fogom megcsonkítani. Ezek az érveim. És nem evidens, hogy minden kutya emlő, meg méhrákban hal meg.
2014. aug. 18. 12:54
 4/21 anonim ***** válasza:
nem evidens, de ha megjön elpusztul vagy drágább lesz mint az ivartalanítás :)
2014. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
* mármint az emlő/méhrákra gondoltam, hogy megjön
2014. aug. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló: jah, igen, mert minden farkas elpusztult, amikor megjött neki. Illetve azok a kutyák is, akiket tenyésztés céljából nem ivartalanítottak...
2014. aug. 18. 13:00
 7/21 anonim ***** válasza:
Westiem van, 9 hónapos volt, mikor először tüzelt, és ivartalanítva van. Meg is írom, miért: ez nem csonkítás, ahogy te írtad. Sokkal egészségesebb, ha ki van pakolva, és nem, nem evidens, h minden szuka kutya emlődaganatban, vagy méhgyulladásban fog elhunyni, de jobb megelőzni a bajt. Ott van az álvemhesség is, ami szintén veszélyes. Hidd el, jobb ha ivartalanítva van. Azt is olvastam, h az ivartalanított kutyák tovább élnek. Gondold át még egyszer, esetleg beszélj egy állatorvossal is erről, ha úgy gondolod, nem akarlak rábeszélni, de gondolkozz rajta, nézz utána ;) A tüzelése miatt ne aggódj. Az egyik kutyus előbb, másik meg később érik.
2014. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Még a 4-esnek: értem én, de nem 1000%, hogy megkapja! Ez az én álláspontom, illetve még nem késő előtte sem kivetetni, ha már kezdődleges baja van. Ne adj Isten...
2014. aug. 18. 13:01
 9/21 anonim ***** válasza:

"És nem evidens, hogy minden kutya emlő, meg méhrákban hal meg."


Tényleg nem. Az is simán lehet, hogy ivaros szuka is egészségben éri meg a 16 éves kort és végelgyengülésben pusztul el.


De ha csak egyszer, egyetlenegyszer láttál már rákos betegséget, ne adj' isten a saját kutyád szenvedéseit próbáltad csökkenteni, de láttad, ahogy napról napra, óráról órára sorvad a fájdalmaktól és a tumortól a kedves állat, akit szerettél és kíméletből nem műtetted meg, vagy láttad, hogy bűzös, véres genny szivárog belőle... akkor fel sem merülne, hogy kitedd a fiatal kutyádat ennek.

2014. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
7-es: köszi! Már beszéltem az orvossal. Eléggé haragudott rám, és azt mondta, hogy az ő rendelőjében nincs 1 ivaros kutya sem... De nekem határozott érveim vannak ellene. Inkontinencia, csontritkulás, illetve amiket még az előbb felsoroltam... Én ismerek szobakutyás gazdikat, akik nem szaladtak rögtön a műtőasztalra, milyent elérte a 6-7 hónapos kort...
2014. aug. 18. 13:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!