Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy 8 hónapos a...

Az normális, hogy 8 hónapos a kutyám, és még nem jött meg neki?

Figyelt kérdés
Állítólag a kistestű kutyáknak már nagyon hamar megjön, de neki még nem jött meg, kicsit meg vagyok ijedve! Bichon havanese, 3 kg. Meddig várjak, meddig normális, hogy nem jön meg neki?

2014. aug. 18. 12:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

1:Azért mert bármikor előfordulhatna hogy fél perce félre nézek és már ki is szökött

2:Ami a legfontosabb nem fog x évesen emlő,méh daganatot kapni és idő előtt meghalni, vagy élete hátralevő részében szenvedni,nem fogok attól félni hogy állvemhes lesz,hogy szökik kanok után és elüti egy autó,megmérgezik,agyon ütik meg még sorolhatnám

Ha nem ivartalanítod az a te dolgod, de ha méhrákja lesz (és van rá esély) akkor téged fog bántani a lelkiismereted hogy ezt megúszhatta volna. 1 órás rütin műtét, pár nap alatt kiheveri és ennyi.

2014. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
9-es: tudom, bennem is motoszkál, hogy akár el is kaphatja! De csak reménykedni tudok! Illetve volt már 2 kutyánk, mindegyik természetes úton halt meg, ivarosan!
2014. aug. 18. 13:05
 13/21 anonim ***** válasza:
fura az én kutyámnak semmi baja, nem pisil be soha,nem lett lustább se hízékonyabb,nincs semmi baja a csontjainak. és már 7 éves. de ha te jobban félsz idősebb korában pár tócsa pisitől, mint egy esetleges rákban töllem aztán teljesen a te dolgod.
2014. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Imola Ágnes ***** válasza:

Valamire nem gondoltál: a kutyád kistestű... ergó szinte folyamatosan kapcsolatban van a talajjal... vagyis hamar nedves lesz, a hideg föld-beton közvetlen közzelében van. Folyamatosan fel lesz fázva...és Lehet nem lesz emlődaganata, de mi van a méhgyulladással?

[link]

Biztosan akarod?

2014. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

9 éves kistestű ivartalan szukám van. 1 éves korában tüzelés után lett ivartalanítva. Ha a pofája nem őszülne, senki meg nem mondaná róla, hogy mennyi idős! :) Pattog, ugrál, vidám, kiváló kondiban van, semmi, de semmi hátránya nem származott az ivartalanításból.

A másik szukánk 14 éves, szintén ivartalan, erősen hízékony fajták keveréke sajnos. Nem mondom, van rajta némi felesleg (max. fél kiló a 10 kilós kutyán), de ez nem az ivartalanítás hibája, hanem fajtajelleg. Amúgy makkegészséges.

Voltak ivaros szukáink is korábban, akik 14 éves korukra már tele voltak emlődaganattal, méhgyulladással, nem győztük őket kúrálni, egy vagyont ráköltöttünk, ráadásul sajnos egyes esetekben hiába, mert már tüdőáttét képződött. Akkor fogadtam meg, hogy többé nekem nem lesz ivaros kutyám.

És akkor még az évi kétszeri idegbajról nem beszéltünk. Meg hogy a leggondosabb őrzés mellett is simán történhetnek "balesetek".

2014. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Asszem egy kicsit elgondolkoztam most...De van még egy dolog, ha véletlenül inkontinenciája lesz rögtön műtét után (nem öregkorában), akkor egy életen át törölgessem a pisikéjét a lakásban?....Ennyi a problémám. És statisztikák kimutatták, hogy elég sok műtét után lesz inkont. a kutya...
2014. aug. 18. 13:20
 17/21 Imola Ágnes ***** válasza:
Kedves kérdező...nem NEM CSAK REMÉNYKEDNI TUDSZ.... ! Csak reménykedni tudsz, hogy nem lesz mondjuk epilepsziás...mert az ellen sokat nem tehetsz...de az emlődaganatot, méhgyulladást meg tudnád előzni...ezért inkább azt mondanám, hogy a KUTYÁD CSAK REMÉNYKEDNI TUD, HOGY A GAZDÁJA MEGÓVJA ATTÓL, AMITŐL TUDJA....
2014. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egy jó orvosnál minimális az esélye, és amint irtad a tiéd sok műtétet csinált és ért hozzá. Am asszem lehet rá gyógyszert szedni. de tudod mit? én inkább mosnám fel naponta az egész házat mint hogy lássam hogy szenved és nem tudok ellene mit csinálni.
2014. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Imola Ágnes ***** válasza:
Mutatnál nekem statisztikát? Mert itt még senki nem panaszkodott, hogy inkontinens lett a kutyája a műtéttől,és az általam ismert párszáz ivartalan kutyagazdi sem... persze ha nem a pajtában műti egy nem orvosnak mondható valaki, mert akkor gondolom nem csak az fordulhat elő, h inkontinens lesz....
2014. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Imola Ágnes ***** válasza:
Csináljunk versenyt: a kérdező hoz nekem olyan kutyagazdit, akinek a kutyája a műtét miatt lett inkontinens, és cserébe én hozok olyat, amelyiknek méhgyulladása/emlődaganata lett....mert nem volt ivartalanítva.... aki többet össze tud szedni egy nap alatt, az nyer...nah, ki száll be?
2014. aug. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!