Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet mobid kérdés de kiváncsi...

Lehet mobid kérdés de kiváncsi vagyok ki mit gondol erröl?

Figyelt kérdés

Tényleg ugy lehet megtanitani a kutyának a szobatisztaságot ha, bekakil vagy bepisil akkor az orrát bele kell dugni és azt mondani rossz kutya nem szabad?

vagy kiviszem papirtölön za udvarra oda ahova szeretném hogy máskor csinálja és akkor elviekben megtanulja?

vagy ki hogy csinálta


2014. aug. 18. 13:15
 1/6 Dóra :* válasza:

A kutya nem végzi oda a dolgát, ahol alszik... Neki ez természetes...

Az enyém eleinte jertesházban lakott, mikor idehoztuk, meg féltem hogx nem lesz szomatiszta... Első bapjaiban vègezte a házba a dolgait, aztán magától rájöt... :)

2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy, bele ne nyomd az orrát! Fogalma sem lesz, mit akarsz tőle.

A kiskutyák memóriája kb. olyan, mint az aranyhalé. Ha bepisilés után 2 másodperccel szólsz rá, hogy nem szabad, már gőze sincs, hogy mit nem szabad. Ha pont a pisilés pillanatában kiáltasz rá, az más, akkor előbb-utóbb megérti.

A trükk annyi, hogy minél gyakrabban kell kivinni a kiskutyát, és ahányszor kint pisil/kakil, azonnal nagyon-nagyon meg kell dicsérni, mintha valami csodálatos dolgot csinált volna. :) Ha viszont bent történik a baj (és nem sikerül rajtakapni), akkor szó nélkül töröld fel és takarítsd fel valami szagtalanítóval. Ha rajtakapod, akkor kiálts rá, hogy "Nem!", és gyorsan szaladj ki a kutyával. Ha kint fejezi be, mehet a dicséret.

Bántani, fájdalmat okozni neki nem szabad, mert az csak ripityára töri a bizalmat a kutya és gazdája között.

Én próbáltam a kert egy bizonyos részébe szoktatni a kutyáimat, váltakozó sikerrel. Az egyiknél totális kudarc, a másik önhatalmúlag kiválasztott egy részt a kert végében és oda jár.

2014. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászolást!!
2014. aug. 18. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már erről az elvetemült szokásról, hogy bele dugjuk a kutya orrát a piszkába és megszídjuk és ki is kap egyidejűleg, nos ez a kutya akiről ezt hallottam, rendszeresen bepiszkitott a lakásba, automatikusan belecsapta az orrát a piszkába és vonyított, de a szobatisztaságot nem tanulta meg.

Nálam az első pár napban előfordult pisi, szerencsére ritkábban kaki, de én kivittem az udvarra oda, ahova szeretném, hogy piszkoljon.Azóta csak odamegy...Akinek nincs kertje az pedig az első időkben sűrűbben vigye le a kutyát és meg fogja szokni, hogy le kell menni. Akkor szólni fog.

2014. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kell beleverni az orrát. Ha rajtakapod, akkor rászólsz, de egyébként kicsi kölyökkutyát gyakran kell kivinni, 3-4 óránként akár, etetések után, illetve amikor felébred egy hosszabb szundiból, mert ilyenkor nagy valószínűséggel rájön az inger.

Ha kint végzi el a dolgát, akkor pedig dícsérni, és jutalomfalat...

2014. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ment a zöld pacsi
2014. aug. 18. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!