Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérhetem ilyen esetben az...

Kérhetem ilyen esetben az altatást?

Figyelt kérdés
A kutyám szőre nagyon csomós, de sem ollóval sem géppel nem engedi lenyíratni. Nem szívesen tömök mindenfélét a kutyámba, de ilyen esetben, amikor róla lenne szó, elgondolkodtam azon, hogy esetleg elaltassam míg a kozmetikus rendbe hozza őt. Mit gondoltok lehetséges lenne?

2014. aug. 18. 14:39
1 2
 1/13 Janka néni ***** válasza:
60%
Ez a helyzet nevelési hiba. Ha kölyökként hozzá szokott volna, nem így alakul. De ez most mindegy. Altatást semmiképp se!!! Minden altatásnak van kockázata. Valamilyen humán feszültségoldóval nyugtasd le, és aztán keféld ki a szőrét!
2014. aug. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Elég érdekes helyzet. Nem fogják elaltatni, maximum annyit tudtok csinálni, hogy míg a kozmetikus dolgozik, te lefogod a kutyát. Milyen fajta, azt megkérdezhetem?
2014. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj. Teszel rá szájkosarat, erősen lefogod é már lehet is lenyírni, nem kell ezért a szupívét terhelésnek kitenni.
2014. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Gyakorlott kozmetikus megoldja az ilyen kutyát is.
2014. aug. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem kérhetsz altatást, de a kozmetikus, ha úgy látja, lehet, hogy felajánlja, hogy bódítsátok be. Altatni nem szoktak.

Azt sem tartom jó ötletnek, hogy te fogd le a kutyát. Neked nem engedelmeskedik, hisztizik, de egy jó kozmetikus le tudja úgy kezelni (nem megverni), hogy seperc alatt meggondolja magát. Humán gyógyszert javasolni meg óriási butaság.

2014. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak enyhe állati nyugtatók, esetleg ha még a kozmetikus sem bír vele, akkor meg lehet próbálni. De egy vérbeli kozmetikus megbirkózik a helyzettel.

Addig is, míg elviszed nyíratni, minden nap szánj rá 5 percet, nem többet, és piszkáld, fésüld, kefélgesd, gyengéden húzkodd a szőrét, tapogasd a lábát, a füleit, közben dicsérgesd, ha szépen tűri.

2014. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki altatja, illetve bódítja a kutyáját nyíráshoz. De ez hosszú távon nem valami egészséges. Egyszer-egyszer elmegy, de hogy mindig...
2014. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mi kozmetikusunk mesélte, hogy szinte mindegyik kutyával "elbánik", de van egyetlen egy puli, amelyik szörnyen félre van nevelve, a gazdája se tudja kordában tartani. Azt a kutyát ő is lebódítja, mert egyszer már sikerült úgy megharapnia, hogy egy hónapig nem tudott utána dolgozni... Szóval ha a tied ilyen mértékben agresszív, akkor előtte mindenképp szólj a kozmetikusnak. Ha nem harap, csak nem tűri, mozgolódik, akkor bódítás nélkül is megoldható.
2014. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nemrég beszélgettem egy kozmetikussal, ő mondta, hogy rettentő gáz kutyákat be tudnak hozni (persze ez nem a kutyák hibája), és még elvárnák, hogy ne nyírjon, csak bontson... elég karakán nő, ki is szokta küldeni a kedves gazdikat a szalonból, mert az ilyen elkényeztetett kutyákra még a jelenlétük is rossz hatással van. Aztán ha nem bír velük, akkor bódít, sokszor elég a sedalin is, de van olyan kutya, amit az orvos bódít be, mert máshogy nem vállalja és már minden környékbeli kozmetikus elküldte a kutyát. Nem értem, miért kell így elhanyagolni őket. Egyrészt a napi fésüléssel meg lehet előzni a gubancokat, másrészt hozzá lehet szoktatni a kutyát legalább a fésűhöz, keféhez. Ott van a kutya a gazdájával minden nap és még egy nyisszantást sem bír abszolválni, hogy legalább a csomót levágja... A kozmetikus meg küzdjön vele és ne legyen bunkó, mert ugye a gazdit is ki kell szolgálni jó képet kell vágni.


Kérdező: foglalkozz egy kicsit többet a kutyáddal! Ne másnak kelljen az idejét (pénzét) rááldozni és a kutyának is jobb, ha stresszmentesen lehet ápolni a szőrét fülét, karmait és még gubancok sincsenek a szőrében.

2014. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sedalin és magad is le tudod nyírni.
2014. aug. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!