Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megszállottan rajong értem a...

Megszállottan rajong értem a barátom kutyája. Lehet ezt enyhíteni kicsit? Szeretem a kutyust, de ez már idegesítő.

Figyelt kérdés

Belém van esve a kutya. Olyan szinten, hogy az már majdnem hogy zaklatás. Csütörtökön lett elhozva menhelyről, 3 éves. A barátom a gazdája elvileg, velük lakik a barátom édesanyja, én meg hetente járok oda szerdánként és hétvégén.

Pénteken a barátom nem volt otthon mikor én odaértem hozzájuk. Mivel a kutyust le kellett vinni, levittem én fél órára, később pedig elmentem vele oda ahova a barátom ment. Azóta kezdődött ez a rajongás.

A hétvégén mindenhova követett, vécére is csak úgy tudtam kimenni, hogy ült az ajtó előtt és sírt. Semmit nem tettem ami miatt jobban kellene hogy szeressen mint a barátomat (a gazdáját), mégis én vagyok a világ közepe. Séta közben azt lesi, hogy én hol vagyok, ha eltűnök hisztizik, mindig az én oldalamon akar menni akkor is, ha nem nálam van a póráz. Miért lehet ez? Voltak már kutyáim, nevelés terén hamar megértetem magam a kutyákkal, itthon most is van egy nagytestű blökim. Határozottabban szólok rá a kutyára mint a barátom, ezt tény. (saját kutyája még sosem volt, ez a ez első, 12 évvel ezelőtt az anyja tartott spanit, de totál elkényeztette) Lehet, hogy itt a bibi? Engem tekint a főnöknek? Hétvégén úgy nézett ki a dolog, hogy a kutya engem lesett állandóan, az én társaságomat kereste, néha odament a barátomhoz, az a anyósjelöltet letojta. Vasárnap délután márátgondoltam a dolgot, kizártuk a szobánkból, hogy haverkodjon kicsit a barátom anyjával is. Bejött, mostmár vele is elvan, de ma reggel még mindig én voltam a világ közepe. Reggel óta nem voltam ott, holnap délután megyek majd az ünnepre, csütörtökön jövök haza, és csak vasárnap este megyek megint. Mit csináljunk, hogy a barátom legyen az én helyemben a kutya szemében? Határozottabb, erélyesebb legyen, az oké. Kicsit betanítom majd neki hogy hogyan szóljon úgy a kutyához, hogy az megértse, hogy nem kérés az aktuális dolog. Mondtam neki hogy játszani is próbáljon vele (sajnos menhelyi lévén nemigen ismeri a labda fogalmát szegény kutyus), alakítson ki köteléket vele, igyekezzen elérni hogy szeresse a kutyus.


Vannak még ötletek? Minden tapasztalatot, tanácsot szívesen fogadok.

Bocsánat a kisregényért, köszönöm ha elolvassátok.

Bunkók, kombinálók kíméljenek, ha valami nem tiszta, inkább kérdezz. :)


2014. aug. 18. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt már hasonló de egy ideje nem találkozok a kutyával így ez könnyen megoldódott. szóval nagy tapasztalatom nincsen de az biztos hogy a barátodnak 1000szer határozottabbnak kell lennie, az is jó lenne ha inkább nálad találkoznál a barátoddal így kevesebbet találkoznál a kutyával egy időre amíg megérteti vele a barátod, hogy ki a főnök. De lehet hogy baromságot mondtam:) remélem megoldódik a probléma:) tudom hogy ez nem ide tartozik de nagyon szép a barátodtól hogy egy menhelyi kutyát választott:)
2014. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Szeretet hiányos, majd kiéli magát szánj rá egy délutánt estét vagy pár órát és játssz vele legyél vele sokat, aztán megszokja, hogy te vagy neki és csillapodni fog a szeretethiánya...ne csapkodd meg! Inkább simogasd játssz vele, ha vissza hozza a eldobott dolgokat akkor csináld azt...


FOGLALKOZZ VELE!!!

2014. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

de még az is lehet, hogy a kutyád szagát érzi a pasid kutyája rajtad és azért olyan aktív de az is lehet, hogy simán csak érzi, hogy te nem olyan ember vagy mint a körülötte lévők szóval afféle nagyon mély és nem sekélyes ember őszinte, vezér, jó az illatod meg stb...


Életem során az összes kutya felborított ha találkoztam velük, mert nagyon szerettem és nagyon jól simogattam őket, még munka helyett is szívesen simogattam őket ott a fülük mögött nagyon szeretik meg a hasukat, orr, szem környékét....


Szerintem jó csaj vagy ennyi az egész majd kiéli magát és csillapodik az öröme



https://www.youtube.com/watch?v=rp03AorAWLY

2014. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a fellépésed okozza :-)

A barátodnak, meg az anyukájának még tanulnia kell azt a fajta viselkedést, ami neked már természetes.

Állítsák fel a kutyával szemben a követelményeket és azokat tartassák is be minden körülmények közt. Meg ahogy írtad sok közös játék, legjobb a tépős-húzós, mert ott közvetlen kontaktus van, ez pl egy labdázásnál nincs meg. Mondjuk, ha labdaőrült lenne a kutya, akkor az szerez neki nagyobb örömöt.

Illetve, ha az anyukája támogatja, akkor lehet, hogy jó lenne ha végigcsinálna a kutyával egy kötődési tréninget.

Eközben te picit hanyagold. Nem mondom, hogy ne menj oda, csak ne foglalkozz vele az alap dolgokon túl.

Szerintem hamar levágja majd, hogy ki a gazdi, de ezért a barátodnak is tennie kell ;-)

2014. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A játék dolgot még tanulni kell. A kutyának leginkább, mert szegény egyáltalán nem tudja hogyan kell játszani. Áprilisban került a menhelyre, azelőtt sintértelepes volt... lehet hogy sosem volt valódi gazdája.

Én is arra gondoltam, hogy egy ideig csak az alap dolgokat csinálom vele, hagyom hogy a barátomhoz kezdjen jobban kötődni. Úgy látom működik a dolog, mert ma már nem ragaszkodott hozzám annyit, a séta is jobban ment vele. :)

2014. aug. 19. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!